tuning kutije

tuning kutije

Član
ovako u planu sam pravit kutiju za woofer pa me zanima koja je razlika izmedju 30Hz i 35hz...na kojoj je frekfenciji bolji bass na kojoj glasniji na kojoj dublji...svaki savjet dobro doso
 
Član
35 ti je glasni 30 dublji, al 30 ti je po meni prenisko,koki-u neki dan slozili slot port na 31Hz ipak previse nisko, idi na nekih 37 hz bit ce ti tamam
 
Član
adi187 je napisao(la):
35 ti je glasni 30 dublji, al 30 ti je po meni prenisko,koki-u neki dan slozili slot port na 31Hz ipak previse nisko, idi na nekih 37 hz bit ce ti tamam

a sto se tice kvalitete zvuka jel bolji na 30...imam kutiju od 35hz dosta je glasna i prilicno nisko svira al nisam zadovoljan kvalitetom zvuka..ili je to razlog sto auto nema nista dampirano kad pojacam zadnja vrata samo sto se ne otvore puno mi se cuje lupanje metala
 
Član
Damping svakako vise utice na kvalitetu zvuka nego bilo kakva promjena tuninga kutije :icon_smile: Ako ides na jos nizi tuning limovi ce jos vise uvijati se :D
pokusaj barem malo dampirati za pocetak da smanjis vibracije
 
Član
Pitanje: Koji sub ide u tu kutiju???

To je prvo sto treba da se zna, odnosno dali moze da odsvira 30hz (pogledaj u spec. suba donju granicu tona)

Kutija moze biti tunirana i na 15hz al ako sub nema hljeba da odsvira veoma niske frek....
 
Član
adi187 je napisao(la):
Damping svakako vise utice na kvalitetu zvuka nego bilo kakva promjena tuninga kutije :icon_smile: Ako ides na jos nizi tuning limovi ce jos vise uvijati se :D
pokusaj barem malo dampirati za pocetak da smanjis vibracije

svakako fala na pomoci..al evo nesto sam skonto okrenem lice voofera da gleda prema sjedistima a ne prema registracijama i poklopcu haube ( ako me razumijes ) i uvijanje limova se dosta smanji a i kvalitet zvuka je dosta bolji

Bekir_SA je napisao(la):
Pitanje: Koji sub ide u tu kutiju???

To je prvo sto treba da se zna, odnosno dali moze da odsvira 30hz (pogledaj u spec. suba donju granicu tona)

Kutija moze biti tunirana i na 15hz al ako sub nema hljeba da odsvira veoma niske frek....

znam to, subić moze jos nize od 30hz:lol:
 
Član
liha92 je napisao(la):
adi187 je napisao(la):
Damping svakako vise utice na kvalitetu zvuka nego bilo kakva promjena tuninga kutije :icon_smile: Ako ides na jos nizi tuning limovi ce jos vise uvijati se :D
pokusaj barem malo dampirati za pocetak da smanjis vibracije

svakako fala na pomoci..al evo nesto sam skonto okrenem lice voofera da gleda prema sjedistima a ne prema registracijama i poklopcu haube ( ako me razumijes ) i uvijanje limova se dosta smanji a i kvalitet zvuka je dosta bolji

Bekir_SA je napisao(la):
Pitanje: Koji sub ide u tu kutiju???

To je prvo sto treba da se zna, odnosno dali moze da odsvira 30hz (pogledaj u spec. suba donju granicu tona)

Kutija moze biti tunirana i na 15hz al ako sub nema hljeba da odsvira veoma niske frek....

znam to, subić moze jos nize od 30hz:lol:



Koji je sub u pitanju:icon_question:
 
Član
i mene zivo interesuje koji sub? imam T212D4 i jedva da moze 31Hz svirat :))) da vidim ko ide nize od mene u mojoj mahali :))))
 
Član
mahir_011 je napisao(la):
i mene zivo interesuje koji sub? imam T212D4 i jedva da moze 31Hz svirat :))) da vidim ko ide nize od mene u mojoj mahali :))))

nevezano za sub de mi reci jel to u tebe kutija tunirana na 31Hz ako jest mozes li dat koji dojam dali trese prozore kad naidjes kroz mahalu....;)
 
Član
lim na autu ce uvijati, ali glasnoce nema tu , kod mene je isto 31HZ ali dampiran , znaci napolju nista unutra bas fino, glasno nije ali je zato jako nisko, meni se ovako vise svidja nego da je glasnije
 
Član
0g1 je napisao(la):
A ti hoces da napravis kutiju tj da postignes to
da kod komsije treses prozore u kuci a ?

da. ako mozes pomoc..bio bi zahvalan

koki+ je napisao(la):
lim na autu ce uvijati, ali glasnoce nema tu , kod mene je isto 31HZ ali dampiran , znaci napolju nista unutra bas fino, glasno nije ali je zato jako nisko, meni se ovako vise svidja nego da je glasnije



ako je dampiran trebalo bi da kad otvoris prozore na autu da ce cuje daleko taj bass i da sve podrhtava ( PROZORI:icon_twisted:) jel tako ili grijesim
 
svasta covjek na ovom forumu moze procitat, prvo kutiju pravis po muzici koju slusas, drugo i prema subu kako ti je vec i receno, ako slusas npr techno i slicno onda tuning ispod 40hz je tu veoma pogresan... itd..
 
Član
kutija tjunirana na 30.22hZ...dok je napravis dobijes jos cirka 2-3hZ ....sub mi ima Fs 31hZ...sto znaci da sam pogodio...slusam crnce...chopped and screwed znaci sve sto svira ispod 35hZ....rezonantna auta mi je 60hZ kad spustim prozore..taman mi se poklopi frekvencija...i BUJRUM u moju mahalu...Doboj,Ustanicka 42. da cujes kako...komsije izlaze :lol::lol::lol:
 
Član
hoces da sebi napravis u autu fino ili ides samo na to da te drugi cuju ??
navedi koji je sub , koja muzika, koje auto??
 
Top