Ulje za TDI

Ulje za TDI

Član
Ja u Golfa IV 1.9 tdi 66kw sipam Castrol Edge 5w40
Uzimam ga u Magna Oil, oni su ovlasteni distributeri Castrola za BiH tako da je original. Litar je cini mi se oko 23 KM
Nalaze se u krugu Orbica (blizu OBI-a)
 
Ma probaj s OMV, Modrica... to ne moze biti lose danas uz svu ovu tehnologiju... Nisu nam sada super snazna i nova auta iz fabrike... motori su razradjeni svakako, zasto placati vise i sumnjati ;)
 
vladica85 je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
hocel mu skodit malo gusce, 15w40

Upravo to sam krenuo napisati da ti nije iskljucena i ta verzija 15w40, jer cak i 10w40 moze biti rijetko za tako star motor koji je dosta presao;)

preso skoro 280.000, originalna kilometraza

Oggy je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
hocel mu skodit malo gusce, 15w40

Kakvo 15w40, to nikako u TDI, posebno u zimskim uvjetima..

znaci zlatna sredina :lol:
10w40
 
More i 10ka :D, ti zamijeni uglavnom, i onda izmjeri nivo ulja, pa provjeravaj kako ga trosi svakih 2000 kilometara, tako ces znati najbolje koliko trosi i da li treba na 15ku preci :D
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Npr, ja kupujem ORIGINALNO ulje TOTAL 10W40. Ne mogu vjerovati koliko je dobro da ni poslije 10k pređenih kilometara ne potamni i ne izgubi svoja svojstva.
ako je tako sto kazes, to ulje qrcu ne valja (mozes ga samo prosut po stolu haha )
ulje treba da cisti unutrasnjost motora od garezi koja se stvara, ulje MORA potamniti, manje ili vise, zavisno od vrste motora...
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
hocel mu skodit malo gusce, 15w40
Ako zelis gusce pri radnoj temperaturi motora uzmi npr 10W-50 jer ulje 15W-40 ti je na radnoj temperaturi motora gusto jednako kao i 10w-40 samo sto je gusce kod paljenja motora dok je hladan i dok se ne ugrije.
 
Član
ljudi meni stari donio neko ulje titan fux 5w40
kaze njemu neki dan nasuli u forda na servisu, ostala mu jedna litra, kaze evo vidi hoces li to,,, jel ko upoznat s tim uljem:icon_question:
 
Član
ArminM je napisao(la):
ljudi meni stari donio neko ulje titan fux 5w40
kaze njemu neki dan nasuli u forda na servisu, ostala mu jedna litra, kaze evo vidi hoces li to,,, jel ko upoznat s tim uljem:icon_question:
Neznam kakve je kvalitete je ali po gradacijama dobro za zime,rijetko je na hladan motor pa brzo podmazuje kod hladnih startova u zimskim uvjetima.
 
Član
znaci necu pogrijesiti s tim uljem
stari vozio svog kedija u servis na zamjenu ulja i guma i sipali mu taj titan, donio je meni jednu bocu da vidim hocu li to
mogao bi mi nabaviti iz tog servisa, kaze oko 14km dodje litra
 
Top