Uvoz vozila starijih od 7 godina

Uvoz vozila starijih od 7 godina

mene interesuje nesto dugo ljudi...buraz mi kaze da je negdje cuo da se moci nesto doplatit ili dodatno ugradit ili sta li da se moze pomaknut za jedan nivo euro norma...meni bi to puno znacilo da uvezem auto euro2 pa prepravim ili platim na euro3...konkretno mene interesuje fiat coupe 20v turbo, alfa gtv v6 3.0...i tako neka jaca auta, koja su euro2...jel neko zna nesto o tome...? kolko sam mogo proguglat pravi upgrade na nekim modelima je cisto drugi katalizator, na nekim se mjenja ECU, lamda sonde....e sad jel sva prica ustvari i zavisi od toga da li se moze to uradit za odredjeno auto, ili je kod nas samo stvar da se plati vise i prijavis euro2 ko euro3...dalje mi nije jasno sto neka starija auta po nejmackoj imaju euro3 ocito je dogradjeno...dalje volio bi odma iskustva ako nesto nabavi nesto, jer u srbiji npr. samo iza 2003. godine prihvataju euro3 direktno, a sve starije kao radi se neki test ovo ono...znaci srbi ne prihvataju fabricku deklaraciju euro3, a ne bi me iznenadilo da kod nas bude isto...ovaj info je sa nekog srpskog foruma...
 
Član
Legalno se neće moći ,ali kako se kod nas svašta radi ,nije isključeno da će masa euro2 uz određena podmazivanja odjednom "pozeleniti" i postati euro3. Jer sjetimo se koliko je bilo podmlađenih auta i po 3 godine a da se neće falširati tamo neka norma.
 
m?rko je napisao(la):
pozdrav svima na forumu citam ovu dobru temu , svi mediji izjave 2 stu. su govorili od 15.stud moze se uvest eur.3 imali kakvi novi iformacija ,
ovo je dobra stvar neće se moć uvozit razbijena auta pa ih pravit ima dosta auta u bih bez airbaga

Koliko ja znam nigdje ne pise da je zabranjen uvoz polupanih auta, ili sam ja nesto preskocio?
 
Da, da navodno udarena auta se nece moci uvoziti, jer koliko sam shvatio prvo auto prije carinjenja sada ide na tehnicki...
 
Član
Ako se taj tehnicki vrsi kod nas onda ce auta koja su sastavljana iz 2 auta ili cak iz vise ce bez problema uci u nasu drzavu i biti registrovana :icon_confused: kod nas guzonje sve mogu da podmazu i ulizu :lol:
 
RS TURBO je napisao(la):
Ako se taj tehnicki vrsi kod nas onda ce auta koja su sastavljana iz 2 auta ili cak iz vise ce bez problema uci u nasu drzavu i biti registrovana :icon_confused: kod nas guzonje sve mogu da podmazu i ulizu :lol:
nazalost, u pravu si. to je nas najveci problem. svaka dobra ideja pada u vodu zbog korupcije :icon_evil:
 
Član
Evo sad gledam vijesti i odgodjeno ovo za uvoz starijih vozila od 7 godina za proljece iduce godine :lol: sto me to ne cudi nesto :icon_confused: moraju oni nesto naci da se odgodi, pa ce na proljece opet biti odgadja se za 12 mjesec :lol: joj drzavo nema te ovakve nigdje na svijetu :lol:
 

DLS

Početnik
zato je javolim puno puno.... uvjek se mogu dobro nasmijat kakve gluposti prave od ove drzave! DRZAVE? ja se pitam jel ovo uopste drzava?
 
Član
Jesu li to prolongirali opet uvoz.....
Ja znam u Srbiji da se nemoze uvesti auto koje fabricki nema euro 3 standard, tj. po kodovima na sasiji se zna da li taj auto zadovoljava euro 3.
Najvjerovatnije da ce i kod nas biti tako.
 

MTR

Član
RS TURBO je napisao(la):
Evo sad gledam vijesti i odgodjeno ovo za uvoz starijih vozila od 7 godina za proljece iduce godine :lol: sto me to ne cudi nesto :icon_confused: moraju oni nesto naci da se odgodi, pa ce na proljece opet biti odgadja se za 12 mjesec :lol: joj drzavo nema te ovakve nigdje na svijetu :lol:

neko iz ministarstva cuchi na forumu :lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
:lol::lol::lol::lol: krtica je negdje medju nama :lol::lol: Ko ovdje vozi sluzbenog Audia A8 ili BMW-a 7-icu :lol::lol:
 
Član
Upravo to hahahaaa kao ove kuce sto prodaju NOVA auta poput ASA auto sve mi se cini da je bilo na vijestima, ne mogu u datom roku sta ja znam jel rece opremiti za homologaciju ili tako nesto ali uglavnom to je to :lol: nema do proljeca, a u proljece ce se naci novi izgovor :lol: Ja mislim da je to to ako sam dobro shvatio i ako se ne varam :icon_confused:
 

MTR

Član
Limpi je napisao(la):
a jeste se to ko ponadali :D :lol: :lol:
garant se nisu usaglasili oko homologacije :lol:

malo im para , koga briga jel mu tocak treba otpast ili zadnji lonac struze po cesti , ev danas primjer na "izvjesnom":D tehnickom , ja + teretno vozilo , po meni neispravno jer ne rade zadnje kocnice , mislim rade al na 35 % snage , prodje rodjo' preko valjaka , i kaze : dobre prednje , dobre zadnje al izgleda da si metno nove pakne pa dok ne razradi jlde' ? :lol::lol::lol::lol:
eto toliko o homologaciji :D
 
Član
heeeeheheheheh.... jeste ludjaci....
Meni zadnji desni tocak koci jace od ostalih, kad uletim u lijevu krivinu i prikocim ko da sam rucnu potego.
Rodjko na tehnickom provjerava i svi tockovi koce, dobro je kaze, koce..... bitno je da koce, jos me ubjedio da je sve u redu...

Jesul i meni pakne nove pa dok se malo ne razrade ;-))
 
Top