Vasi savjeti i misljenja za Golf 5 2.0 tdi 170 ks ?

Vasi savjeti i misljenja za Golf 5 2.0 tdi 170 ks ?

@IvanVR6 : U vezi ovog Golfa: moj kum koji vodi serivsni odjel u Porsche centru u jednom od hrvatskih gradova mi je pokazao statistiku kvarova Golfa i općenito VW auta u ovoj kombinaciji motora i mjenjača: zaključak: nije baš najpouzdanija i dugoročno nije za preporuku.
Sa druge strane, osobno znam dva vlasnika takvog auta (140ks) jedan je kupio novog 2005. godine i do sada ima cca 500000km a drugi ima dsg i cca 300000km. Bez problema oba.
E sad da li se isplati riskirati ?

Općenito, slažem se sa Oggyem u jednoj stvari iako nije napisao to. VW je NEOPRAVDANO i bezobrazno precjenjen u odnosu na druge aute. Posebno u slučaju BIH i balkana. Golf 5 ne vrijedi duplo više od Astre H ili Forda Focusa ( npr.)
 
Član
Fazon je sto 90% vw vlasnika, laze samog sebe. Da se nikako ne kvare, da TDI trosi ko upaljaci. Razlog zasto drzi cijenu, jer ih naravno ima najvise. Komsija stavi 7000 KM da trazi za golfa, ej pa gdje ce komsija traziti 7000 KM, a ja 5000 KM odoh i ja napucati cijenu
Kao sto taj kaze 16000 KM za golf V dizela haha . Vlasnici VW-a su napuseni, ili lazu sami sebe jer "vole" to auto.
Nikome ne smeta VW, vec preseravanje kako su zlani, i sve najnaj o njima.
 
Fazon je sto 90% vw vlasnika, laze samog sebe. Da se nikako ne kvare, da TDI trosi ko upaljaci. Razlog zasto drzi cijenu, jer ih naravno ima najvise. Komsija stavi 7000 KM da trazi za golfa, ej pa gdje ce komsija traziti 7000 KM, a ja 5000 KM odoh i ja napucati cijenu
Kao sto taj kaze 16000 KM za golf V dizela haha
@IvanVR6 : U vezi ovog Golfa: moj kum koji vodi serivsni odjel u Porsche centru u jednom od hrvatskih gradova mi je pokazao statistiku kvarova Golfa i općenito VW auta u ovoj kombinaciji motora i mjenjača: zaključak: nije baš najpouzdanija i dugoročno nije za preporuku.
Sa druge strane, osobno znam dva vlasnika takvog auta (140ks) jedan je kupio novog 2005. godine i do sada ima cca 500000km a drugi ima dsg i cca 300000km. Bez problema oba.
E sad da li se isplati riskirati ?

Općenito, slažem se sa Oggyem u jednoj stvari iako nije napisao to. VW je NEOPRAVDANO i bezobrazno precjenjen u odnosu na druge aute. Posebno u slučaju BIH i balkana. Golf 5 ne vrijedi duplo više od Astre H ili Forda Focusa ( npr.)
pa nemozes tako gledat
Touareg i Cayenne djele puno djelova zajedno, Motor3.0TDI, zadnja vrata, ovjesa itd
hoceli Porsch duze trajati?
jeli ta veca cjena optavdana?
sto se prestiza tice posche je broj 1
 
Fazon je sto 90% vw vlasnika, laze samog sebe. Da se nikako ne kvare, da TDI trosi ko upaljaci. Razlog zasto drzi cijenu, jer ih naravno ima najvise. Komsija stavi 7000 KM da trazi za golfa, ej pa gdje ce komsija traziti 7000 KM, a ja 5000 KM odoh i ja napucati cijenu
Kao sto taj kaze 16000 KM za golf V dizela haha . Vlasnici VW-a su napuseni, ili lazu sami sebe jer "vole" to auto.
Nikome ne smeta VW, vec preseravanje kako su zlani, i sve najnaj o njima.
pa nije fazon da je vw najbolji
i nije!
ja bi sutra kupi i mercedesa i bmw-a i dacu
ali nemora niko srat da je bilokoja marka sranje i govno!
ako covjek kupi krs od auta zato sto ga je neko navukao onda nemora krivt marku, koja milione zadovoljni potrosaca ima.
to ti je isto kad se ljudi svadjaju sta je bolje samsung ili jabuka.
naravno najbolja je nokia
 
Član
Fazon je sto 90% vw vlasnika, laze samog sebe. Da se nikako ne kvare, da TDI trosi ko upaljaci. Razlog zasto drzi cijenu, jer ih naravno ima najvise. Komsija stavi 7000 KM da trazi za golfa, ej pa gdje ce komsija traziti 7000 KM, a ja 5000 KM odoh i ja napucati cijenu
Kao sto taj kaze 16000 KM za golf V dizela haha . Vlasnici VW-a su napuseni, ili lazu sami sebe jer "vole" to auto.
Nikome ne smeta VW, vec preseravanje kako su zlani, i sve najnaj o njima.

Fazon je sto, opet govorim jadna bosna nema nista sa tim cijenama. Idi na mobile.de nadji bilo koje auto dok uracunas carinu,registraciju i sve te troskove dodje cijena ista kao da ovdje kupis. Eventualno mozes 1000km bolje proci ali naslijepo kupujes auto. A ne kupujes ga od "doktora svabe" nego dodjes kod istih smetljara sto drze autokuce i kod nas.


A sto se tice tog golfa sa pika precjenjen 2 hiljade ali izgleda mi sa full opremom. Meni je jadnije kad se postavi na pik petica koja nema ni lajsne ni steke u boji auta a cijena 10.000 bez registracije. Tako da ovog sa 16k razumijem iako ne vrijedi toliko.
 
Član
Pozdrav ekipa znam da ima dosta toga na netu citao sam dosta, al evo opet da se malo posavjetujem i sa vama ako itko ista zna da mi koliko toliko pomogne. Brat mi namjerava uzeti auto zapeo za Golfa 5 2.0 TDI 170 ks 2008 god. Prodavac trazi za njega 15 000 km. U ovoj verziji su se koliko znam ugradivale Siemens dizne tvornicki al promijenjene su i stavljene su Bosch. Auto ne izgleda lose gledali smo ga vec auto je radeno po narudzbi i auto posjeduje DSG mjenjac, vozio sam ga i fino salta i sve bez nekih simptoma kiji bi upucivali na nepravilan rad. Od opreme ima siber ksenone tvornicke 18ke felge komande na volanu noviju navigaciju i vanjski izgled od R-a. Auto je preslo 210 000 km. Evo linka da vidite o cemu se radi: https://www.olx.ba/artikal/29273880/golf-5-2-0-tdi-r-line/
Druze ne znam ni tebe ni ovoga što prodaje ali cijena je previsoka.
Ne isplati se ovo kupiti :)


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Član
Fazon je sto, opet govorim jadna bosna nema nista sa tim cijenama. Idi na mobile.de nadji bilo koje auto dok uracunas carinu,registraciju i sve te troskove dodje cijena ista kao da ovdje kupis. Eventualno mozes 1000km bolje proci ali naslijepo kupujes auto. A ne kupujes ga od "doktora svabe" nego dodjes kod istih smetljara sto drze autokuce i kod nas.


A sto se tice tog golfa sa pika precjenjen 2 hiljade ali izgleda mi sa full opremom. Meni je jadnije kad se postavi na pik petica koja nema ni lajsne ni steke u boji auta a cijena 10.000 bez registracije. Tako da ovog sa 16k razumijem iako ne vrijedi toliko.

ne bi se slozio ali eto neka bude kako ti kazes
 
Član
pa nemozes tako gledat
Touareg i Cayenne djele puno djelova zajedno, Motor3.0TDI, zadnja vrata, ovjesa itd
hoceli Porsch duze trajati?
jeli ta veca cjena optavdana?
sto se prestiza tice posche je broj 1
Porche dijeli mnogo "baznih dijelova" mozda motor jeste isti oznakom, ali unutra nisu sigurno isti dijelovi. Niti je isto podesen.
Mnoga vozila dijele dijelove, to je normalno zbog cijene produkcije( razvijanje proizvoda, testiranje), ali svaki proizvodjac ih prilagodi svojim potrebama. Porsche i dizel ne idu zajedno, ali oni spoje sta ima jer postoji trziste.
991 i TT RS su dva razlicita pojma
 
Član
Glupa je ova diskusija, pisemo kao da mi kupujemo od svojih para pa da li bi golfa V platili 15-16k KM ,iako je momak se raspitao za motore. Sto kazu ko voli neka izvoli. Nekada je najbolje kada svi ostavimo licna misljenja za sebe. svako voli neku marku proizvodjaca svog svojih razloga. Isto kao sto svima ne istoji isti broj cipela, i model cipela tako je i sa vozilima. Svako neka kupuje sta njemu odgovara i sta voli.
 
Top