Udesi u SARAJEVSKOM KANTONU

Udesi u SARAJEVSKOM KANTONU

Član
Ja prolazio tuda oko pola 9, hitna je tek dolazila. A evo gore na sa-x u komentarima neki lik pise ovo, mozda je fakat tako bilo "vozio sam iza renoa iz pravca hamdije cemerlica sa grbavice,covjek ( deda oko 60 god ) je velikom brzinom, prosao kroz crveno, i nije mogao skrenuti u prvu traku prema gradu zbog brzine, nego je uletio u trecu gdje udario skodu koja se ukljucivala iz h.c. iz drugog pravca i onda je odletio na tram i pokupio nesudjenog putnika !"
 
Član
A najvjerovatnije je da je deda prosao kroz crveno, prolazila sam i ja pored ovog, ali mi nikako nije jasno kako je udario s ove strane???
 
Legend
Selmir1 je napisao(la):
Znaci ipak je nekoga pokupio na tramvajskoj stanici :icon_sad: Nije mi jasno kako je ovo uspjeo izvesti...:icon_mad:

sta ti nema biti jasno ?
jesi ikad prolazio tu, uvijek kasne ovi sto prolaze iz pravca fabrike, ako je ovaj sa scenicom imao praznu traku i prosao kroz semafor bez zaustavljanja, uvalio mu se levat sa skodom jer nije stigao, i da ga nebi udario, skrene na stanicu..

prosto k'o halva sto bi se reklo :icon_smile:
 
Član
.nOKe je napisao(la):
Selmir1 je napisao(la):
Znaci ipak je nekoga pokupio na tramvajskoj stanici :icon_sad: Nije mi jasno kako je ovo uspjeo izvesti...:icon_mad:

sta ti nema biti jasno ?
jesi ikad prolazio tu, uvijek kasne ovi sto prolaze iz pravca fabrike, ako je ovaj sa scenicom imao praznu traku i prosao kroz semafor bez zaustavljanja, uvalio mu se levat sa skodom jer nije stigao, i da ga nebi udario, skrene na stanicu..

prosto k'o halva sto bi se reklo :icon_smile:
Drugar prosao je na semafor pored ekonomske skole koji koliko ja znam je sa radarom gdje je najveca dopustena brzina 60 km/h, po meni brzina na kojoj se moze zaustaviti normalno. Eh sad ne znam kolko je mogao ici "levat" sa scenicom da unese gepek skodi i zavrsi na pola tramvajskog stajalista okrenut gotovo suprotno od pravca kretanja...
 
Legend
To nek utvrdjuje policija, ja ti govorim sta se cesto desava na toj raskrsnici, i uoprno ne zele da rijese taj problem..
uvijek kada idem lijevom trakom , na tom mjestu moram propustiti 3/4 auta, za ljude koji nisu upoznati sa tom problematikom, jako rizicno mjesto..

po poziciji crvene skode, reklo bi se da je upravo to i radio, skretao tj ukljucivao se na glavnu prometnicu..

kojom brzinom se scenic kretao, otkrit ce kamera, no mislim da nije nesto pretjerano brzo isao, vec jednostavno nije ocekivao auto iz tog pravca.. no vidjet cemo..
 
Član
.nOKe je napisao(la):
To nek utvrdjuje policija, ja ti govorim sta se cesto desava na toj raskrsnici, i uoprno ne zele da rijese taj problem..
uvijek kada idem lijevom trakom , na tom mjestu moram propustiti 3/4 auta, za ljude koji nisu upoznati sa tom problematikom, jako rizicno mjesto..

po poziciji crvene skode, reklo bi se da je upravo to i radio, skretao tj ukljucivao se na glavnu prometnicu..

kojom brzinom se scenic kretao, otkrit ce kamera, no mislim da nije nesto pretjerano brzo isao, vec jednostavno nije ocekivao auto iz tog pravca.. no vidjet cemo..

znam druze sve upoznat sam, al to je onaj problem sto pored dva auta koja prodju na zuto ide bar jos jedno ili dvoje na crveno i normalno da ce ostajati na raskrsnici, i zbog toga neduzna osoba je teze povrijedjena.....
 
Član
Ne nego semafor je kratak, a auti iz kontra smjera sto idu pravo imaju prednost i cesto se i vuku ko uinat.

I onda auta koja prodju vec semafor ostanu na sredini raskrsnice i pokusavaju se ukljuciti u saobracaj sto brze...
 
Legend
VR6Boki je napisao(la):
Ne nego semafor je kratak, a auti iz kontra smjera sto idu pravo imaju prednost i cesto se i vuku ko uinat.

I onda auta koja prodju vec semafor ostanu na sredini raskrsnice i pokusavaju se ukljuciti u saobracaj sto brze...

upravo..
ne moras ti uopste proci kroz crveno
prodjes najnormalnije na zeleno, imas nekih 15tak metara do raskrsnice, i tu cekas auta iz pravca grbavice koji idu prema FDS (imaju prvenstvo) i tek onda motas lijevo..

lose rijesena raskrsnica pravo..
 
Član
raskrsnica je odlicna samo smo mi naopak svijet.
prodjem samo iz drugog pravca,tj od grbavice makar tri puta dnevno i idem prema socijalnom. kad stanem nakon sto pocne da trepce zeleno odmah makar trojica koji su iza mene pocinju svirati a desi se i da obilaze.
fino su nas ucili kad smo polagali da ako ne mozes bezbjedno proci kroz raskrsnicu onda ne trebas ni ulaziti u nju
lijepo staviti koji dan cika milicionera na prosirenje kod ELŠ a drugog na drugoj strani kod modelsa i to je to.
naplate koju kaznu pa ce se nestrpljive lole valjda smiriti malo.
inace kad idem iz pravca socijalnog prema gradu i vidim idiota koji dolazi sa te strane a meni je vec zeleno debelo nikad ne pustam pa neka udari.
:icon_evil:
 
To je generalno problem u Sarajevu od vecine ostalih vozaca. Tako i ja stadoh na trepcuce zuto prije vijecnice, iza mene sviaju ko nenormalni, a imao sam srecu i sto me nisu "naguzili" od zada. Nakon par dana idem pjeske, covjek stade kod Unitica na zuto, i udari ga ovaj iza neki sa cvajom koja se rasula ko riza :D Ni ne cudi me sto su udesi toliki, jer ljudi vazda zure nesto pa i na vlastitu sigurnost...
 
Član
technoGeek je napisao(la):
To je generalno problem u Sarajevu od vecine ostalih vozaca. Tako i ja stadoh na trepcuce zuto prije vijecnice, iza mene sviaju ko nenormalni, a imao sam srecu i sto me nisu "naguzili" od zada. Nakon par dana idem pjeske, covjek stade kod Unitica na zuto, i udari ga ovaj iza neki sa cvajom koja se rasula ko riza :D Ni ne cudi me sto su udesi toliki, jer ljudi vazda zure nesto pa i na vlastitu sigurnost...

kontate li da je tempo zivota puno ubrzaniji(imamo sve olaksano, mobitele, net prevoz, informacije a svi negdje zurimo i kasnimo (veliki predznak)) , guzve od 3do5 u gradu su nenormalne a kamenih spavaca i uspavanih ljepotica pun K, ako im se nigdje ne zuri nek fino stanu sa strane i nek sacekaju da "nervozni" vozaci prodju! ja prvi sviram(a rado bi da imam i kakav bull bar i izgurao s ceste) svakome kome je reakcija kao mrtvom konju itd... :icon_exclaim:
 
Jest, zuri se svima negdje, i meni, ali treba li se rizikovati zivot, kazna ili nesto trece da bi se proslo kroz zuto koje trepti vec par sekundi ? Saobracaj bi se trebao bolje srediti, programirati semafore za razlicite periode guve napraviti nadvoznjake da se ne misli na pjesake kada se zuri... no mi smo daleko od toga ;)
 
Član
zeleno trepti i dozvoljeno je proci kroz trepcuce zeleno pa cak i zuto svjetlo ukoliko vozac ocijeni da se nije mogao bezbjedno zaustaviti na zutom svijetlu.
Ja bih pucao na one koji bez ikakvog razloga na prvi treptaj zelenog ubiju kocnicu!
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
zeleno trepti i dozvoljeno je proci kroz trepcuce zeleno pa cak i zuto svjetlo ukoliko vozac ocijeni da se nije mogao bezbjedno zaustaviti na zutom svijetlu.
Ja bih pucao na one koji bez ikakvog razloga na prvi treptaj zelenog ubiju kocnicu!

Uuuuuuuuuu koliki potpis ide sa ovo "Ja bih pucao na one koji bez ikakvog razloga na prvi treptaj zelenog ubiju kocnicu!" Definitivno mi nema nista mrze, sto je najgore da ga udaris popusio bi foru
 
Član
uredu je to sto vi govorite za stajanje na trepcucem zelenom.
sasvim ok kad prodjes kroz trepcuce kad nastavljas voziti u istom pravcu,ali kad prodjes (iz sporednih ulica) kroz trepcuce zeleno na raskrsnici o kojoj je rasprava onda samo bezveze ugrozavas i sebe a i ostale,jer ne mozes bezbjedno proci (pogotovo kad je spica).

inace taj signal je i namijenjen da te upozori ili da povecas brzinu i prodjes bezbjedno ili da kocis,ali kod nas je obicaj da slozimo po gasu i ako smo 200m udaljeni od semafora pa onda se pravdamo drotu kako nismo prosli na crveno.
e ja bi pucao u takve ako cemo iskreno,al nemam cim jbg
 
Top