tuning kutije

tuning kutije

Član
mahir_011 je napisao(la):
kutija tjunirana na 30.22hZ...dok je napravis dobijes jos cirka 2-3hZ ....sub mi ima Fs 31hZ...sto znaci da sam pogodio...slusam crnce...chopped and screwed znaci sve sto svira ispod 35hZ....rezonantna auta mi je 60hZ kad spustim prozore..taman mi se poklopi frekvencija...i BUJRUM u moju mahalu...Doboj,Ustanicka 42. da cujes kako...komsije izlaze :lol::lol::lol:

eh to je to..napokon neko sa istim ukusom muzike;)...o tome i ja pricam al stalno dobijam odgovore koji ti je sub koje ovo koje ono...to se cijeni kad mi lijepo objasnis i das fino dojam kako sub radi...i sta rade komsije:lol:...znaci ipak da idem na oko 30Hz....ako projekat uspije mozda se nadjemo nekad
 
Član
hahahha jos jedan furac na forumu :icon_biggrin: ne vidim u cemu je problem napisat ljudima koji ti je sub, kako mozes ocekivati prave odgovore ako ne das ljudima prave informacije, al hajd...
 
Član
pet ljudi ga pita koji je sub nista ne pise, jos mu smeta sto ga puitaju ,ne ocekuj od pioneer 307-ice i sony xplod da ti sviraju na 30 Hz :icon_rolleyes:
 
Član
adi187 je napisao(la):
pet ljudi ga pita koji je sub nista ne pise, jos mu smeta sto ga puitaju ,ne ocekuj od pioneer 307-ice i sony xplod da ti sviraju na 30 Hz :icon_rolleyes:

haha...ne boj se nije ni jedno ni drugo....:lol::lol::lol:
 
Član
A da nije mozda ... a nije :icon_rolleyes::D:lol:
Ne pitaju tebe zato sto ih toliko interesuje koji je woofer nego za tvoje dobro da ti mogu dati bolji savjet ;)

Valjda SoundDragon izdrzi 30 Hz :D
 
Član
adi187 je napisao(la):
A da nije mozda ... a nije :icon_rolleyes::D:lol:
Ne pitaju tebe zato sto ih toliko interesuje koji je woofer nego za tvoje dobro da ti mogu dati bolji savjet ;)

Valjda SoundDragon izdrzi 30 Hz :D

necu da kazem koji je sub zato sto mi ne treba proracunavat kutiju niti nesto slicno....mene samo zanima "DOJAM" kako kutija radi na 35Hz a kako na 30HZ..ti si mi lijepo dao savjet na pocetku i svoj dojam kako kutija radi na 30 i na 35...to i jest bio bit teme..i hvala na tome....a da mi treba racunat kutiju onda bi naveo sta zelim da slusam koji je sub koji auto koje pojacalo.itd itd...nemoj mi se samo sekirat :lol: lijep pozdrav
 
koji lik :icon_eek: :icon_eek:

:lol::lol::lol: necemo se smijat ako je neki fenner :lol::lol::lol:

a za trest prozore uokolo treba i snage, ne samo tuning kutije.. :icon_smile:

i da, evo ti dojam, sub koji nemoze nisko, na 30hz tuningu nesvira nikako.. pa eto, kad te vec stid rec koji je woof nemozemo ti ni pomoc da treses prozore, jer prije ce takav sub koji nemoze nisko zatrest nesto na 40hz nego na 30hz..
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
koji lik :icon_eek: :icon_eek:

:lol::lol::lol: necemo se smijat ako je neki fenner :lol::lol::lol:

a za trest prozore uokolo treba i snage, ne samo tuning kutije.. :icon_smile:

i da, evo ti dojam, sub koji nemoze nisko, na 30hz tuningu nesvira nikako.. pa eto, kad te vec stid rec koji je woof nemozemo ti ni pomoc da treses prozore, jer prije ce takav sub koji nemoze nisko zatrest nesto na 40hz nego na 30hz..

za tvoju informaciju prozore tresem na četvrtini snage...s tuningom na 35hz...i ako postavljam naizgled tebi smijesna pitanja posto si ti ( pretpostavljam ) to vec prosao i savladao ovo nemoj mislit da nemam pojma o muzici i da sam neki pocetnik...lijep pozdrav:icon_biggrin:
 
liha92 je napisao(la):
za tvoju informaciju prozore tresem na četvrtini snage...s tuningom na 35hz...i ako postavljam naizgled tebi smijesna pitanja posto si ti ( pretpostavljam ) to vec prosao i savladao ovo nemoj mislit da nemam pojma o muzici i da sam neki pocetnik...lijep pozdrav:icon_biggrin:

Pa ako vec treses na cetvrtini snage neznam sto pitas onda za savjet?? Kazes da hoces trest, a vec je to na 1/4 powera. :icon_eek:

a nema potrebe da se nadjes uvrijedjen, briga nas koji ti sub imas, al kad vec trazis savjet i hoces pomoc onda reci o cemu se radi jer ovako pomoc nemozes dobiti jer ni jedan woofer nesvira isto glasno na odredjenoj freq.. ;)
 
Član
Tuniraj ti njega na 18hz pa ćeš trest na 1/8 snage;)

Nizak tuning ne znači da će woofer nisko svirat.
To ovisi o još nekim stvarima, ali buduči da ti to sve znaš i nećeš reć koji je woofer u pitanju; nažalost nisam ti u mogućnosti više pomoć;)
 
Član
nenad je napisao(la):
Pa kad vec trazis savjet sta tu neku misteriju oko woofera pravis :icon_question:

Reci sta je u pitanju i dobices potrebne informacije i savjete u vezi kutije, presmjesna tema.

Sigurno je ova mrcina http://www.ground-zero-audio.com/de/produkte/subwooferchassis/gzpw-15spl.html ali neće da kaže, to će biti surprise :icon_biggrin:
 
Top