Tuzla nocu...

Tuzla nocu...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
uuu prva je lijepa,podjeca me na jednu misiju iz Medal Of Honora,hehe,eee to je bila igra!:)

ni druga nije za baciti,ali mi je ljepsa prva zbog odsjaja,kao i zbog drveca okolo,samo jos kad bi kako ukinuo ovo tanko malo drvo po sredini kadra i trebao si malo crop-nuti pri kraju sliku tako da izbacis ovu sipku sto viri u desnom donjem uglu,uradi to i bit ce ;)
 
Član
heh, sipku ni vidio nisam vjeruj :)
i bas sam gledo dok sam sliko da se ona ne vidi, i eto opet je upala u kadar :)
cropnucu je...a uklanjanje drveta je malo veci zahvat, ne da mi se to radit :)
 
Član
ma...mogu ja ocistit drvo na ovoj malo slici...al da se zajebajem s onom od 6 mpx, nema sanse :)
jbg, nije mi od zivotne vaznosti...dovoljno je sto konstantno slikam i ucim se...to cini majstora...:)
 
to stoji,ali kao sto rekoh u HDR temi (bar ja) sam zakljucio da je u ovo digitalno doba jako vazna post obrada,sto se mene tice samim okidanje tek je zapoceo nastanak fotke:)
 
Član
Ma da, tu si u pravu, okidanje je sam da uhvatis sliku, dalje ti obradjujes...
ne volim jbg neke pretjerane efekte, pa ih ni ne koristim...
onaj tvoj fish-eye mi se npr. svidja, al tu funkciju na PS CS nemam...
bice ba boljih slika, samo treba vjezbe...
 
naravno,ja sam primjetio svoj lagani napredak,hihihi:lol:

Nego cuj nema Lens correction u cs-u,nemoguce.

nora biti ba,pod filtere pa distort pa lens correction pa imas remove distortion i tu se onda igras

nego,pusa odoh ja spavati,laka noc;)
 
Član
znam da je to, al nema ga nidje...ipak je stariji PS i nema u njemu...
ima ba sa slikama zajebancije dosta, uvijek se moze nesto novo uradit...
vidjecemo ubuduce...a i valja meni skinut novi PS nedje..:)
 
Član
prva slika Zivinice, ostale Tuzla, sto se i vidi :)

dsc03123bi2.jpg


dsc055hjt5.jpg


dsc0567jq3.jpg


dsc064qc1.jpg


dsc065wv0.jpg


dsc067rk4.jpg


dsc071lb9.jpg


dsc0734ga8.jpg


dsc07567sh3.jpg


dsc0787980ss4.jpg


dsc0878ao6.jpg
 
Član
Sta da kazem... Tuzla ima toliko materijala za slikati, a vremena se ima najmanje... Neka, zato sljedeci put, napadamo ostale objekte :cool:
 
Član
cuj nema nesto slika.. meni su sve - lijepe - najzanimljiviji onaj puteljak uzbrdo.. .. :cool: ;)

a da nije bilo malo zime nocas?
 
Član
e, da da...ima objekata, al najgore je sto se ne moze hodat navece sa skupom opremom...samo smo jos cekali kakvog narkomana s ledja, da nas napadne...znaci, ako ko ima vako, malo jaci, slobodno nek ide s nama xD...sala

a RCat, niko nije rekao da su slike ruzne, nego da ih nema nesto puno...najgore je to, sto je kasno, pa nije bas prijatno gledat pjane i nadrogirane kako prolaze kraj tebe...
a zime, nije bilo...jbg, utoplis se i zdravo...to tebi mozda na izlasku iz toplih kola :p :)
 
Početnik
super su fotografije... ova mi je prelijepa... nekako, pored sve tame, magle, tisine, itd., i dalje mi je sva topla, mila... ono sto bi "braca englezi" rekli: inviting...

dsc0734ga8.jpg

(ovim smo sokakom vise puta zimi isli sanjkama... pa kad krene... samo se molis da ce negdje stati hahahahahahaah - doduse, davno je to bilo, vecina vas nije bila ni u petogodisnjim planovima hihihihihih, manje je bilo i automobila na magistrali, pa je i rizik bio manji - mada, i sad se djeca tu vide na sanjkama... beware during the snow-season!:icon_biggrin:)

ja nesto nista ne postavljam, nemam nesto ceifa trenutno da dijelim... sve mi nekako preintimno... no, spremam se za jedno putovanje s kojeg ocekujem najmanje 20 pravo dobrih... doduse, necu nista obradjivati u ps i slicno (ja to ne znam ;) ), nego onako...

ah, sto li ovo sve napisah... koga briga :icon_rolleyes:

fine su ti fotke!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top