Ulje za PD motore?

Ulje za PD motore?

Član
Total i elf kod "auto milovanovica" 5w40 oko 11-13 km/L

Fuchs isto jako dobra ulja ima, u bihacu sam nabavljao. Isto tako ravenol "auto CAT" sanski most

Rapsol, motorex....

Ljudi misle ako nema pojedinih robnih marki na reklamama, da su automatski smece.

Odgovorno tvrdim da castrol nije nista bolji (a mozda ni slabiji) od nekima ne poznatog Ravenola, ili fuchsa itd...

Samo sto je skuplji za 50%, a skuplji da bi se opravdala reklama, marketing i sponzorstvo
 
Član
Prosle nedelje sam bio na proputovanju kroz Svajcarsku, Njemacku i Austriju, i evo jedne slike da se svi zapitaju...Slikano na jednoj pumpi u Lucernu, (a i na ostalim je vise manje isto), kao sto vidite cijena je za jedan litar u Frankama pa pomnozite sa 1.80 dobicete u KM, odnosno za Castrol SAE 10W-40 cijena je za 1 litar, 35,10 KM, a za SAE 5W-40 cijena je 44,10 KM.
Druga stvar je sto ove boce imaju hologramsku naljepnicu, i ona jos kao "grubu" jednu dodatno, koju ja na uljima kod nas nisam bas vidjao...
view.php

Takodje, po CH su uglavnom pumpe Shell i BP, i frapirao sam se cijenama ulja na tim pumpama...dovoljno je reci da naj jeftinije ulje, SAE 15W-40 je oko 19 Franaka, odnosno oko 35 KM pa navise. Slika nije sa pumpe na autoputu, nego gradske, i inace gledao sam po pumpama u gradu.
http://tinypic.com/view.php?pic=2eq9yf8&s=8#.VgpGeNLtmkp

Ako neko zna neka postavi sliku ovu sa linka direktno...
 
Poslednja izmena:
Član
Na benzinskim pumpama, a narocito na autoputu, su cijene 50-100% vise u odnosu na trgovine autodijelova

evo npr. cijene cuvenog "CASTROLa" u Njemačkoj:
 

Prilozi

  • 2015-09-29 10_05_32-.png
    2015-09-29 10_05_32-.png
    299,1 KB · Pregleda: 22
Član
Donekle je normalna ta razlika u cijeni jer originalni Castrol ne dolazi u Švicu i u Bosnu iz istih rafinerija...u Švicu i ostalim zemljama Zapada ide iz najboljih, nema iz Rumunije i sl. Iako su oba originali i ispunjavaju napisane norme.
 
Top