Turbo na mk2 gti 16v 102kw

Turbo na mk2 gti 16v 102kw

Član
Pozdrav ljudi treba mi pomoc jedna ja bih htjeo da ugradim turbo u navedeno auto pa me zanima gdje mogu nac sve to i od koliko bara bi mi najbolje bilo da stavim.poz i hvala.

dado gti
 
Član
ako imas para da ulozis u to koliko vrijedi sam auto onda mozes da napravis dobru konverziju,a ako planiras da ulozis od 500 pa do max 750 km onda nista od posla i nista od turba :123:
 
Član
Evo nasao sam na ibey neki kit sad neznam dal je ko uzimao sa ibey kako ide to da nebi dao pare a nista od toga.
b2c721ce-40c8-c6dd.jpg

b2c721ce-40e1-b91f.jpg

dado gti
 
mani se corava posla...posto vidim da neznas nista oko toga,i ne upustaj se...to ti frende moj zahtjeva ili ogromnu kolicinu znanja ili ogromnu hrpu novca...pa prema tome ako nemas jedno od to dvoje ne pokusavaj
 
Pa i nije to neki corav posao. Ko sto sam napisao ima na oficijalnoj BBM stranici kupit citav turbo kit, ovaj druze sto si ti postavio mi je sumnjiv zbog cjene. A neko ce ti to rado uradit uz dobru cifru. Ja ti predlazem da skupis malo podataka konkretno na vw vortexu jer toga ima citav "okean" tamo i tek onda planiras da ista od toga radis. A odma da ti kazem ne bi mogao samo plug & play na KR motor. Ima dosta posla prije nego sto bi razmisljao da izduvnu sa turbom na blok motora.

Ili ko sto su ti pisali kupit 1.8 T (A3, MK4) i imas platformu za nadogradnju veceg turba,ic, mapiranje i slicno...
 
Član
Kupis polovicu auta ideaalno ti je Seat Leon oni su svi po 180 konja nijedan nije ispod, a ima i jacih verzija i sve fino prepakujes to zadovoljstvo sa svim zajebancijama te izadje 2000KM, i onda rasprodas sto ti je ostalo tvoj motor, limariju i trapove sa leona i malo se iscupas i ljepota!
 
Dejan 16v je napisao(la):
Kupis polovicu auta ideaalno ti je Seat Leon oni su svi po 180 konja nijedan nije ispod, a ima i jacih verzija i sve fino prepakujes to zadovoljstvo sa svim zajebancijama te izadje 2000KM, i onda rasprodas sto ti je ostalo tvoj motor, limariju i trapove sa leona i malo se iscupas i ljepota!

Jos da potrefi i quattro...gdje ces bolje :lol: :D :123: :icon_exclaim:
 
Član
Ok sve super to a ja se dosta razumijem inace sam autolimar pa mi nije nista nepoznato samo me zanima dal je iko na forumu radio to i dal se isplati ipak je to starije auto a zadovoljan sam i sa ovih 139 konja.

dado gti
 
lhasa_green_beast je napisao(la):
Pa i nije to neki corav posao. Ko sto sam napisao ima na oficijalnoj BBM stranici kupit citav turbo kit, ovaj druze sto si ti postavio mi je sumnjiv zbog cjene. A neko ce ti to rado uradit uz dobru cifru. Ja ti predlazem da skupis malo podataka konkretno na vw vortexu jer toga ima citav "okean" tamo i tek onda planiras da ista od toga radis. A odma da ti kazem ne bi mogao samo plug & play na KR motor. Ima dosta posla prije nego sto bi razmisljao da izduvnu sa turbom na blok motora.

Ili ko sto su ti pisali kupit 1.8 T (A3, MK4) i imas platformu za nadogradnju veceg turba,ic, mapiranje i slicno...

To sa turbo kitom sa e baya ne pomisljaj...sranje ajme...a kao sto ti kazes da nije corav posao probaj pa ces vidjeti....pitaj clana essu koliko treba znanja prije svega a i novaca da se to slozi...jer da nije tako svi bi vozali 16vt i imali 300ks...za 500E
 
dado gti je napisao(la):
Ok sve super to a ja se dosta razumijem inace sam autolimar pa mi nije nista nepoznato samo me zanima dal je iko na forumu radio to i dal se isplati ipak je to starije auto a zadovoljan sam i sa ovih 139 konja.

dado gti
A da ugradis weber 45, mozda je to jeftinije resenje na taj motor?
 
Top