Ugradnja maglenki

Ugradnja maglenki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
malo sam se raspitao, nema ostavljeno dole, u servisu ti je to 300km (maglenke, plastike, prekidac), moras uzeti i novi prekidac onaj...
 
Član
ja sam to sebi sam radio. nije problem ja ugraditi kad sve ide kako treba. kod ugradnje napravio sam pocetnicku gresku i spojio maglenke direktno na prekidac za zadnje maglenke i tako sprzio prekidac. poslije toga ugradio relej i drugi prekidac (orginalni zamjenio onaj sprzeni) i sve radi kako treba.
nekih 2-3h posla ako ima sve pripremljeno
 
Član
Jesi ponovo stavio prekidač samo sa paljenjem zadnjih maglenki (pališ sa jednim čupanjem i prednje izadnje maglenke) ili si kupio prekidač sa dva čupanaj (posebno zadnje posebno prdnje maglenke)
 
Član
ephzhb je napisao(la):
Jesi ponovo stavio prekidač samo sa paljenjem zadnjih maglenki (pališ sa jednim čupanjem i prednje izadnje maglenke) ili si kupio prekidač sa dva čupanaj (posebno zadnje posebno prdnje maglenke)

mozes ti prijatelju spojit maglenke na taj postojeci prekidac,samo sto se mora ugradit relej,da ti ne bi crko prekidac,to je jedino sto sam sebi ne mozes uradit,osim ako nemas relej,ostalo je sve maciiji kasalj,eto gore ti je covjek i semu postavio,sve jednostavno
 
Član
radni relej 5KM polovan, nov oko 10KM. na semi su napisani brojevi kontakata i koje zice na koji kontakt idu
 
Član
neznam ova shema ovako mi se cini OK.. samo sto bih ja stavio 2 releja :) ... ii moze se komotno napravit da se pale prednje maglenke kad se i zadnja upali :)!... samo uzmesh zicu koja je od zadnjih maglenki!
 
Član
Ne vidim ovde neke posebne filozofije može sigurno se prikopčati na zadnju ali normalno da ne može bez releja i osigurača...
 
Član
dukat je napisao(la):
Ne vidim ovde neke posebne filozofije može sigurno se prikopčati na zadnju ali normalno da ne može bez releja i osigurača...

ma peru oni u servisu,samo bi im budala dala toliko para koliko se spominjalo,ovaj posao vrijedi izmedju 20-30 km,ne vise
 
Član
Našo sam neki relej (navodno za ugradnju farova - cijena 5 km) ali ima samo 4 nožice 85,86,87 i 30. Ova slika gore ima i nožicu 87A pa me zanima može li i ovaj relej od 4 nožice.
 
Početnik
po gore navedenoj shemi ako ne ugasis prekidac ostanu ti maglenke goriti i zacas akumulator ide pa-pa plus sto moras probusiti tablu negdje da stavis prekidac a ako spojis na zadnju maglenku paralelnu onda ti opali recimo LCM ( light control modul) pa izdvojis nekih 500km na otpadu za polovan + za kodiranje u servisu polovnog modula


ako ne skontas u medjuvremenu kako to ide kod nas je ugradnja maglenki 50KM pa se javi..

@ArminM na golfu 5 ako nemas dvostepeni prekidac onda i nema priprema za maglekne

@ostali i na golfu IV takodje isti problem mada je golf 4 nesto manje slozen jer ima mehanicki prekidac svjetala dok je na golf V preko CAN BUS-a...
 
Član
muha je napisao(la):
po gore navedenoj shemi ako ne ugasis prekidac ostanu ti maglenke goriti i zacas akumulator ide pa-pa plus sto moras probusiti tablu negdje da stavis prekidac a ako spojis na zadnju maglenku paralelnu onda ti opali recimo LCM ( light control modul) pa izdvojis nekih 500km na otpadu za polovan + za kodiranje u servisu polovnog modula


ako ne skontas u medjuvremenu kako to ide kod nas je ugradnja maglenki 50KM pa se javi..

@ArminM na golfu 5 ako nemas dvostepeni prekidac onda i nema priprema za maglekne

@ostali i na golfu IV takodje isti problem mada je golf 4 nesto manje slozen jer ima mehanicki prekidac svjetala dok je na golf V preko CAN BUS-a...

pa eto odradite covjeku,,da se ne pati,i da nije dzaba kupio maglenke
 
Početnik
ArminM je napisao(la):
muha je napisao(la):
po gore navedenoj shemi ako ne ugasis prekidac ostanu ti maglenke goriti i zacas akumulator ide pa-pa plus sto moras probusiti tablu negdje da stavis prekidac a ako spojis na zadnju maglenku paralelnu onda ti opali recimo LCM ( light control modul) pa izdvojis nekih 500km na otpadu za polovan + za kodiranje u servisu polovnog modula


ako ne skontas u medjuvremenu kako to ide kod nas je ugradnja maglenki 50KM pa se javi..

@ArminM na golfu 5 ako nemas dvostepeni prekidac onda i nema priprema za maglekne

@ostali i na golfu IV takodje isti problem mada je golf 4 nesto manje slozen jer ima mehanicki prekidac svjetala dok je na golf V preko CAN BUS-a...

pa eto odradite covjeku,,da se ne pati,i da nije dzaba kupio maglenke

no problem , ima kontakt neka se javi
 
Član
Sve je to u redu al ko će iz mostara potegnuti u sarajevo da ugradi maglenke. Sad me još muha isprepada, taman sam ih mislio sam ugraditi :) ...
 
Član
ephzhb je napisao(la):
Sve je to u redu al ko će iz mostara potegnuti u sarajevo da ugradi maglenke. Sad me još muha isprepada, taman sam ih mislio sam ugraditi :) ...

ne vjerujem da u mostaru nema ni jedan dovoljno dobar elektricar,kojem vjerujes,koji to zna odradit,raspitaj se malo kod raje,uputit ce te neko ako sam ne znas kome bi dao da ti odradi,mogao bi ti to i sam rijesit,samo koje bi posljedice bile,bezveze je ako ces ugradit maglenke,pa ce ti nakon dva dana izgorit prekidac,i onda fkt nisi nista napravio,ustvari jesi,samo vecu stetu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top