Trebam vase misljenje

Trebam vase misljenje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kenno je napisao(la):
Meni se desilo da mi sudionik u saobraćaju ubrzava prilikom preticanja jer krenem lagano, petom, ne silim auto do maksimuma. Obično su to neki pametnjakovići u audijima ili passatima, pa misle da voze najbolje i najbrže auto na svijetu. Uvijek im signalizujem i zvučno i vizuelno da se malo zaustavimo pokraj puta pa da popričamo, ali se naprave ludi vazda...

Ubrzavati dok te neko pretiče je seljački (osim, kao što je već rečeno, da je i protivno zakonu) kao što je seljački "uživati" u Đoganiju, Radi Manojlović i sličnima, kao što je seljački bacati otpatke kroz prozor auta itd. U autu nema mjesta zamišljenosti...retrovizor se koristi za gledanje iza automobila, a ne samo za gledanje ima li kakvih ostataka od ručka među zubima...

pa obicno si ti u ovoj situaciji pametnjakovic jer ocigledno da ti sama rijec govori "preticanje" a ne obilazenje pa da ti ono kulerski u petu i sa 1000 obrtaja gas laganini...to se u obicaju radi kad je auto parkirano ili se zaustavilo a kad je u pokretu logicno je da moras povecat drasticno brzinu bas radi ovih situacija golf-audi ;);)
 
Član
Doživio sam da lik ubrzava i zamalo platio glavom na ulazu u Konjic Guslo je cijelo vrijeme dok nismo krenuli da ga obiđemo Vozio je lik ljutu četvorku a mi smo vozili tricu koja je bila puno slabija... Sreli smo se u Ostrošcu, nije htjeo na vrata pa je morao izaći kroz prozor ;)
Jasno je definisano Čak i u testovima piše Ne znam šta ovdje nije jasno KRIV SI
 
Član
niksa je napisao(la):
Doživio sam da lik ubrzava i zamalo platio glavom na ulazu u Konjic Guslo je cijelo vrijeme dok nismo krenuli da ga obiđemo Vozio je lik ljutu četvorku a mi smo vozili tricu koja je bila puno slabija... Sreli smo se u Ostrošcu, nije htjeo na vrata pa je morao izaći kroz prozor ;)
Jasno je definisano Čak i u testovima piše Ne znam šta ovdje nije jasno KRIV SI

100% ;)
 
Član
Kako volim ovaj forum, sve stručnjak do stručnjaka.

Kriv si 100% jer si ubrzavao dok te je drugo vozilo preticalo. To što ti pričaš da kao nisi obratio pažnju da te neko pretiče i nisi znao za to, opet ne pije vode, šta ćeš za volanom ako nećeš obraćati pažnju na saobraćaj i druge učesnike u saobraćaju.

PS. Najviše volim kad me neki divljak krene preticati spustiti jednu, dvije niže i po gasu da ga malo istraumiram i smirim, ali naravno da ga ne ugrozim.:icon_smile:
 
Član
Imao sam takvih situacija bezbroj kako svaki dan vozim na posao 100 km...
Dok sam vozio svog pezoa 1.3 desvalo mi se X puita da vozim negdje 70-80 kmh a auto ispred mene se tek ubacilo u saobracaj dakle oduzelo mi prednost i naravno ne smanjivam nego zaobidjem ako nema auto iz suprotnog smijera i onda mamjmun nagazi zamnom po gasu pa stize i ne gleda ima li iko iz suprotnog smijera,pa isto tako kad se neko zalijepi nazad pa vise kao vozac moras da gledas nazad nego naprijed,a to za mene sto si ti uradio je "supacki" jer si 100% vidio da ima auto iz suprotnog smijera ili si kao seljak gledao na retrovizor kako odmices od tog rodjakovog SDI-a,dakle klasicno potezanje na cesti izmedju poznanika.Valjaj ovde sta oces ali ja ti ne vjerujem,sorry morao sam da budem ovako izravan jer mi se to precesto desava iako ne volim bas da prestizem,ali kad neko ispred mene vozi presporo i jebe konju mater a ja zanjim moram non stop da saltam brzine da neatim motor i dobijes sansu da ga prestignes a on onda po gasu ma ja bi ga za auto zavezo,uopce ne shvataju do kakvi sve sranja moze da dodje,kao da mi vozamo svi mercedese sa 3 tone lima na sebi i 20 zracni jastuka pa da ti nemoze nista da bude,nego vecina nas voza "tačke takozvane supkare" stare 20+ godina,bio to golf 2,mercedes 190,bmw onaj ovaj isti je to *****,jedna greska i nema te vise
 
Član
on jednostavno nije mogao da izdrzi da ga pretice rodjak sa SDI cetvorkom i zato je to uradio, moze pricat kolio hoce ali namjerno ga nije htio pustit. zato je zasluzio da ga rodjak nalupa pa nece vise;)
 
Član
Ne kuzim dal vam se ikad dogodila situacija da vas neko krene prelaziti i SLABO PROCJENI,naravno u sred preticanja krene kociti i vracati se nazad,ALOOO postoji i takvih situacija,gore sam vec napomenuo.Sad zamislite da i taj sto ga prelaze krene kociti da pusti ovog,jebeeniii sudar,tu nema spasa.
Zato velim ako je bas istina kao sto momak kaze,dakle vidio da ide auto u suprot (daleko),vidio da je ovaj krenuo SDIem.faaaking SDIem prelaziti,covjek s jacom pilo dao gas i jednostavno nije nikog ugrozio,ovaj se vratio i sve pet.

Realno,sjebana situacija,pa ipak ako je ovaj gore slucaj istinit,dakle (vladao covjek situacijom) tvrdim da je ispravno postupio.
:icon_biggrin:
 
Član
Start je napisao(la):
Ne kuzim dal vam se ikad dogodila situacija da vas neko krene prelaziti i SLABO PROCJENI,naravno u sred preticanja krene kociti i vracati se nazad,ALOOO postoji i takvih situacija,gore sam vec napomenuo.Sad zamislite da i taj sto ga prelaze krene kociti da pusti ovog,jebeeniii sudar,tu nema spasa.
Zato velim ako je bas istina kao sto momak kaze,dakle vidio da ide auto u suprot (daleko),vidio da je ovaj krenuo SDIem.faaaking SDIem prelaziti,covjek s jacom pilo dao gas i jednostavno nije nikog ugrozio,ovaj se vratio i sve pet.

Realno,sjebana situacija,pa ipak ako je ovaj gore slucaj istinit,dakle (vladao covjek situacijom) tvrdim da je ispravno postupio.
:icon_biggrin:

Ti izgleda ništa ne čitaš. On je namjerno ubrzavao i tvrdi da ga boli ***** što ga je ugrozio i da je u pravu.:icon_confused:
E, PA NIJE!!!;)
 
Član
mooamer je napisao(la):
pa obicno si ti u ovoj situaciji pametnjakovic jer ocigledno da ti sama rijec govori "preticanje" a ne obilazenje pa da ti ono kulerski u petu i sa 1000 obrtaja gas laganini...to se u obicaju radi kad je auto parkirano ili se zaustavilo a kad je u pokretu logicno je da moras povecat drasticno brzinu bas radi ovih situacija golf-audi ;);)

Onaj koji biva pretican od strane drugih je dužan da ne povećava brzinu kretanja vozila i da vozilo usmjeri ka desnoj ivici kolovoza...po potrebi da smanji brzinu, pa i zakoči...i to je sva mudrost, i tako piše i u testovima i u zakonu, i oduvijek je i pisalo...
Koji motor imam i kojom brzinom pretičem, to apsolutno nije stvar onoga koji biva pretican...jesam li opet pametnjaković? Ili se sluša Đogani i Baki?:lol:
 
Evo ja cu pokusati docarati ovako...

Izvjestaj policije:...vozilo Golf xx je iz nepoznatih razloga preslo u suprotnu traku i tom prilikom je doslo do direktnog udesa sa vozilom xxx...

Izjava vozaca Golfa:...usljed preticanja vozila Audi xx,vozac istog vozila je naglo povecao brzinu kretanja i onemogucio mi sigurno preticanje....

Izjava vozaca Audi-a:...odbacujem optuzbe da sam ubrzao kretanje svojim vozilom Audi xx i tako onemogucio vozacu Golfa xx da izvrsi bezbjedno preticanje...

Izjava vozaca treceg vozila:...u jednom trenutku sam vidio kako se vozilo Golf xx krece mojom kolovoznom trakom,pokusao sam izbjeci udes krecuci se desnom ivicom svoje kolovozne trake,medjutim vozac pomenutog vozila nije uspio na vrijeme izvrsiti preticanje drugog vozila i direktno je udarilo u moje vozilo...Gospodine,da li ste tom prilikom vidjeli da Vozilo Audi xx ubrzava i onemogucava bezbjedno preticanje vozacu iz Golfa xx? Nisam uspio procjeniti jer se sve brzo odvijalo i glavni cilj mi je bio pokusati izbjeci udes.

Kako ce sad neko dokazat da je vozac Audi-a kriv,bas me interesuje :icon_confused:
Volio bih i upoznati nekoga ko je na ovaj nacin proglasen za izazivanje saobracajne nesrece...

Ponavljam,vozac Audi-a moze dobiti kaznu u okviru savjesti,ali ne bi nikakvu kaznu dobio od suda jer nema dokaza :icon_twisted:
 
Član
imao sam jednom takvu nelagodu kod preticanja,,,idem jaguarom i prestizem tako nekog cuniranog golfa 4,,,sad neznam dali je lik htijeo da ispane faca il sta,,lagano bez pretijeranog ubrzavanja prtelazim u suprotnu traku i dolazim do polovine tog golfa kad vidim odijednom lik krece da ubrzava a iz suprotnog smijera ide kamion,,,da kocim nemogu zato sto iza golfa ide jos auta pa nema mijesta,,,sva sreca pa je pod haubom bio motor 2.7 biturbo sa 300 konja,pa sam bacio jedan kick down......zato nikad se nemoj pravit baja jer neznas sta te prestize

I da kazem jos jednu stvar,,,nije ovdije toliko ni bitno sta bi policija rekla,ja kolko sam skonto da ste vas dvojica sto ste imali taj problem drugovi,,,,,nerazumijem kako da dovedes svog druga u takvu situaciju da umalo strada,,to stvarno nije uredu... :icon_cry:
 
Član
Ko bi bio kriv da je rođak poginuo. Ti nebi na sudu, al bi bio kod sebe kriv ,jer bi znao da je zbog tvoje gluposti poginuo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top