vaša iskustva sa policijom

vaša iskustva sa policijom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
za svoju godinu dana sto imam vozacku presao sam 18 000 km to je kako ja mislim puno ali ima i gorih koji neizlaze iz auta..u tih godinu dana punto mi je bio u kvaru i mjesec dana ga nisam vozio i kad sam ga prodao auto sam trazio mjesec dana..dakle za 10mj. 18 000..obisao sam skoro sve gradove..nikad nigdje me drugo nije zaustavila osim naravno u travniku..
 
Član
e ovako ako je tako bilo dobro ajd ako ti tako kazes ali da sve poliajce kategorises kao govna.....a kad je neka frka zovi muriju i tad ga oslivljavas kao gospodine!!!
ima i kod nas MORONA od pandura pogotovo ovi "prasinari" ali sta kulturno mu kazem da ako hoce pise ako ne super.
A bruka ljudi se zali kaznio me za ovo-ono a pola ih nema ni punu opremu, ja prvi nemam skoro nista samo sajlu za vucu i dizalicu i sta sad ako me kazni neka ima pravo.
 

edo

Član
Sa trizexom se slažem,treba biti objektivan i priznati da i mi vozači pravimo prekršaje,pa
kad nas udari po đepu ljudi govna...ljudi rade svoj posao,neko malo više profesionalno,
neko manje,ali Bože moj,u svakoj branši ima takvih ljudi...
 
Član
sve je to ok..o svemu se to slazem al ocito il niste shvatili il nisam ja dobro objasnio napisao sam "govna" ta dvojica policajaca nisam sad na sve mislio jer stvarno ima dobrih ne dobrh nego predobrih pa sta su me puta pustili na skuteru prije 4-5 godina nisam imao nista i progledaju kroz prste vide kulturan decko..inace kad je rutinska kontrola sve fino al kad me krene driblati pa da mi je caca nece bit po njegovom..SRY momci ako ste pogresno shvatili prvenstveno nisam tu da se svadjam s nekim vec da se druzimo..pozz
 
Član
znate šta je meni krivo, što sam primjetio na pojedinim policajcima da neke stvari rade iz inata, tj. da imaju nešto protiv tebe ili tvojih bližnjih pa te kažnjavaju....

ima ih dosta sto privatno vozaju auta jeftinija od 5.000KM, i ti kad proletiš sa A8, ili slicnim vozilom, ima neki negativan ucinak na njih, onda kad se vozaju gradom, idu samo za tobom, posmatraju te, gledaju gdje i kad parkiras, sve to samo radi toga, da bi ti mogli napisati kaznu, i kada ti ju napišu ti je platiš, nit su sretni nit tužni, i sve se tako vrti u krug...sve izpočetka....

najviše bi volio da patroliše neka policija iz nekog bog zna kojeg grada ovdje, da mi ne znaju porjeklo ni zanimanje ni posao nit išta o meni...

da budemo im svi, u ocima ravno pravni....

vozeći svoje drugo auto, Passat 92godište, sam to skontao, kako im ne smetaš kada si u tom vozilu, kako im je svejedno, kako god ti vozio...
 
e da i ja napisem nesto ,kad sam tek polozio nakon 2-3 dana vozikam se ja po gradu i primetim ja da me neko prati ,ajd ja nista ignorisem,nakon km vidim ja neko blica ,ajd ja mislim neko se zajebaje ,kad blicnu jos jednom,ajd ja stanem da vidim ko je. i stanem ja kad ono policija. i trazi on vozacku saobracajnu ...ma standard. i kaze on meni momak znas sta si uradio . a ja kazem sta,mislim u sebi nisam nista uradio nisam prelazio preko 30 kmh:cool: kaze on meni prosao si kroz crveno .a ja sav zacudjen ,reko boze ti pomozi ,a i drug bio sa mnom ni on nije vidio da smo prosli kroz crveno,da je makar bilo da sam prosao kroz zuto pa et al nisam ni to.i pokusam ja na foru da sam tek polozio pa da mi oproste,al nista,pa onda udarim pricu kako mi treba auto jer treniram pa stalno negde idem,al ne prolazi ni to.i na kraju napise on meni kaznu 100 KM 1 kazneni bod.
bilo mi je krivo jer to nisam uradio al jbg zivot ide dalje,misli sam da se zalim al kontam da mogu popusit jos vise. i da sad sam se setio ,sto je najgore nisu imali ni snimak ,niti su me odma zaustavili niti ista al jbg.

i nakon mesec dva prekoracim 33 kmh na sat i opet dobijem 100 km kazne al to ne zalim jer sam kriv,i opet kazneni bod

i sad slag na tortu:cool: nakon 6 meseci stigne mi plava koverta i pise u njoj da odmah moram u javni registar da predam vozacku

i odem ja tamo da predam i cekam i cekam...
kad dodje onaj i objasni mu ja sve

i kaze on meni ajd dodji za 3 dana i donesi vozacku . a ja ga pitam zasto .
kad kaze on meni (neki cica sa brkovima jebackim) da se jos malo provozas:icon_biggrin: ja umro od smeha,mocan neki lik .

i predam mu odma da sto pre zabrana istekne.dobio sam zabranu 2 meseca ,tak da sad vozim patike samo:)

al sad ga sredjujem,i kad izadjem iz garaze ima da me ne propoznaju :)

tak da u svakoj nesreci ima srece :) et pozzzzzzzz
 
Član
Ja samo jedno mrzim kod njih, sto se moraju lomiti kola na nama ''obicnim'' gradjanima... Nas uvijek hvataju, izmisljaju prekrsaje i glume nam silu neku, a skoro svaku noc gledam kako ih mangupi samaraju i odlaze ko' popisani... Sta oni uopste postizu s tim, samo da ih zamrzimo, ja osobno cuvam svaku kaznu i njihova imena i prezimena, nece mi se uvijek moci puhati... Sinoc sam bio na mujicima i vidim kako ih neki lik napada, a oni ga puste i zaustavljaju djevojke. Bilo mi je krivo i pred njima sam otisao u suprotnom smijeru do INA-e, nisu stisnuli i posli zamnom... Opet ima ih i dobrih, ali to je samo manjina... ;)
 
Član
djavolica je napisao(la):
sinisa je napisao(la):
Schumi je napisao(la):
Ja vala nisam imao nekih svadja a nije da se ne gasa i to :) Samo dva puta radile rotacije zamnom,oba puta opravdano,oba puta prosao dzaba :) Ako si dovoljno pametan da ih malo zbunis vokabularom i barem malo poznajes zakon neces kaznu platiti da si pita :)

schumi cito sam malo zakon i tamo pise da moras imat ono p ako nemas dvi godine vozackog iskustva a oni meni svaki put kazu tri godine lopovi,jednom su me zaustvili kod zracne luke u mostaru puko pravac fini putevi nema guzve ja iso mozda 80-90 nije nista previse brzo i zaustavio me i napiso mi 40 km jer po nekom zakonu ja kao "mladi vozac" nesmijem vozit vise od 70 na sat a to je magistralni put

Ne moze te kazniti ako nemas TRI godine vozackog iskustva, ako u zakonu pise DVIJE.To za ogranicenja je takodje tacno i za slovo P, samo koliko ti zapravo onda imas vozackog iskustva i koliko godina?

ja cu krajem desetog mjeseca imat 21 godinu a vozacku sam dobio 16.5.2006 godine znaci sad imam 2 godine i 3 mjeseca pozz
 
Legend
ma djubrad, 80%..
to nisu ljudi, to su drotovi, ja ne razumijem niti psihu tih ljudi uopste.. ne zelim niti koga uvirjediti ako neko na 4umu ima bliznjeg koji je policajac, ali su djubrad to je nevidjeno..

oni rade svoj posao, ali ih je vrlo malo koji PROFESIONALNO obavljaju svoj posao, a nisu klosari ili ne obrazovani opcenito..
 
Član
Dva puta me zapisali radi prakiranja, jednom radi prekoracenja brzine (3 km/h) i jednom zaustavili radi muzike :)
 
Član
ma ima papaka to je nevidjeno. ja jednom proso pored njih i oni ostali iza mene neka 3-4 m, i cekam da se ukljucim ako neko zna u vogosci, tj na izlazu iz vogosce na petlji...
i u po frke mi hadzo poce mahat da skrenem tj. da se vratim na ono ostrvo. da bi mi rekli, samo rutinska kontrola i pustili me. skoro da nije ni pogledo papire...
 
Član
Imam jako lose iskustvo sa njima tako da je bolje da ne pocnem pisati, ipak cast pojedincima!
 
Početnik
joj, ljudi, nemojte samo drvlje i kamenje na policiju... :icon_sad:

kao i u svakom poslu, svakoj profesiji, ima ljudi koji su "ljudi" i ima onih koji su "zivotinje". nikad ne znas sta se kome desilo noc prije, npr. nije mu zena dala, pa on sad ispucava frustracije na vozacima... no, po mom misljenju, dosta zavisi i od toga kakav stav mi zauzmemo prema njima... mozes da se vjestacki i namjesteno kezis, da budes sa gardom kao "faca" ili opusten i nasmijan od srca, pa vidi kako koje prolazi kod policije... u svakom slucaju, zaustavljaju zato sto smo nesto uradili (u 95% slucajeva)!

ja sam godinama vozila auto sa diplomatskim tablama, sto redovno sa CD, sto sa CMD... ta auta policija ne zaustavlja... nije bitno kako vozis: koliko brzo, da li pretices s desne ili lijeve strane, da li imas 6 ili 12 ljudi u autu koje je namijenjeno za 5 ili pusis joint kroz prozor i puses mu u facu... NE ZAUSTAVLJA TE! medjutim, upravo voznja tog auta, saznanje da "mogu da radim sta hocu", me je nekako dovela do toga da prestanem da se bahatim, kao sto to vecina mladih vozaca radi... (da se ne lazemo, svi cim dobiju vozacku misle da sve znaju, pa onda "drot je glup", "drot je kreten", "murija ne valja", bla bla bla, a u stvari, to je samo odraz infantilnosti psihe mladog vozaca, koji je neizivljen i tako dalje... da ne idem u dubioze :icon_biggrin:)

kad predjes puno kilometara, onda se susretnes sa svakakvim policajcima... evo par simpaticnih (ili manje simpaticnih) stanja...:lol:

- grcka: jurimo u dva diskaverija (rover discovery), cestom koja je kao neka vrsta autoputa, idemo prema solunu, ogranicenja 110 km/h, mi najmanje 150 vozimo... pa se jos i trkamo... negdje ispred nas vidim crveno mase gore dole (lizalo) i kao malo usporim, cisto da ne budem previse bezobrazna... jedan policajac mase lizalom i pokazuje drugom rukom da usporimo, a drugi sklopio ruke u "molim vas". :cool:

- kosovo, 2000. god.: yugo 55, bh tablice, auto nacionalno totalno izmjesano: srbin, hrvat, musliman i englez… uzas… starosna dob: 29, 21, 21, 5… jos veci uzas… vrijeme putovanja: ponoc:icon_exclaim: vozimo se, nabadamo put, ja ono kao znam gdje, ali nisam 100% sigurna, ali idemo mi… negdje oko 2-3, u pola nekakve nedodjije, sumaglica po cesti, avetinjsko nesto strasno, odjednom lizalo i fluorescentni prsluci… zaustavljam se ja, prilazi tip, ne govori nista, sutim ja… kaze: HI, rekoh: HI, kaze, na “nasem”: odakle vi i gdje…rekoh: idemo iz skoplja za sarajevo… kaze on: dobro, niste nista uradili, nego sam morao da zaustavim da vidim koja budala se vozi sa bosanskim tablama kroz kosovo, pa jos u ovo doba noci! :)

- juzna srbija, vranje (tu su najgori policajci na svijetu, nema mito, nema osmjeh, nema finoca… nista… tu samo kazes: OK i vozdra): ravnica, ogranicenje 50… nemoguce, pa cak ni za yuga kojeg sam tad vozila… idem jedno 80, kad iskoci mali-plavi iza nekog stuba: klap, vozacka, saobracajna, vozili ste prekomjerno bla bla bla. probam ja na finjaka, kao “jao, nisam primjetila, oprostite”, pa dodam trep-trep-trep, malo kao smjeskam se, glupo zensko i to, ali nista ne pali… kaze: 3200 dinara, rekoh: nemam, moze li marke (a ovdje ja vec gubim zivce, jer vidim da se ne mogu izvuci), kaze: ne moze, rekoh: pa dobro, sta cemo sad, ja imam samo marke i karticu, hoces karticu da struzes? eeee, tu on malo izgubi zivce i kaze: drugarice (to kao jos uvijek “drugarice” na snazi bile), do centra imate 10 km, odvezite se tamo bez dokumenata, oni ostaju kod mene, nadjite si automat pa struzite svoju karticu do mile volje, a dokumente cete dobiti kad se vratite sa 3200 dinara! :icon_cry:

eeee, ali to sto se desvalo vani, mozda je segatorno i simpaticno, ali neprevazidjena su desavanja u bih… doduse, u bih se bolje razumijemo ;)

- vozim za sarajevo, iza mene crveni golf… konstantno mi se “zabija u dupe”, kontam jos malo i zamolit cu ga da me poljubi, da mi bude ljepse… ja ubrzam, on ubrza, ja opet, on opet… i kad sam dosla do jedno 90 km/h, (a tu se vec kao pocinjem bojat da cu sletjet s puta) spustam se prema bijambarama, crveni golf krene da me pretice i tokom preticanja mi izbacuje lizalo… ja poludjela! zaustavim se, izadjem – ali ono pravo ratoborna :icon_twisted: – i pocnem da ga napadam: kako te nije stid, tjeras me da ubrzavam, hoces da me namjerno kaznis, mogao si me ubit, nije ti bilo dosta sto sam vozila 60, sto me nisi pretekao ranije bla bla bla i tu se njih dvojica, od inicijalno ozbiljne face, pocnu da valjaju od smijeha… sega im bio moj nastup, kako sam se ja to iznervirala i tako… izvadi decko termosku iz auta, kaze: hoces kafu da se smiris… i onda nas troje sjednemo na haube dva auta, zapalimo cigarete i popijemo kafu… naravno, kazna mi je dosla, jer kao ne mogu to da uniste, jer su me “slikali” ili nesto :icon_rolleyes:

- okolina mostara, ’96 god… yugo (ponovo)… momak i ja isli na vikend u split – ono, tek zavrsio rat, idemo da se vozamo… ja imam 2 imena i 2 prezimena… u saobracajnoj je drugo prezime napisano velikim slovima – jedino ono! sve ostalo regularno napisano… decko vozi, ja na suvozacevom kuliram, zaustavlja nas cika policajac… vozacka, saobracajna… gleda, gleda, gleda, gleda, gleda, kaze: gdje vam je putni nalog… :icon_confused: mi se zblenemo, pita momak: kakav putni nalog… kaze: pa zar vi ne znate da je vama auto registrirano na firmu:icon_exclaim: pa onda proba da procita… kazemo momak: nije firma, nego se cura tako zove… kaze murga: niko se ‘vako ne zove, nemojte me pravit glupim… mi sad vec pocinjemo, naravno, da se valjamo od sege, vadim pasos, vadim licnu, ne mogu da mu dam, jer mi oci pune suza… gleda on sve dokumente, gleda… gleda, gleda, gleda… kaze: ajte gdje ste krenuli, ali ubuduce da nosite putni nalog! :icon_biggrin::icon_biggrin:

i jos ovaj zadnji, necu vise, svega mi…

- bratova svadba… ja u narandzastoj haljinici, dekolte do pupka, sve se vidi… sve na izvolte… u meni jedno litar i po… nije mi dobro… idem da pokupim “decka” pa da nastavimo “after-party”… vozim i vidim dva policajca, ovaj jedan odmah krenuo da me zaustavi, stanem ja i idemo sa rutinskim pitanjima (naravno, ne izlazim iz auta, ni pod razno): vozacka, saobracajna bla bla… gleda moju vozacku i pita: da li ste pili… kazem: boze sacuvaj, pa zar vam ja licim na takvu osobu, ja sam ozbiljna zena, majka, domacica, kako vas nije sramota da me to pitate… kaze on: izvinite… gleda oko mene i pita: a zasto niste vezani… ja, mrtva hladna, kao iz topa: gospodine, imam rak dojke, imam protezu, ne mogu da se vezem!!!!! (vidi malo iznad: dekolte do pupka = vidi se da nema proteze) KAKAV SAM JA IDIOT! (ali… interesantno, ova prica upali svaki put kad me zaustave zbog pojasa… totalno se zblenu i totalno se unezvjere… samo kaze: izvinite i ode…) elem, ova prica ne zavrsava na “protezi”, bilo je tu jos bisera, ali da ne davim vise… mislim da je ovo dovoljno dugacak post ;) (dapace… da gusce, da labud, da golub… da perad generalno!)

ah... da... jos na samom, krajnjem mjestu... jedan vic, za koji kazu da nije vic, nego da se kao fakat desilo... prolazi strava auto, prilicnom brzinom, pored policajca na motoru. ovaj odmah sjeda na motor, stize auto, zaustavlja ga i kaze: prebrzo ste vozili. vozac ga pita: ok, pokazi pistolj, nesto, kako znas da jesam... kaze policajac: ne treba meni pistolj, ja to znam po zvuku, prosao si "zum" (da ima znak za kratki glas, ja bih ga stavila, ali nema, pa vi sad zamislite da je to kratko izgovoreno), a trebao si "zuuuuum"

zivjeli!:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top