Tema: veliki servis VW

Tema: veliki servis VW

Član
scaled.php



scaled.php


Evo valjda se vidi
 
Član
Astra je napisao(la):
Servisere je duzan da ti pokaze tvoje stare dijelove koj je zamijenio, i da ti ih spakuje ako ih zelis.. Vezano za uvid u servis, InterAuto Tuzla-mislim da nema boljeg servisa u bosni, imas kamere dok sjedis na seciji, pijes sok i gledas sta ti rade sa autom...

a nisu tako ni skupi ;)
 
Član
e sad mi stvarno nije jasno upravo sam dobio ponudu iz Audija i na njihovoj ponudi stoji jos kamara nakih dijelova sto se u Nipexu ne spominje a cijena servisa je 891,90 KM znaci skuplji su za citavih 250 KM nego Nipex.... aj sad nek mi neko objasni politiku ovlastenih servisa...
 
Legend
elvis_h je napisao(la):
e sad mi stvarno nije jasno upravo sam dobio ponudu iz Audija i na njihovoj ponudi stoji jos kamara nakih dijelova sto se u Nipexu ne spominje a cijena servisa je 891,90 KM znaci skuplji su za citavih 250 KM nego Nipex.... aj sad nek mi neko objasni politiku ovlastenih servisa...
Inter i Nipex firme zasebne. Kod nipexa na ponudi nemas ulja i filtera ako sam dobro vidio. A sad neznam jedino da nam napises u kojim je dijelovima razlika. +/-

kartica za upis km i datuma zamjene 2,65

:lol:
 
Član
ni od jednog servisa nisam trazio da u sklopu servisa ide ulje i filteri::::
NIPEX
set zupčastog 237,17
vodena pumpa 90,46
remen alternatora 29,22
španer remena alternatora 86,83
kliznik remena alternatora 43,47
kartica za upis km i datuma zamjene 2,65
RUKE 152,00

AUDI
set zupčastog 237,17
klinasti reb.remen 29,21
zatezni element 86,83
zakretna remenica 43,89
pumpa za rashl sistema 90,45
aditiv 38,56
brtveni prsten osovine 35,57
brtveni prsten rad.vratila 35,57
dvanaestrostrani vijak 4,00
remenica klin.ožljeb remena 127,32
odstojni prsten 21,10
RUKE 140,00
ovako stoji na obadvije ponude,neko debelo lovi u motnom....a ko tu pusi naravno MI ;)
 
Legend
elvis_h je napisao(la):
ni od jednog servisa nisam trazio da u sklopu servisa ide ulje i filteri::::
NIPEX
set zupčastog 237,17
vodena pumpa 90,46
remen alternatora 29,22
španer remena alternatora 86,83
kliznik remena alternatora 43,47
kartica za upis km i datuma zamjene 2,65
RUKE 152,00

AUDI
set zupčastog 237,17
klinasti reb.remen 29,21
zatezni element 86,83
zakretna remenica 43,89
pumpa za rashl sistema 90,45
aditiv 38,56
brtveni prsten osovine 35,57
brtveni prsten rad.vratila 35,57
dvanaestrostrani vijak 4,00
remenica klin.ožljeb remena 127,32
odstojni prsten 21,10
RUKE 140,00
ovako stoji na obadvije ponude,neko debelo lovi u motnom....a ko tu pusi naravno MI ;)


Druze ja mislim da je nekad bila davno servisna akcija za taj model audia pri zamjeni seta zub pa iz tog razloga imas vise stavki u audiu jer oni imaju protokol koji prate dok nipex radi po praksi sta ide ;) Iako nisam fan interauta, ovaj put bi ti njih preporucio kao servisera za taj posao ;)
 
Član
elvis_h je napisao(la):
e sad mi stvarno nije jasno upravo sam dobio ponudu iz Audija i na njihovoj ponudi stoji jos kamara nakih dijelova sto se u Nipexu ne spominje a cijena servisa je 891,90 KM znaci skuplji su za citavih 250 KM nego Nipex.... aj sad nek mi neko objasni politiku ovlastenih servisa...

Politika ovlastenih servisa je uglavnom otimacina, cast izuzetcima ali sam ja ipak malo skeptican prema ovome svemu.

:icon_exclaim:

Procitao sam cijelu temu polako i sve po triput i neke mi stvari nikad nece biti jasne.

Naravno auta u garanciji su vezana za te velike ovlastene kvalitetne servise inace gube garanciju, ali auta koja nisu u garanciji mogu sve te servise da urade sa istim kvalitetnom rada(sta god to bilo) i orginalnim dijelovima u nekom manjem servisu ili kako neko rece garazici nekoj a za po prilicno manju cijenu.

Volio bi da mi neko objasni razliku izmedju kvalitetno zamjenjenog dijela i NE kvalitetno zamjenjenog dijela ?

Kretena ima i po garazicama ali i po velikim ovlastenim servisima, za sto imam dokaz iz prve ruke :)

Desilo mi se da sam ja sa drugom majstorom u garazici radio svoje auto i da je fabricka oznaka na remenici usisne bregaste bila pogresna i naravno fulali smo jedan zub. To je dovelo do toga da auto sa tako nastimanim remenom i razvodnikom u normalnom polozaju ne moze ni da upali kako treba. Nego smo pomjerili razvodnik skroz u jednu stranu i onda je radilo donekle normalno ali je potrosnja bila oko 50L na 130 KM izmjereno dva puta :D

Nakon kontrolisanja svega i skidanja i stavljanja remena ponovo nismo skontali odma da bi se moglo desiti da je oznaka pogresna iako je sve navodilo na to, pa sam ja cisto radi misljenja sa strane otisao u taj veliki dobri kvalitetni ovlasteni servis iz kog sam dobio ovakav odgovor: "Sve je uredu, ne moguce da toliko trosi, a da ne curi negdje, vidis kako fino prima gas, ne bi tako dobro radio motor da je pomjeren remen" Ja sam na to pitao a razvodnik ? Vidite da je okrenut skroz u jednu stranu a oni su rekli da jeste cudno sto stoji tako ali da to nije nista ?????

Nakon malo razmisljanja i uporedjivanja smo skontali da je jedino moguce da ta oznaka na remenici nije dobra i vratili usisnu bregastu za taj jedan zub i razvodnik je dosao tacno gdje treba i potrosnja je dosla na normalnu.

To je samo jedan primjer strucnosti velikog ovlastenog servisa u odnosu na malu garazicu mog majstora a siguran sam da takvih primjera postoji mnogo.

Znam da ima i garazica koje fusere i varaju ljude ali sve je to relativno, mozda je manje ne strucnih ljudi u velikim servisima ali je cinjenica da ih ima i tamo i ovamo i da se najbolje drzati preporuke i iskustva a ne reklame i kojekakvih papira.

Ne zelim ovim da kazem da ovlasteni ne valjaju niti imam sta protiv bilo kojeg servisa, svaki servis ima svoje musterije i svaki je drugaciji i nekome ce biti dobar nekom ne, samo hocu da kazem da ne treba generalizovati stvari i da ne postoji najbolji za sve.

Trenutno prodajem neko auto i svi me pitaju za servisnu knjizicu, koju nemam :) a nekad prije kad sam prodavao neko auto sam imao i knjigu i sve racune koje kada bi pokazao nekome bi mi rekli da im ta knjiga i racuni nista ne znace pa se covjek zapita ko je tu lud sad.



I jos jednom da ne budem shvacen pogresno Dakiju svaka cast na ovome, malo koji ce i mali i veliki servis dati na uvid sve detalje koje je daki podjelio s nama a to se cjeni vise nego uradjena usluga :)

Jer to znaci da je covjek i da mu je stalo do posla i musterija, nijednog jos nisam sreo da mi pokaze koliko je platio i gdje je kupio i kolika je njegova marza.

Tako da od mene imas samo pohvale.
 
Član
ccc, ne razumijem, što onda vozite skupa kad se žalite se na cijenu servisa koja je povoljna u svakom slučaju...

Grand Auto, Opel Corsa C 1.7DTI 2002...

zatezač, razvodni remen - 221KM
valjak, povrat, pogonski remen - 131KM
pojas, pogon, alternator - 43KM
brtva, radilica, prednji - 29KM
brtva, ulje, bregasta osovina, prednji - 42KM
crpka, sklop, voda - 215KM
komplet, dijelovi razvoda motora - 309KM

~ 1000KM (za dijelove)

i bilo šta od ovoga da izuzmeš, neće dati garanciju od 2 godine ;)
 
Član
ma daj Deyo niko i nespominje skupocu servisa nego je bit teme sta nam rade u ovlastenim servisima i kolko moze biti razlika izmedju servisa...kontas ;)
 
Legend
Deyo je napisao(la):
ccc, ne razumijem, što onda vozite skupa kad se žalite se na cijenu servisa koja je povoljna u svakom slučaju...

Grand Auto, Opel Corsa C 1.7DTI 2002...

zatezač, razvodni remen - 221KM
valjak, povrat, pogonski remen - 131KM
pojas, pogon, alternator - 43KM
brtva, radilica, prednji - 29KM
brtva, ulje, bregasta osovina, prednji - 42KM
crpka, sklop, voda - 215KM
komplet, dijelovi razvoda motora - 309KM

~ 1000KM (za dijelove)

i bilo šta od ovoga da izuzmeš, neće dati garanciju od 2 godine ;)

Dok je ovaca bice i vukova. Zakon je ona narodna "RASPITAJ SE" :D
 
Član
ma razumijem, i ja sam rekao doviđenja poslije ovog predračuna, ali takođe uspjeli su riješiti problem koji niko drugi nije mogao za 30KM... to je sve kako se potrefi, uvijek se raspitati kod svih, jer nema pravila.
 
Član
ZAŠTO DAKI NE POSTAVIŠ KOLIKO KOŠTA VELIKI SERVIS FORDA SA DIZEL MOTOROM ,ALI SA ORGINALNIM DIJELOVIMA PA ONDA USPOREĐUJ CIJENE JER JE TO SVE TU NEGDJE .
 
Top