Tema: veliki servis VW

Tema: veliki servis VW

Član
daki je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
Merrro je napisao(la):
Ja se sad u svemu ovome pitam, da "možda" NIPEX ima dijelove originalne ali ih ugrađuje onda kada kod njih u ovlaštenom servisiraš auto, a kada dodješ da kupiš od njih samo dijelove, mguće je da su isti kao i u ostalim prodajnim kućama autodijelova. Mislim živimo u takvoj države, što me nebi nimalo iznenadilo da je to ovako. Koliko znam iz ličnog izkustva, kad kod NIPEXA radiš najobičniji pregled, auto samo predaš, uvid na njihov posao apsolutno nemaš. Tako da čovjek ne može ni vidjeti te dijelove "originalne"na koje daju garanciju.
Daki, tebi svaki respekt na korektnoj cijeni, i naravno što si svima nama dao uvid i orjentaciju na ovaj servis. ;)

ni u jednom ozbiljnom servisu neces biti tu dok majstori rade, ides lagano da pijes kaficu dok se posao obavlja, dobijes napismeno sta se uradilo, popecaceno od strane ovlastene osobe i to je to, ti si svoje zavrsio
pecatom ti taj serviser daje garanciju na uradjeno,,nema potrebe da iko bleji nad onim sto oni rade,,sama rijec ovlasteni servis ti sve fino govori
vjerujem da ni kod dakija u servisu stranka ne ulazi u dio gdje se servisira vozilo,a na kraju krajeva i zasto bi,kad on garantuje za ovo sto radi;)

Ne, nema ulaza u servis, izuzev, ako ja to zahtjevam, a to je u slucaju defektaze vozila, ili kad neko kupuje i prodaje vozilo pa se pregleda i onda mi je cisto radi mene jednostavnije stavit ga pred dijagnostiku da uzivo vidi pritisak na injektorima i pumpi nego na printu.

Inace dok se radi bilo sta na vozilu, musterija sjedi u kaficu unutar salona, pije kafu cita novine gleda vozili ili sta vec, a iznad se nalazi i veliki LCD i na njemu mogu da prate rad na sim vozilima u servisu putem 8 kamera koje nadziru servis.

bravo, o tome ja i govorim, bio sam ja u nekim velikim servisima, znam kako stvari funkcionisu,,svak ko daje svoj pecat time daje i garanciju.. a biti Fordov,VW-ov, Audijev ili neciji drugi serviser nije lako, tako da...
 
Član
Još jedno pitaje za dakija ak ja odradim na petici mali servis ili veliki recimo kod vas jel možete me stupasiti u računar onaj oficijeni i naravno u knjižicu popuniti i dati garanciju na sve to pa i na onu o mobilnosti?

Evo recimo print screan zadnjeg mog servisa
http://imageshack.us/g/338/imag0365r.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/38/imag0366r.jpg/

I na kraju sumo je 280km, sve ispod ove cijene je neka lutrija pa šta dobiješ i kako prođeš...
 
Član
Kolega i ja smo vozili kod Vidovica(ovlasteni u BL) golfa tdi 96kw(130ks),veliki servis 950KM,nas dva grmalja upali,reko mi bi da budemo tu dok se to ne odradi i da pogledamo dijelove sto se ugradjuju:Drekose nikakav problem,mozete gledati sve i da se uvjerite da nisu istinite price sto kruze da ugradjujemo divlje dijelove:lol:
 
Član
facepalm.jpg
 
Član
Ja cu samo malo da se nadovezem,mozda i da odem u OFF ali necete zamjeriti...

Znaci zivim u SA,3 kilometra od kuce mi ASA,a ja evo vec 4-5 auta iz Audi programa kupujem u Interautu.Kad sam uzimao A5, razlika isto vozilo u ASA i Interauto je bila 6800 KM...Kad sam prije mjesec narucivao novu A3,dobio sam povoljniju u TZ za 7 hiljada KM ! A isto auto,ista boja,oprema...To je nesto sto se ne moze objasniti.

Jos nesto,odem znaci prije mjesec i da kupim u ASA auto Audija TT ovaj zadnje generacije.Zapeo seljak(Alem se zove) iz ASA sto prodaje i nece auto od 60 i kusur milja da spusti ni 500 maraka !!! Ja se pokupim u TZ i odem zavrsim A3...Zakleo sa se moj dinar vise nece u ASA...

Nadam se da neki shvataju sta zelim reci,poredjenjem oko te marze,zarade ili cega vec..

Ovo ulje sto si naveo-Storm cini mi se,vidim da se koristi u FAC ovlastenom servisu ovde u SA. Kako se pokazalo,cije je,proizvodjac i tako to???
 
Legend
Lexillium je napisao(la):
Ja cu samo malo da se nadovezem,mozda i da odem u OFF ali necete zamjeriti...

Znaci zivim u SA,3 kilometra od kuce mi ASA,a ja evo vec 4-5 auta iz Audi programa kupujem u Interautu.Kad sam uzimao A5, razlika isto vozilo u ASA i Interauto je bila 6800 KM...Kad sam prije mjesec narucivao novu A3,dobio sam povoljniju u TZ za 7 hiljada KM ! A isto auto,ista boja,oprema...To je nesto sto se ne moze objasniti.

Jos nesto,odem znaci prije mjesec i da kupim u ASA auto Audija TT ovaj zadnje generacije.Zapeo seljak(Alem se zove) iz ASA sto prodaje i nece auto od 60 i kusur milja da spusti ni 500 maraka !!! Ja se pokupim u TZ i odem zavrsim A3...Zakleo sa se moj dinar vise nece u ASA...

Nadam se da neki shvataju sta zelim reci,poredjenjem oko te marze,zarade ili cega vec..

Ovo ulje sto si naveo-Storm cini mi se,vidim da se koristi u FAC ovlastenom servisu ovde u SA. Kako se pokazalo,cije je,proizvodjac i tako to???

Sarajevo - F-AC = Ford, Mazda, Volvo, Land Rover

Tuzla - Remex = Ford, Mazda, Volvo , Land Rover

Svi ga u mrezi koristimo, stim da ima specifikacija za svaki motor.
A nikad nismo imali problema sa uljima, ni kada je bio Valvoline, niti Repsol , pa ni sad ovaj Storm. Benzinci turbo ga dobro podnose, i moze da izdrzi 10 do 12 K bez da ga zafali. Pri tome mislim na CX7 2.3 disi turbo, koja je htjela srknuti i po litar Repsola na tim kilometrima.
 
Legend
rs6 je napisao(la):
ee drug malo je off, al' da li bi mi mog'o provjerit' koliko kosta set kvacila za audi a6 2.5 tdi quattro ( c4 je verzija onaj stariji model ) 6 brzina je mjenjac
znaci set kvacila bez zamjene - cijena ???
sa zamjenom - cijena ???
moze i na PM ...

550 Set
150 Ruke ;)
 

rs6

Član
daki je napisao(la):
rs6 je napisao(la):
ee drug malo je off, al' da li bi mi mog'o provjerit' koliko kosta set kvacila za audi a6 2.5 tdi quattro ( c4 je verzija onaj stariji model ) 6 brzina je mjenjac
znaci set kvacila bez zamjene - cijena ???
sa zamjenom - cijena ???
moze i na PM ...

550 Set
150 Ruke ;)

hvala care, cut cemo se jos, posto to moram tek na proljece mijenjat, uglavnom u vidu si mi ;)
 
Koliki je interval zamjene ulja sa tim STORM-proizvodima(na svakih koliko km se treba mijenjati)?
I koliko izadje veliki servis za boru 1.9 tdi 85KW,sta se sve podrazumjeva pod veliki servis...Remenje,spaneri,vodena pumpa?
 
Legend
nermin suljagic je napisao(la):
Koliki je interval zamjene ulja sa tim STORM-proizvodima(na svakih koliko km se treba mijenjati)?
I koliko izadje veliki servis za boru 1.9 tdi 85KW,sta se sve podrazumjeva pod veliki servis...Remenje,spaneri,vodena pumpa?

Podrazumjeva isto kao za gore navedenog i proazanog Passata, a cjene su tu negdje odprilike iste.

Ulje moze 20.000 izdrzati medjutim filteri nemogu toliko i uslovi u kojima mi vozimo kola nemogu toliko. Znaci ja sebi mjenja na 10.000 A moze do 13 do 15 u nasim uslovima jer filteri jednostavno ne drze duze. Filter zraka ti je prljav nakon 7 hiljada, a od ulja filterefektivno radi do nekih 12,5 13K.

Imaj u vidu da je primarna i glavna djelatnost nase firme Filterski materijal, za putnicka, i teretna vozila, te tesku mehanizaciju, tako da znamo koliko koji od prilike moze efektivno izgurat.
 
Član
Servisere je duzan da ti pokaze tvoje stare dijelove koj je zamijenio, i da ti ih spakuje ako ih zelis.. Vezano za uvid u servis, InterAuto Tuzla-mislim da nema boljeg servisa u bosni, imas kamere dok sjedis na seciji, pijes sok i gledas sta ti rade sa autom...
 
Član
danasnja ponuda iz Nipexa za veliki servis na mome audiju
Cijene potrebnih dijelova i usluge za zamjenu remenja i pratećih elemenata su sljedeće;

set zupčastog (remen, španer, kliznik) 237,17
vodena pumpa (u zamjenu za staru) 90,46
remen alternatora 29,22
španer remena alternatora 86,83
kliznik remena alternatora 43,47
kartica za upis km i datuma zamjene 2,65



Navedene cijene su u KM i sa uračunatim PDV-om. Svi dijelovi su naravno originalni Volkswagen-Audi dijelovi i na sve će te dobiti garanciju.

Usluga za zamjenu navedenih dijelova iznosi 130,00 KM +17% PDV-a.

Znači sve skupa, dijelovi i usluga sa uračunatim PDV-om iznosi 641,90 KM.
 
Član
nemogu da nadjem onaj pdf sto je daki postavio, a mozes poslati i upit direktno u Nipex,bar sam ja tako uradio ;)
 
Top