Turbo na mk2 gti 16v 102kw

Turbo na mk2 gti 16v 102kw

dzinn16v je napisao(la):
lhasa_green_beast je napisao(la):
Pa i nije to neki corav posao. Ko sto sam napisao ima na oficijalnoj BBM stranici kupit citav turbo kit, ovaj druze sto si ti postavio mi je sumnjiv zbog cjene. A neko ce ti to rado uradit uz dobru cifru. Ja ti predlazem da skupis malo podataka konkretno na vw vortexu jer toga ima citav "okean" tamo i tek onda planiras da ista od toga radis. A odma da ti kazem ne bi mogao samo plug & play na KR motor. Ima dosta posla prije nego sto bi razmisljao da izduvnu sa turbom na blok motora.

Ili ko sto su ti pisali kupit 1.8 T (A3, MK4) i imas platformu za nadogradnju veceg turba,ic, mapiranje i slicno...

To sa turbo kitom sa e baya ne pomisljaj...sranje ajme...a kao sto ti kazes da nije corav posao probaj pa ces vidjeti....pitaj clana essu koliko treba znanja prije svega a i novaca da se to slozi...jer da nije tako svi bi vozali 16vt i imali 300ks...za 500E

Ja pisem o BBM kitu koji je povjeren i koji je opcija svih laika na zapadu kad stavljaju turbo na auto ali jebi ga oni se mogu zajebavat, imaju para. a Bahn Brenner Motorsport nije sranje...A po mojim procjenama treba oko 5-6.000 maraka sta ja znam...procitaj malo moje postove, nemoj poklapat odma..
 
Ne poklapam ja nicije postove...samo nevidim smisla odgovarati u ovakvim temama ili vi stvarno mislite da ce nesto biti od toga projekta?
ljudi koji to misle slagati ne postavljaju ovako banalna pitanja na forumu...tema je prozvakana 100puta....
I koliko znam taj kit sadrzi mehanicke dijelove...o popratnim stvarima necu ni da pricam(struja,mapa....)
I da treba samo oko 5-6 milja :D
 
Član
Ma "najlakse" je sloziti turbo, mehanicki dio....gdje je mapiranje, gdje su pokidani mjenjaci/setovi kvacila, itd. itd., lista ide u nedogled....
 
Član
Ok ljudi nemorate se raspeavljat to je samo pitanje bilo dal da radim to i sad vidim da se neisplati,daje to makar turbo motor 4 ili audi a3 pa hajd ovako pretesko je.slobodno zakljucajte post,jer je glupo da se raspravlja o tome.poz

dado gti
 
Član
dado gti je napisao(la):
Kolko ja znam weber 45 je karburator a umene je anspric druze i zasto to da ugradjujem?

dado gti

Zato sto se opet uz bolju investiciju moze izvuci 250ks iz KR a sa weberima uz toliko brutalan zvuk u odnosu na turbaka da bi ti se sklanjali da prodjes :icon_biggrin: ali vjerovatno bi se mogao samo vozati oko benzinske :lol:
 
A vidi ovu opciju... Da das mapiranje da ti uradi neko ko to zna raditi ko ima najbolju tehnolosu opremu na balkanu npr. SM Chip Tuning ? :icon_eek: :icon_eek: :icon_eek: To je preporuka od jednog Jedinog ;) I mozda bi taj doticni mogao nesto konstruktivno napisati u ovoj temi ili ohrabriti covjeka da mozda pokusa da stavi turbo na ovaj motor...sta znas mozda bas i zapocne stavljat turbo na motor i zavrsi za par godina ? A ne...on je odstranjen s foruma...jes da je mozda malo nepristupacan ali mu je i to opravdano...meni je barem sve fino objasnio. :lol: :D :123: :icon_confused:
 
:D
Sta sam vam rekao...bespotrebna tema...lik pita kako stavit servo na mk2,a raspistoljila se spika o turbinama:icon_cry:
 
Član
Druze ja sam samo pitao nisam trazio detaljan postupak a to sto vi svi pametujete pa pocnete pricat neke price moze ovo moze ono to je vasa stvar.

dado gti
 
Nepametuje nitko,ovdje su ti neki htjeli pomoci...samo nevidim smisla u otvaranju takvih tema kad ti nije ni na kraj pameti to raditi:icon_question:
 
Ako imas love i barem nekog znanja mozes to radit. Prikupljaj polako djelove i zapocni radit i nemoj slusat druge ako te budu obeshrabrivali...Jes da kosta ali znat ces sta si uradio.
 
dado gti je napisao(la):
Kolko ja znam weber 45 je karburator a umene je anspric druze i zasto to da ugradjujem?

dado gti

Druze ja sam samo predlozio bez ljutnje, kao prvo jeftinija je opcija od turba kao drugo ako znas da ga ugradis sa njime moz lagano izvuc 200+ks tako da ja sam samo pokusao pomoci!
 
Član
Ma nema ljutnje love ima druze hvala bogu samo se trazi najbolja solucija.al hvala svima na odg

dado gti
 
Član
Mica MNE je napisao(la):
dado gti je napisao(la):
Kolko ja znam weber 45 je karburator a umene je anspric druze i zasto to da ugradjujem?

dado gti

Druze ja sam samo predlozio bez ljutnje, kao prvo jeftinija je opcija od turba kao drugo ako znas da ga ugradis sa njime moz lagano izvuc 200+ks tako da ja sam samo pokusao pomoci!

Da,upravo su zato na brdskim trkama u regiji dosta popularni motori sa weberima.
 
Top