Tema: veliki servis VW

Tema: veliki servis VW

Legend
Nekako je tema VS ovih dana bila dosta pota potegnuta. Posebno kada je rjec o VW grupaciji.

U narednim postovima pokusacu Vam pribliziti i pokazati o cemu se tu radi, koji su troskovi, koji djelovi i kako sve to funkcionishe.

U ovom slucaju rjec je o vozilu VW Passat, generacije VI.

Motor 2.0 TDI 140 KS
 
Legend
RE: Tema: veliki servis

p1111111612.jpg


p1111111154.jpg


p111111161001.jpg


p111111161002.jpg


p1111111611.jpg


p111111161101.jpg


p111111161103.jpg


Ove fotografije pokazuju porjeklo dijelova, kako nebi bilo zabune da se radi o orginalnim dijelovima.
 
Legend
RE: Tema: veliki servis

Znaci na specifikaciji se moze vidjeti sta je sve zamjenjeno i na nalogu radnom koliko sve to košta ;)
 

Prilozi

  • RADNI NALOG.pdf
    652,4 KB · Pregleda: 123
  • FAKTURA.pdf
    514 KB · Pregleda: 133
Član
RE: Tema: veliki servis

daki koje ste ulje sipali,,,
koliko bi mene dosla zamjena ulja i filtera kod tebe u servisu
Polo 1.4 TDI,, idem svake sedmice curi u tz,pa mi ne bi bio problem da svratim
 
Član
RE: Tema: veliki servis

Eo gledam ove cijene pa zapazi da su cijene ajmo reći malog servisa tipa ulje,zraka,filteri skoro pa duplo jeftini od onog koji ja platim u nipexu za ticape? znači krenuvši po stavkama jeftnije je za duplo, pa ako može komentar jel to oem ili su jeftini ti oem dijelovi za pasaeratija...
 
Legend
RE: Tema: veliki servis

aServis je napisao(la):
Eo gledam ove cijene pa zapazi da su cijene ajmo reći malog servisa tipa ulje,zraka,filteri skoro pa duplo jeftini od onog koji ja platim u nipexu za ticape? znači krenuvši po stavkama jeftnije je za duplo, pa ako može komentar jel to oem ili su jeftini ti oem dijelovi za pasaeratija...

Ulje je 5w30 sa specifikacijom za TDI 505.01 ali je jeftinija usluga zamjene, i jeftinije je ulje. Inace je ovo ulje nekih 24 KM po litru ali tokom cijele zime ide po ovim cijenama. I marza na dijelovima je manja, a dijelovi su kupljeni u NIPEXU ;) znaci fora je u usluzi i maržama.
 
Legend
RE: Tema: veliki servis

ArminM je napisao(la):
daki koje ste ulje sipali,,,
koliko bi mene dosla zamjena ulja i filtera kod tebe u servisu
Polo 1.4 TDI,, idem svake sedmice curi u tz,pa mi ne bi bio problem da svratim

Ulje filter ulja i zraka do 150 KM sa uslugom.
 

MTR

Član
RE: Tema: veliki servis

aServis je napisao(la):
Eo gledam ove cijene pa zapazi da su cijene ajmo reći malog servisa tipa ulje,zraka,filteri skoro pa duplo jeftini od onog koji ja platim u nipexu za ticape? znači krenuvši po stavkama jeftnije je za duplo, pa ako može komentar jel to oem ili su jeftini ti oem dijelovi za pasaeratija...

mora biti duplo jeftinije jer nisu OEM , bar tako mislim prema datim siframa proizvoda , izgleda da su to ovi sto ih prodaje Sanpro iz Zivinica , a filter zraka je Hengstov.
Prema nekoj logici nije ni obavezno da ide oridjidji jer je auto van garancije i preslo je ako se ne varam preko 200000 milja , kupac bira sebi jeftinije , bitno je da je sve poslozeno i uradjeno kako treba u sta i ne sumnjam i mirna Bosna


PS , jel ovo Repsol ulje ?
 
Član
RE: Tema: veliki servis

ja se izvinjavam ali imam jedno pitanje samo, vidim kazes da su orginalni dijelovi a vidim na kutiji od remena MADE IN ROMANIA i neznam od cega je ona druga MADE IN CZ.REP? nemoj misli da nesto imam protiv za tvoj posao svaka cast ali interesuje me nije valjda da se po tim drzavama prave orginalni dijelovi,vidim na prvoj slipi pisi da je iz nispex tuzla.
 
Član
RE: Tema: veliki servis

ja predpostavljam da je to origigi ali se pravi u vise drzava, gdje je jeftina proizvodnja-radna snaga, tako da neki djelovi u rumuniji , neki u italiji..mozda neki i u kini.. isto kao Adidas :) nema odakle ga nema :) mada na nase trziste ko zna koja klasa robe dolazi, jer slabo to ko kontrolise...
 
Legend
RE: Tema: veliki servis

nesobrzi je napisao(la):
ja se izvinjavam ali imam jedno pitanje samo, vidim kazes da su orginalni dijelovi a vidim na kutiji od remena MADE IN ROMANIA i neznam od cega je ona druga MADE IN CZ.REP? nemoj misli da nesto imam protiv za tvoj posao svaka cast ali interesuje me nije valjda da se po tim drzavama prave orginalni dijelovi,vidim na prvoj slipi pisi da je iz nispex tuzla.

Druze ja sam ih kupio pod orginalne iz VW-a, odnosno iz NIPEXa, i da djnelovi Vam se za VW orginalni koji se u BIH ugradzuju rade u tim zemljama. Znaci namjerno sam Vam stavio fotografgije da vidite odakle su i da na ove djelove ide garancija od jedne godine i ugradzuju se u vozila pod garancijom ;)


Slobodno pitajkte sve sto Vas zanima tu sam za sva pitanja ;)
 
Legend
RE: Tema: veliki servis

PS , jel ovo Repsol ulje ?

Ne nije Repsol, ulje je Storm synteso, kao sto i pise ;)
5w30 VW specifikacija.

;)

Samo molim Vas citajte sve postove i tekstove prije nego postavite pitanja :cool: ;) jer imaju odgovori na neka vec napisani :D
 
Legend
RE: Tema: veliki servis

adams je napisao(la):
ja predpostavljam da je to origigi ali se pravi u vise drzava, gdje je jeftina proizvodnja-radna snaga, tako da neki djelovi u rumuniji , neki u italiji..mozda neki i u kini.. isto kao Adidas :) nema odakle ga nema :) mada na nase trziste ko zna koja klasa robe dolazi, jer slabo to ko kontrolise...

Upravo tako jer sam ja vec potrazio odgovor na to pitanje u nekoliko VW ovlkastenih u BiH i dobio sam taj odgovor.

VW kaze godinama vec ugradzuju te dijelove u svoja vozila u garantnom roku i to je po VW specifikaciji. ;)
 
Član
RE: Tema: veliki servis

daki je napisao(la):
adams je napisao(la):
ja predpostavljam da je to origigi ali se pravi u vise drzava, gdje je jeftina proizvodnja-radna snaga, tako da neki djelovi u rumuniji , neki u italiji..mozda neki i u kini.. isto kao Adidas :) nema odakle ga nema :) mada na nase trziste ko zna koja klasa robe dolazi, jer slabo to ko kontrolise...

Upravo tako jer sam ja vec potrazio odgovor na to pitanje u nekoliko VW ovlkastenih u BiH i dobio sam taj odgovor.

VW kaze godinama vec ugradzuju te dijelove u svoja vozila u garantnom roku i to je po VW specifikaciji. ;)

cekao sam da potvrdis :) , radim slicne poslove p aznam da to tako ''hoda '':) ,, daki tito :) sta god treba pitajte cojka nista sa strane ''majstore''
 
Top