Ugradnja maglenki

Ugradnja maglenki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
mora tako,al samo pod uslovom da nije ostavljeno za maglenke,a to sto ide sa maglenki dvije zice,to su plus i minus,nista vise i nema na njima,,mozda ti je najbolje da ti elektricar spoji,samo to sto je rekao 50 km,to je meni puno,al et
 
Član
ephzhb je napisao(la):
Kako da budem siguran jel ostavljena instalacija ili nije za maglenke

nadji pod haubom,trebalo bi bit ostavljeno za to,ako nema onda ce morat provlacit zice,al ni to nije neki pretjerano velik i zeznut posao da bi ti uzeo 50km,to je neki lud elektricar
 
Član
ephzhb je napisao(la):
Maglenke su stigle sa ebaya, i vire dvije žice iz svake. Zvao sam električara i kaže da se može spojiti na postojeći prekidač da se pale i prednje izadnje al mora razvlačiti instalaciju i preko nekog releja to spojiti. Traži 50 km da to odradi pa budem razmislio.

Pa zar nije došlo sa instalacijom???Kod mene su i kablovi i relej i osigurač došli u paketu...
 
Član
to sam ja i mislio,da je i kod njega isto,kontam sve je doslo,i postavljanje moze da traje pola sata najvise,,cak i da mu nije doslo sve komplet opet je puno ovo koliko mu trazi ovaj elektricar
 
Član
ArminM je napisao(la):
to sam ja i mislio,da je i kod njega isto,kontam sve je doslo,i postavljanje moze da traje pola sata najvise,,cak i da mu nije doslo sve komplet opet je puno ovo koliko mu trazi ovaj elektricar

Ima čovjek trošak kabal,relej,osigurač + ruke tu je to negdje :lol:
 
Član
zavaljuje te elektricar :lol:
pitaj nekog ko jos ima istog golfa da ti otvori haubu i onda prati zice od maglenki gdje idu...
 
Član
darko13 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
to sam ja i mislio,da je i kod njega isto,kontam sve je doslo,i postavljanje moze da traje pola sata najvise,,cak i da mu nije doslo sve komplet opet je puno ovo koliko mu trazi ovaj elektricar

Ima čovjek trošak kabal,relej,osigurač + ruke tu je to negdje...

ma nema sanse da to sto on spoji vrijedi 50 km,skontaj da maglenke vec rade,odnosno zadnja radi,pali je na prekidac,sta je sad ostalo da se uradi,da se dovuce kabal sa prednjih maglenki,njih ne mora ni vuc do prekidaca,nego nadje na osiguracima gdje je i to je to,tamo je i spojeno,,puno 50km,,nece potrosit 100 metara zice
 
Član
nije rijec o trosku zice.. nego je rijec o tome kako doc do prekidaca zicom.. :) znam ponesto o tome pa znam i da ima nekog posla oko toga . ako nije ostavljena instalacija.. moras relej stavit jer bi ti inace prekidac riknuo... savjetujem ti to ne radit sam ako neznas nista o elektronici!...;)
 
Član
Pogledat ću još kod kojeg električara, al u paketu su mi došle samo maglenke sa rešetkama i sijalicama. Nema releja, nema kablova... Ove sam maglenke nabavio http://cgi.ebay.com/ebaymotors/VW-GOLF-2004-2005-2006-2007-fog-light-lamp-grille-set_W0QQitemZ310125094814QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item4834e5679e
 
Član
samo se ti malo raspitaj,nije to neki pretjerano velik posao,glupo je da te odere za 50 km,,a svaki elektricar ti to moze spojit,samo prati moze te zavalit neki,ako bude htio spojit bez releja,obavezno relej se mora stavit,da ti ne bi izgorio prekidac;)
 
Član
evo sema ako kome treba kakospojiti maglenke

foglite.jpg
 
Član
instalacija - zicana postoji u tvom autu pogledaj ispod spojlera ili sa strane oko unutrasnjih blatobrana trebalo bi da ima "viska" zica + priključci
koliko hodova imas na pekidacu kad ga povuces - jel predvidjen i za prednje maglenke?
 
Član
Ima samo jedan hod na prekidaču za zadnje maglenke. Našo sam jedan link http://www.golfmk5.com/forums/showthread.php?t=44800, samo gdje kupiti relej 12VDC 40A (našo sam 12V 16A). I mogu li struju sa akumulaora dovući na mjesto za osigurače i tu staviti osigurač, da ga ne stavljam na žicu direkt.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top