Ulje za PD motore?

Ulje za PD motore?

Član
Znam d aima dosta tema za ov al me interesuje koje najbolje ulje nasuti za moto 96kw 1,9 tdi Pd, za passata.Kada je auto došlo iz austrije bilo je u njemu neko 5w30, i ja sam neki dan nasuo 5w 40 gaspromovo ono Gpetrol. E sad me interesuje jel mu to odgovora pošto sam prijemtio d aje malo bučniji motor i d amalo više trese? A čuo sma ima i neka norma nešto 505.00 i 505.01 šta to znači?? hvala na odgovorima
 
Član
zavisno kakva je kilometraza,nisi pogrjesio sto se tice 5w40,moze i on ici samo si mozda trebao odabrati bar castrol ili mobil...jeb ga sada,vise igra faktora zasto trese,mozda je neko sipao meda prije nego je prodao tebi itd..blabla,vozi sada pa sljedeca zamjena neko kvalitetnije ulje stavi
 
Član
Auto prešlo 265 kad aje kupljen sada 267, a tako sma i ja mislio jer do kraja oktobra ide novo jer cu preci tih 10 000 km i doće vrijeme za zamjenu.Pošto sa tim auto radim i sve su otvorene vožnje uglavnom, koje preporučujute dobro ulje a d a je oginial na našem tržištu??pozz
 
Član
Ma nesto mi skoljic nije sa orginalnoscu, ja za dvicu kipujem u magni oil i dosta se dobro ponasa to ulje, pa sam i tamo kongao za passata kupiti...:)
 
Član
Znam d aima dosta tema za ov al me interesuje koje najbolje ulje nasuti za moto 96kw 1,9 tdi Pd, za passata.Kada je auto došlo iz austrije bilo je u njemu neko 5w30, i ja sam neki dan nasuo 5w 40 gaspromovo ono Gpetrol. E sad me interesuje jel mu to odgovora pošto sam prijemtio d aje malo bučniji motor i d amalo više trese? A čuo sma ima i neka norma nešto 505.00 i 505.01 šta to znači?? hvala na odgovorima
Moras reci koji ti je auto-motor-godina, ima li DPF...zato sto je u njemu vec bilo 5W-30, tako da je moguce da ti treba norma 507.00, a i ne mora biti, ako nemas DPF, a malo je vjerovatno da to 5W-40 sto si nasuo ga ima... A to sto si pitao, oko normi to ti i jeste najbitnija stvar, kod ulja i automobila, odn. ukratko receno, to 505.01 TO JE NORMA KOJU ULJE MORA DA ISPUNJAVA za PD motore, (505.00 nije za PD, otprilike je za ostale motore slicne godine i konstrukcije, npr. TDI ali ne PD, ili benzinca...) tako da gradacija, vise-manje mozes mijenjati, ali ti mora to ulje ispunjavat tu normu, odn. da pise na njemu 505.01 Approved da se tako izrazim.

Tako da sledeci put prvo napisi koji ti je motor i auto, pa da ti ljudi kazu koja norma ide u tvoj auto, pa onda trazis ulje, koje ispunjava tu normu! To je jedini ispravan nacin.
 
Član
Koju gradaciju? Hc ili cistu sintetiku?
d0e7964899246d8351edb90f8d3ddd06.jpg


Nije za mene, ali ovo ulje je u pitanju.
 
Član
505.01 normu ganjaj i naravno da je original ulje. I to gaspromovo bi trebalo biti ok ako ispunjava tu normu, za njega ide g energy sevice line w 5w40. I nema tu mnogo neke razlike između toga i Castrola ili Mobila, a kao što neko reče ako si osjetio baš veću promjenu možda je neko prije sipao neki aditiv...
 
Top