Ugradnja interkulera na GOLF2?

Ugradnja interkulera na GOLF2?

Član
Zanima me sta trebam sve trebam uraditi da ugradim IC na golfa2 1.6GTD sa 51Kw.
Da bude 59Kw ;)
Znam da trebam nabaviti crijeva,interkuler i plastike ;)
samo mogu li to spojiti na turbinu bez ostalih prepravka na motoru(bosh-pumpa,turbina i ostalo)treba li stelovati jos ista ili samo spojiti na trubinu i gotovo??? :icon_question:
 
Legend
bilo je 21513 tema i postova oko toga
u mojoj temi imas detaljno objasnjen postupak kada sam ja stavljao IC na 51kW

treba ti druga bosch pumpa i druga turbina da bi priblizno bio 59..
 
Član
trebala bi ti turbina sa vodenim hladjenjem,Bosh pumpa,instalacija od pumpe za hladjenje turbine i eventualno bregasta.

jebiga zajedno izgleda napisali.
 
Početnik
nije ti viska da stavis intercooler i na svoju turbinu, tu postojecu, i jos nek ti neki majstor za bosch pumpe nasteluje tu tvoju...kod nas Zufer u Visokom to odlicno radi ;)
 
Početnik
ne vidim cemu se zamarati sa brojkom koliko ima kilowata, stavi IC i izlozi ga direkt udaru zraka, i razlika se mora dobro osjetiti !
 
Član
Prije 3 god. pravio sam svog GTD-a, rastavljao motor, farbao, itd...
Sto se motora tice, ja sam sve mjenjao, od klipova, karika, poliranje radilice, mjenjanje ventila, letecih, poliranje usisa,...ma sve nanovo, tj prvu specijalu. Sto se tice turbine, sve zavisi kakva je, i koja je. kod mene je bila K24 (uljno hladenje), na kojoj sam mogao stimati pritisak, naravno i nju sam reparirao, otisao u Bosh servis zamjenio uloske dizni, takode i malo reparaciju bosh pumpe. Na kraju sam uzeo IC od audija A6 koji je veci od hladnjaka vode tako da sam ga stavio ispred (jedva).
To zadovoljstvo me kostalo cca 1600 KM, nakon mjesec dana voznje izmjerio sam barometrom pritisak turbine kojji je bio 1bar, auto je letilo, imao sam malo problema oko crijeva sa turbine na IC, pucala su na vecim opterecenjima, ugl i to se rijesilo.
Ugl. netreba ti turbina sa vodenim hladenjem (prvo vidi koja je kod tebe), niti druga Bosh pumpa (ako tvoja dobro funkcionise)
 
Član
TaBa je napisao(la):
Prije 3 god. pravio sam svog GTD-a, rastavljao motor, farbao, itd...
Sto se motora tice, ja sam sve mjenjao, od klipova, karika, poliranje radilice, mjenjanje ventila, letecih, poliranje usisa,...ma sve nanovo, tj prvu specijalu. Sto se tice turbine, sve zavisi kakva je, i koja je. kod mene je bila K24 (uljno hladenje), na kojoj sam mogao stimati pritisak, naravno i nju sam reparirao, otisao u Bosh servis zamjenio uloske dizni, takode i malo reparaciju bosh pumpe. Na kraju sam uzeo IC od audija A6 koji je veci od hladnjaka vode tako da sam ga stavio ispred (jedva).
To zadovoljstvo me kostalo cca 1600 KM, nakon mjesec dana voznje izmjerio sam barometrom pritisak turbine kojji je bio 1bar, auto je letilo, imao sam malo problema oko crijeva sa turbine na IC, pucala su na vecim opterecenjima, ugl i to se rijesilo.
Ugl. netreba ti turbina sa vodenim hladenjem (prvo vidi koja je kod tebe), niti druga Bosh pumpa (ako tvoja dobro funkcionise)

Hvala drug ;)
samo si ti puno dao para za to mogao si staviti TDI za te pare :cool: :cool:
 
Član
Mislio sam jos samo blok 1.9 gurnuti, al.....nije bilo vise ni za pereca, a sto se tice TDI-a majstor mi je u to vrijeme trazio 1000 KM da ubaci motor, skopca instalaciju naravno i upali.
Ja sam nakon sastavljanja svog čadže bio pre pre zadovoljan, letio je, probavao sam se sa mnogim bilo je brukanja u pravom smislu :D
Nakon godinu dana prodat je za 6300 KM 86 god.
 
stavi intercooler u branik , na wasgate ventilu na turbinu ugradis neki ventil s kojim ces podici tlak turbine , otvori malo gorivo i sto je najvaznije slozi sire kolljeno iz turbine oko fi 70mm i ostatak fi 60 mm bez ijednog lonca pa ces vidit kako GTD ide :cool:
 
Početnik
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
ako dvica td moze letiti sa ili bez ic-a, ja sam lud

steta sto nemam sacuvan video iz gorazda, kako gtd+i uzima fiata punta hgt+nitro :D
pitacu nokketa jel sacuvao taj video, da vidis da moze i gtd da ide odlicno, ja sam sa svojim intercoolerom ostavljao 1.8 karbase, pa i neke 8-ice, malo rastelovanije :cool:
 
Top