ulje 2t

ulje 2t

Legend
ELF 2t scooter rainbow kazu da je dobro, ako nista onda INA dvotaktol:icon_biggrin:
 
probaj sa STIHL uljem litra 16KM
nadam se da nisam u offu ali tako sam te razumio da ti treba za mješavine
btw mjesavina sa stihl uljem ti je 100ml ulja na 5 litara goriva ;)
 
Castrol TTX je najbolje, ali tesko da ces ga naci kod nas. Motul takodjer nije los, a masa raje sipa OMV-ovo od 15 maraka, polu sinteticko, a potpuno sinteticko je 30 maraka. Niko se ne zali, a makar nije fus i dolazi direktno iz Austrije.
 
Super Moderator
Motul nije los? Motul je odlican. I agipovo je isto dobro ne znam kako si ti to primjetio da nije dobro?
 
Član
prosle godine sam sam agipovo i predjem na repsol,repsol mi je bolji osjetio sam na gasu,al sad ne mogu nigdje da nadjem repsolovo
 
Član
kupio sam od ine ulje 2t valja li to ulje za skutere na njemu pise da je najmjenjo za pile,da sipam ili ne??????????
 
pa svko ulje koje je za 2t motore moze i za pile a i za skutere
samo zavisi koja je cijena ulja ako je jeftinije mjesavina se pravi da idevise ulja u benzin a kod skupljih ulja ide manje ulja ali je i kvalitetnije
100ml stihl ulja ide na 5 litara benzina
a za ostala ulja neznam
 
Član
nabavi gdje 2t ulje sa mirisom jagode neznam sad tacno kako se zove ,ja sam jednom kupio od lika koji se bavio motocrosom odlicno ulje a ujedno i mirise na jagode,koliko se sjecam 1l je bila oko 16 km
 
To ulje je Silconelle, tako nekako. Ima ga u HR, kod nas malo teze, uglavnom ga hvale svi ;)

yago je napisao(la):
kupio sam od ine ulje 2t valja li to ulje za skutere na njemu pise da je najmjenjo za pile,da sipam ili ne??????????

To ti je dvotaktol, moze u tomose komotno, ali ja bih ipak radije sipao OMV od 15 maraka, polu sintetiku.

To su one male boce od 2 deca od INE ako se ne varam ?
 
Član
Pretezno sipao INA 2T, ono crvenkasto i neko tursko isto 2T bas predvidjeno za skutere, i evo moja Vespa ET2 50 (2000 godina proizvodnje) je napravila 90 000 km od cega sam ja napravio 75 000km prije nego sam polozio za auto i nikad nisam masine otvarao niti karburator, samo ga par puta stelao zbog filtera otvotrenog, 9 puta valjke mijenjao i 10 puta remen, plocice, pakne, sajlu gasa, kilometar sajlu, svijecicu ne znam koliko puta :lol: cetkice na anlaseru promijenjene, samo otvoreno kuciste filtera radi zvuka i to je to :) To je sve sto je radjeno na njoj u tih 90 000 km i jos uvijek ide 80-85km/h i super i nema gdje nije sve putovala i bila :lol: ja sam zadovoljniji vise sa tim turskim uljem sto je predvidjeno za skutere 2T jer mi je sa onim INA uljem znalo nekad kad stavim na bocnu nogaru da iscuri ulje (par kapi) iz uljne pumpe a ne znam sto, dok sa ovim nije nikad to radilo, znaci ulje je to sipano i nikad nikakvih problema, i sipajte jedno ulje i ne mijesajte ulja, cas ovo, pa onda neko drugo, pa onda neko skuplje, pa polusintetik , pa obicno itd, vazno je da je jedno i od istog proizvodjaca i to sipaj i ne sikiraj se, za ovo tursko mogu javiti marku ako koga zamina a stvarno nije skupu, 6km litar i to sam koristio godinama dok nisam prestao vozati je. Sad je voza buraz i jos uvijek ide :)

EDIT: zaboravio sam napisati da je VESPA 49 kubika :)
 
Član
Bujrum dodite u Protuning centar u nas servis skutera,da vidite sta bude sa masine nakon 3600km a sipano taj dvotaktol od ine koje je iskljucivo samo za motorke i kosilice,a vjerujem da skuter to nije,kod nas u servisu se samo sipa repsol 2t i opcenito u sve skutere sipamo repsol ulje i uopste nikad nema nikakvih problema,dapace skuteri bolje rade nakon sipanja tog ulja ;)
Edit:1l tog 2t repsol ulja kod nas kosta 12KM i bez problema taj 1l moze biti 3 mjeseca i duze sve zavisi koliko cjepas skuter ;)
 
Član
ja sam vozio hondu nsr 125... i ovaj sto mi je prodao mi je isto tako i preporucio da sipam fuchs-ov dvotaktol... i tako je bilo ja bio prezadovoljan,jedino cjenom nisam bio,kostao je 36KM litar... pa sam kasnije presao na OMW-eov koji je takodjer bio dobar al primjetilo se da nije to to ko sa ovim prije...
 
Top