vaša iskustva sa policijom

vaša iskustva sa policijom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ja i mrzim iz dna duse nikad nisam proso pored njih da me ne zaustave i ako je sve uredu onda me pocne hakat za ono P,jucer kad sam se vraco s mora preko capljine u mostar i bili su na 3 mjesta i kod jednog restorana ogranicenje 40 ja sam iso 60 i kad sam ih vidio spustim na 40 i nesto i prodjem i mene tad prestize lik i galami vozi ***** ti ovo ono i malo dalje gore zaustve me i vidi sve uredu i nezna sta ce mi slozit kaze de ti je P a bem mu P kazem ja njemu nije moje auto nemogu na tudje lijepit P ovo ono i pitam ja njega aje reci ti meni sto si me zaustavio kad sta oces kaze on imamo dojavu da vozis 30 na sat kad sam se opalio smijat to je onaj peder sto me je prestigo sigurno je stao i reko da ometam promet ovo ono nidje veze puko tip i pustila me policija kaze ajde idi idi al prije toga sam se s njima zestoko posvadjo pederi su to teski
 
Član
Ja vala nisam imao nekih svadja a nije da se ne gasa i to :) Samo dva puta radile rotacije zamnom,oba puta opravdano,oba puta prosao dzaba :) Ako si dovoljno pametan da ih malo zbunis vokabularom i barem malo poznajes zakon neces kaznu platiti da si pita :)
 
Početnik
sad moram da radim, ali obecavam... svecano... da cu nocas da napisem jedan podulji post u kojem cu opisati svojih nekoliko susreta s policijom... iz meni nepoznatog razloga, izvucem se uvijek i svaki put... nekad na novu, nekad na staru foru, ali uvijek upali...

uvijek ih u startu smeksam kad se jedva kao smjestim u stranu, pa jedva kao upalim sva cetiri, pa ono trazim po tasni dokumente i jos ga pogledam, tri puta trepnem, malo kosicu zabacim (jos da mogu noge prekirstit u autu) i kazem: hm, policajce, znate kako je, zensko za volanom hihihiihh

najbolje na svijetu je praviti se glup(a)!
 
hm, nashi drotovi.. da..
shvatam da policija ima smisla, ali ja ne vidim tog smisla u 85% nashe policije. u zadnje vrijeme sam se dosta vozio u Westfieldu i policajci bi naravno veoma cesto zaustavili auto. vozac je skotshog porjekla i dosta je vremena provodio na nasim prostorima te se je naucio svadjati sa policijom radi bespotrebnih zaustavljanja. naprosto me iznenadjuje podatak da su jedino u sarajevu nas zaustavili po izgledu i poznavanju jezika inteligentniji policajci. ali na svakom zaustavljanju je isto bilo. slijedilo je pitanje:
zasto me zaustavljate?
pricate li engleski?
ne zelim da dam dokumente dok mi ne kazete zasto me zaustavljate!
po kojem zakonu me zaustavljate?
ne dam vam pasos, nisam nista pogresno uradio!
ovo covjek radi posto mu zena poznaje ovdasnje zakone jako dobro.. i ako ima problema on se na nju moze osloniti za pomoc kao advokatu..
na kraju policajci jednostavno dignu ruke i otjeraju nas. da se razumijemo ja u svoj ovoj prici samo shutim i nadam se da nas ne sankcionisu. sjecam se odgovora jednog policajca nakon pitanja "do you speak english?" kad je jadan rekao "no, no, ti german?"
hahahahahahahaha, kad tad nisam prasnuo u smjeh necu nikad!
inace jedina kazna koja mi je napisana je iznosila 100KM. mislim da je bila opravdana jer sam preticao kombi u krivini preko pune linije na mostu brzinom 140km/h.. tu su me korektno prizemljili i bez ikakvog naslucivanja za mito, kaznu napisali. svaka im cast! iznenadio sam se kako je to profesionalno sve bilo odradjeno. da, dok se to desilo vozio sam RX-8.. a drugi put sam zamalo izgubio vozacku sa RX-8 ubrzavajuci naglo preko 80 u zoni 40km/h. ali to mi je bio prvi susret sa RX-8 i naprosto nisam mogao odoljeti..
ali nakon zaustavljanja je uslijedio shok..
prilazi policajac meni, ja nasmijan od uha do uha ne mogu da se smirim. on se nasmije i zamoli me da pridjem autu. tamo drugi malo ozbiljniji gleda u mene. pitaju: Alene? fino ti ime.. moj odgovor policiji republike srpske je slijedio ovako; "sva sreca! da su mi se roditelji pitali zvao bi se mujo ili huso!" onda mi se mrak preko ociju slozi.. govore mi kolika je kazna i posljedice, a ja se smijem i samo govorim "ako bas mora onda mora.." keslam se citavo vrijeme.. nekako sam izbjegao kaznu od 300KM i suspenziju vozacke na 6mj. ubacio 20KM kroz prozor policijskog golfa 3 i rekao da je od srca i od dushe!.
tako, da sam upoznao vishe lica policije..
ali ne mogu reci da su me ikad bez nekog dobrog razloga zaustavili, osim kad je rutinska kontrola u pitanju.. ali svakako nikad nisam bio bez potbebe kaznjen! i ipak dobijem osjecaj da se radi o letargicnim ljudima koji i kad zaustave u vecini slucajeva djeluju kao da im je mrsko radili sta bilo osim zvakanja bureka i pricanja ni malo zanimljivih viceva..
GO POLICIJO!
 
Član
A jbg kakva god da je,to je jedina policija koju imamo i da nije njih zamislite sta bi bilo...
 
Član
Schumi je napisao(la):
Ja vala nisam imao nekih svadja a nije da se ne gasa i to :) Samo dva puta radile rotacije zamnom,oba puta opravdano,oba puta prosao dzaba :) Ako si dovoljno pametan da ih malo zbunis vokabularom i barem malo poznajes zakon neces kaznu platiti da si pita :)

schumi cito sam malo zakon i tamo pise da moras imat ono p ako nemas dvi godine vozackog iskustva a oni meni svaki put kazu tri godine lopovi,jednom su me zaustvili kod zracne luke u mostaru puko pravac fini putevi nema guzve ja iso mozda 80-90 nije nista previse brzo i zaustavio me i napiso mi 40 km jer po nekom zakonu ja kao "mladi vozac" nesmijem vozit vise od 70 na sat a to je magistralni put
 
Član
imao sam i ja nekoliko susreta s govnima! zaletio se ja kroz nase malo misto noc tamo oko 10h zimaaa hladno u pm..upaljene ti meni maglenke..idem ja idem kad vidim policija hoce da skrene prema meni u suprotnom pravcu(imaju prednost)a ja majmunnn nepustim ih i proletim..sekunda falila da me nespucaju kad eto ti rotacije za mnom..pametuje on meni jesi normalan bla bla bla sad cu ti vozacku uzet ja reko nisam vas vidio..pise on meni sto nisam stao na znak stop 40KM sto nisam zavezan 50KM sto su mi upaljene maglenke 50KM sto nemam slovo P 40KM..pita oces da ti sad dam kaznu il ces da ti dodje kuci..reko nek kuci dolazi meni netreba..nakon mjesec dana provjerim s nacelnikom policije imam li ikakav prekrsaj u zadnja 2 mjeseca kad ono nistaaa..od toga je proslo 6mj i nikad nista nije doslo..HVALA BOGU a reko mi je nacelnik ako ista bude da ce on srediti..znaci bez brige sam..pozz
 
Član
elmir je napisao(la):
imao sam i ja nekoliko susreta s govnima! zaletio se ja kroz nase malo misto noc tamo oko 10h zimaaa hladno u pm..upaljene ti meni maglenke..idem ja idem kad vidim policija hoce da skrene prema meni u suprotnom pravcu(imaju prednost)a ja majmunnn nepustim ih i proletim..sekunda falila da me nespucaju kad eto ti rotacije za mnom..pametuje on meni jesi normalan bla bla bla sad cu ti vozacku uzet ja reko nisam vas vidio..pise on meni sto nisam stao na znak stop 40KM sto nisam zavezan 50KM sto su mi upaljene maglenke 50KM sto nemam slovo P 40KM..pita oces da ti sad dam kaznu il ces da ti dodje kuci..reko nek kuci dolazi meni netreba..nakon mjesec dana provjerim s nacelnikom policije imam li ikakav prekrsaj u zadnja 2 mjeseca kad ono nistaaa..od toga je proslo 6mj i nikad nista nije doslo..HVALA BOGU a reko mi je nacelnik ako ista bude da ce on srediti..znaci bez brige sam..pozz

ono brate glup si!!!!!!!!!sta da ti kazem vidis kakav si ti znaci i sam znas da si pogresio,sve kazne koje ti je nabrojao su bile opravdane (pretpostavljam jer nisi ih osporavao) i covjek te jos iskulirao bez kazne, znaci samo je htjeo da te zastrasi da vozis opreznije i ti ih opet nazivas govna!
BRAVO odraz odgoja i kulture.
 

edo

Član
elmir je napisao(la):
imao sam i ja nekoliko susreta s govnima! zaletio se ja kroz nase malo misto noc tamo oko 10h zimaaa hladno u pm..upaljene ti meni maglenke..idem ja idem kad vidim policija hoce da skrene prema meni u suprotnom pravcu(imaju prednost)a ja majmunnn nepustim ih i proletim..sekunda falila da me nespucaju kad eto ti rotacije za mnom..pametuje on meni jesi normalan bla bla bla sad cu ti vozacku uzet ja reko nisam vas vidio..pise on meni sto nisam stao na znak stop 40KM sto nisam zavezan 50KM sto su mi upaljene maglenke 50KM sto nemam slovo P 40KM..pita oces da ti sad dam kaznu il ces da ti dodje kuci..reko nek kuci dolazi meni netreba..nakon mjesec dana provjerim s nacelnikom policije imam li ikakav prekrsaj u zadnja 2 mjeseca kad ono nistaaa..od toga je proslo 6mj i nikad nista nije doslo..HVALA BOGU a reko mi je nacelnik ako ista bude da ce on srediti..znaci bez brige sam..pozz


ovakve lole su mi najjače!!!:icon_rolleyes:
 
Član
ma možete pričati šta hoćete, meni bogami dođe moja kazna i to danas 14.08.2008 a bila je upisana 23.07.2008...

znam da sam kriv i sve, mada sam bio skeptican jer nisam je potpisao....

neki dan nailazim na semafor i stoji crveno i meni i suprotnim vozilima, kad ti neka golf4 prolazi, kroz crveno, a ono stojala je pa im je dosadilo haman, pa su krenuli... ja stojim na crvenom kad ono policija prolazi kroz crveno jedno 30km/h lagane voznje, bez rotacije bez bilo čega...

uh reko, a mi se trebamo ugledati na njih hehehehe
 
Član
Davor_ je napisao(la):
elmir je napisao(la):
imao sam i ja nekoliko susreta s govnima! zaletio se ja kroz nase malo misto noc tamo oko 10h zimaaa hladno u pm..upaljene ti meni maglenke..idem ja idem kad vidim policija hoce da skrene prema meni u suprotnom pravcu(imaju prednost)a ja majmunnn nepustim ih i proletim..sekunda falila da me nespucaju kad eto ti rotacije za mnom..pametuje on meni jesi normalan bla bla bla sad cu ti vozacku uzet ja reko nisam vas vidio..pise on meni sto nisam stao na znak stop 40KM sto nisam zavezan 50KM sto su mi upaljene maglenke 50KM sto nemam slovo P 40KM..pita oces da ti sad dam kaznu il ces da ti dodje kuci..reko nek kuci dolazi meni netreba..nakon mjesec dana provjerim s nacelnikom policije imam li ikakav prekrsaj u zadnja 2 mjeseca kad ono nistaaa..od toga je proslo 6mj i nikad nista nije doslo..HVALA BOGU a reko mi je nacelnik ako ista bude da ce on srediti..znaci bez brige sam..pozz

ono brate glup si!!!!!!!!!sta da ti kazem vidis kakav si ti znaci i sam znas da si pogresio,sve kazne koje ti je nabrojao su bile opravdane (pretpostavljam jer nisi ih osporavao) i covjek te jos iskulirao bez kazne, znaci samo je htjeo da te zastrasi da vozis opreznije i ti ih opet nazivas govna!
BRAVO odraz odgoja i kulture.


jarane 50% su i oni bili krivi jer su skretali s mjesta s kojeg su ljude zaustavljali i to bez svijetla i tek ih upalio kad je krenuo za mnom..rekao sam im da ih nisam vidio jer naravno nisu imali svjetlo upaljeno PO NOCI..MOZDA MI JE ZATO NIJE NI POSLAO..a nazvao sam govna jer je doticni policajac koji je bio suvozac slao mi kazne za skuter a da me nije ni zaustavljao..jednom me na skuteru zapisao i od tad zna ime prezime adresu i ostalo i naravno tuzio sam ga ali sam samo popusio..znaju travnicani o kome je rijec..o seljaku koji je sisao s planine i sad ko je ko on..
 
sinisa je napisao(la):
Schumi je napisao(la):
Ja vala nisam imao nekih svadja a nije da se ne gasa i to :) Samo dva puta radile rotacije zamnom,oba puta opravdano,oba puta prosao dzaba :) Ako si dovoljno pametan da ih malo zbunis vokabularom i barem malo poznajes zakon neces kaznu platiti da si pita :)

schumi cito sam malo zakon i tamo pise da moras imat ono p ako nemas dvi godine vozackog iskustva a oni meni svaki put kazu tri godine lopovi,jednom su me zaustvili kod zracne luke u mostaru puko pravac fini putevi nema guzve ja iso mozda 80-90 nije nista previse brzo i zaustavio me i napiso mi 40 km jer po nekom zakonu ja kao "mladi vozac" nesmijem vozit vise od 70 na sat a to je magistralni put

Ne moze te kazniti ako nemas TRI godine vozackog iskustva, ako u zakonu pise DVIJE.To za ogranicenja je takodje tacno i za slovo P, samo koliko ti zapravo onda imas vozackog iskustva i koliko godina?
 
Član
De ba, presli po hiljadu kilometara i mrze vec policiju jer rade svoj posao? Mene, koji gasam, koji povremeno divljam, koji popijem pa sjedam za volan, policija nijednom bez razloga nije zaustavila i maltretirala? Jedan jedini put da je iko bio nepristojan prema meni, a i to sam kulturno zavrsio, je kad sam bio zaustavljen u naseljenom mjestu sa uslikanom brzinom od 106 km/h, i htio nagovorit policajca da me pusti bez da izadjem iz auta uopste :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top