Trebam vase misljenje

Trebam vase misljenje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
tvoja greška 100% po zakonu jer ne smiješ ubrzavati i naglo mijenjati brzinu ako nako pokušava da tebe obiđe i ako je prešao 2/3 tvog vozila onda ga po zakonu moraš propustiti ili tako nekako!!! nešto slično kao u formuli 1 ;)
 
Legend
Budi sretan sto je proslo bez poslijedica, sad malo sjedi i ti i ovi strucnjaci sto se drze "svoje trake" pa procitajte
sta je dopustljivo a sta ne... U saobracaju tj. na cesti nisi sam i snosis odgovornost kako za sebe,
tako i za ljude oko sebe ako ih svojim ponasanjem na bilo koji nacin ugrozis KRIV SI...
Zakoni i upozorenja ne postoje bez razloga... ;)

Sad popite kafu, sokic i pamet u glavu... ;)
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
tvoja krivica 100% je rpo zaonu moras da usporis kada te neko pretice (ili vozis konstantnom brzinom kojom si i vozio) a svako ubrzavanje, pa makar i jako malo bilo, namjerno ili ne, je kaznjivo zakonom ;)

upravo tako u ovom slucaju si ti kriv ako si imalo ubrzavao
 
Član
kao sto su ti rekli, tvoja je krivica, jer dok te neko pretice, duzan si barem odrzavati svoju brzinu, ako ne i smanjiti. ukoliko ubrzas dok te pretice, to je tvoja krivica. druga je stvar da je ned'o bog doslo do udesa, sto bi policija tesko mogla dokazati da si ti ubrzao, te bi taj tvoj jaran bio kriv.
 
Član
samky je napisao(la):
ni po kakvom osnovu ti nisi kriv da se ne znam sta desilo.. drzao si se svoje trake, mada, svako bi normalan na tvom mjestu kocio/ubrzavao da otvori prostor autu koje pretice da se moze vratiti u svoju traku..
reci rodjaku da ubuduce svira kad pretice da ljudi znaju da mogu usorit da ih obidje nebi vjerovao koliko to raje radi pa cak i sa jacim autima.
Ne mozes tu biti pametan ima ljudi koce pa se ubace iza a ima i onih kad krenu radje ce u makazice iako ce za kilometar i onako skrenuti:cool:
 
Član
raymo je napisao(la):
samky je napisao(la):
ni po kakvom osnovu ti nisi kriv da se ne znam sta desilo.. drzao si se svoje trake, mada, svako bi normalan na tvom mjestu kocio/ubrzavao da otvori prostor autu koje pretice da se moze vratiti u svoju traku..
reci rodjaku da ubuduce svira kad pretice da ljudi znaju da mogu usorit da ih obidje nebi vjerovao koliko to raje radi pa cak i sa jacim autima.
Ne mozes tu biti pametan ima ljudi koce pa se ubace iza a ima i onih kad krenu radje ce u makazice iako ce za kilometar i onako skrenuti:cool:

nerijetko to radim, kad vidim da vozi haman po sredini, a hocu ga prestici. ili neki dan ide lik ispred mene audi 80, otvoren mu gepek i natovario nekakvih greda. sta ja znam hocel on mene vidjeti, pa u po' preticanja onako se primaci sredini ceste a mene izgurat. svirnes mu jednom da zna covjek i lagano prodjes, manje rizika...
 
Član
ja to iskljucivo kad vidim da neko koga hocu prestici, voli da vozi na liniji i sijece krivine. pa da me ne bi slucajno izgurao sa ceste ako me ne vidi, bolje ga upozoriti :D jbg, svima se nekad moze desiti da na trenutak skrenemo paznju i nesto ne primjetimo. zato uvijek treba gledati da se rizik smanji sto je moguce vise...

pamet u glavu i opreza nikad dosta. sad pa sad se belaj desi ;)
 
Član
nec je napisao(la):
Cuj ovog sto bi me prebio. Ja nisam ubrzao kao raketa. Nije ni 1.9 TDI brz, ima samo 90 hp, a Audi veliki auto, ali jos uvijek brzi od SDI-a. Znam ja vrlo dobro da treba pustiti vozaca koji me pretice i napraviti mu mjesta, ali sta ako ja nisam primjetio da me netko pretice? Sta ako sam bio zamisljen i jednostavno samo tako dao gas da ubrzam? Mene uopce ne interesuje sto bi me ti prebio, lako bi ja s tobom, mene interesuje sto bi rekla policija? :icon_rolleyes:

policija nema dokaza da si ti ubrzavao tako da je kriv ovaj sto pretice a nisu stvoreni uslovi za obavljanje te radnje... toliko...
 
Član
Kriv si brate što si živ. Sve je rečeno. Napravio si prekršaj i ozbiljno ugrozio i sebe i ostale učesnike u saobračaju. Da je došlo do nesreće teško bi se išta dokazalo i rođak bi ostao kriv, a ti doživotnu hipoteku.
Kod kaknja sam preticao auto i kreten me izgurao s ceste, krenuo i on da pretiće, iako sam mu i blicnuo i svirnuo kad sam krenuo u preticanje. Na sudu on tvrdio da sam pokušao da ga izguram s ceste, atentat.
Pamet u glavu.
Što se tiće pomenutog SDI to je mrtav konj. Čak je i "legendarni " yugo 45 do nekih brzina bolji za preticanje.
 
Administrator
neki zapeli za SDI-ja. Šta vas briga koji motor pod haubom ima onaj koj vas pretiče? Vaše je da postupite po zakonu(pravilu) tj. da ne ubrzavate, a do njega je da li da krene preticati ili ne. Vozač valjda zna šta njegovo auto može, on ako procijeni da može prestići on će krenuti u preticanje i uspjeti ako ga vi ne zeznete pa ubrzate kao u ovom slučaju :) Tako da sva priča o slabim motorima pada u vodu i to nije tema ove diskusije
 
nini je napisao(la):
nec je napisao(la):
Cuj ovog sto bi me prebio. Ja nisam ubrzao kao raketa. Nije ni 1.9 TDI brz, ima samo 90 hp, a Audi veliki auto, ali jos uvijek brzi od SDI-a. Znam ja vrlo dobro da treba pustiti vozaca koji me pretice i napraviti mu mjesta, ali sta ako ja nisam primjetio da me netko pretice? Sta ako sam bio zamisljen i jednostavno samo tako dao gas da ubrzam? Mene uopce ne interesuje sto bi me ti prebio, lako bi ja s tobom, mene interesuje sto bi rekla policija? :icon_rolleyes:

policija nema dokaza da si ti ubrzavao tako da je kriv ovaj sto pretice a nisu stvoreni uslovi za obavljanje te radnje... toliko...

po zakonu, ako vozač koji se zadržava u svojoj saobraćajnoj traci ne dopusti onom tko ga obilazi/pretiče ponovno uključenje u tu istu saobraćajnu traku, kriv je tako te priče o tome kako policija nema dokaza ovo ono nemaju smisla jer će istraga (u slučaju nesreće koje hvala bogu nije bilo) pokazati da su auti bili jedan pored drugog a tada onaj koji obilazi ima prednost...kraj priče :123:
 
Član
messironie je napisao(la):
nini je napisao(la):
nec je napisao(la):
Cuj ovog sto bi me prebio. Ja nisam ubrzao kao raketa. Nije ni 1.9 TDI brz, ima samo 90 hp, a Audi veliki auto, ali jos uvijek brzi od SDI-a. Znam ja vrlo dobro da treba pustiti vozaca koji me pretice i napraviti mu mjesta, ali sta ako ja nisam primjetio da me netko pretice? Sta ako sam bio zamisljen i jednostavno samo tako dao gas da ubrzam? Mene uopce ne interesuje sto bi me ti prebio, lako bi ja s tobom, mene interesuje sto bi rekla policija? :icon_rolleyes:

policija nema dokaza da si ti ubrzavao tako da je kriv ovaj sto pretice a nisu stvoreni uslovi za obavljanje te radnje... toliko...

po zakonu, ako vozač koji se zadržava u svojoj saobraćajnoj traci ne dopusti onom tko ga obilazi/pretiče ponovno uključenje u tu istu saobraćajnu traku, kriv je tako te priče o tome kako policija nema dokaza ovo ono nemaju smisla jer će istraga (u slučaju nesreće koje hvala bogu nije bilo) pokazati da su auti bili jedan pored drugog a tada onaj koji obilazi ima prednost...kraj priče :123:

ma pusti to, ima situacija u kojima po svim zakonima fizike, osim da se ukopas u mjestu (al nisi cak norris) ovaj koji te prestize ne moze se ukljuciti ispred. tako da nikako ti ne mozes u toj situaciji biti kriv jer mu nisi obezbjedio da se ukljuci.

druga stvar je to NE DOPUSTI, vjerovatno se odnosi na ubrzavanje dok te neko pretice, sto su mnogi u temi rekli da nije dozvoljeno...
 
Član
Meni se desilo da mi sudionik u saobraćaju ubrzava prilikom preticanja jer krenem lagano, petom, ne silim auto do maksimuma. Obično su to neki pametnjakovići u audijima ili passatima, pa misle da voze najbolje i najbrže auto na svijetu. Uvijek im signalizujem i zvučno i vizuelno da se malo zaustavimo pokraj puta pa da popričamo, ali se naprave ludi vazda...

Ubrzavati dok te neko pretiče je seljački (osim, kao što je već rečeno, da je i protivno zakonu) kao što je seljački "uživati" u Đoganiju, Radi Manojlović i sličnima, kao što je seljački bacati otpatke kroz prozor auta itd. U autu nema mjesta zamišljenosti...retrovizor se koristi za gledanje iza automobila, a ne samo za gledanje ima li kakvih ostataka od ručka među zubima...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top