Tehnološka rješenja koja nisu potrajala (pumpe duse, SMG, Sensotronic...)

Tehnološka rješenja koja nisu potrajala (pumpe duse, SMG, Sensotronic...)

MTR

Član
sorry Zela ev sad sam nasao , 1,3 jest sa CR-om , a 1,7 nije kod opela al jest kod Honde :D

"The Honda version features common rail direct injection technology, while the Opel 4EE2 unit uses low-pressure DI. Honda's purchase of the Circle-L engines was reciprocated by GM's purchase of the J35A3 V6.
Applications:
Honda Civic (Europe)"
 
@ MTR i Zela : ovaj 1.7 motor Isuzu/Opel je tek od 2003 godine CR (1.7 CDTi) i 16v, a prije njega je bila verzija sa Denso V5 pumpom (1.7 DTi) 16v, a prije njega u 1.7 TD 8v bila je Bosch VP 29 pumpa. To su motori koji su se ugrađivali u Astru G
 

MTR

Član
Porschefan je napisao(la):
@ MTR i Zela : ovaj 1.7 motor Isuzu/Opel je tek od 2003 godine CR (1.7 CDTi), a prije njega je bila verzija sa Denso V5 pumpom (1.7 DTi), a prije njega u 1.7 TD bila je Bosch VP 29 pumpa. To su motori koji su se ugrađivali u Astru G

da da,u pravu ste obojica , sad sam malo snjuho :D
 
nermin suljagic je napisao(la):
Porschefan je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
Porschefan je napisao(la):
Bez obzira koliko je PD za neke dobar za neke loš, činjenica je da je VW odustao od tog sustava, a to znači samo jedno, common rail je bolje riješenje.

jadan nebio sto nas ti izdade,pa u tebe sam se uzdao :icon_sad:

Ma samo sam naveo činjenicu, možda je to samo sa financijske strane kako kaže MTR. :icon_question:
nemoj se sad izvlaciti,gotovo...pao si u mojim ocima.... :D
tebi krivo sto opel nema PD tehnologiju.... :lol:

mislim da smo skontali svi,trebala bi ova tema mozda katanac dobiti,jer ce se zavrsiti kao ona tema za SR u zivinicama.....

Ma nije mi to krivo, nego mi je krivo što Opel uopće nema svoj vlastiti dizel motor, j.bi ga :lol:

Malo Isuzu, malo BMW, malo Fiat...
 
nermin suljagic je napisao(la):
ti kalesijski slavuje nemoj da uzimas naseg inzinjera u usta,vidis da momak zna...zar nikad nisi vidio kako kod nurije onaj golf stekce ko ferguson kad ostavlja onaj crni dim iza sebe...jest stvarno je losh za okolinu,uvjek mu se protivnici zakaslju od dima,i cini mi se uspore zbog slabe vidljivosti(zbog onog dima,od onih PD motora) prije cilja...pa cak su se organizatori bunili jer se od silnog dima nikada nije vidjalo vrijeme na kraju,koliko ono bjese njegovo vrijeme?????????????????????????




Nema smisla ova rasšprava vise,jer kad vidjeh koliko godina imate (slavuj,Nermin)grohotom se poceh smijat:lol::lol::lol: dok ste vi mastali o polaganju vozackog ispita inzinjer je vec vozao i PD i Cr motore i tad sam dosao do zakljucka da je PD ferguson za Cr:Dna nihovu zalost,mada mi se svidio GOLF IV GTI TDI PD sa 115KS kad sam ga prvi put provozao tamo neke 2001 godine ali opet kad sam probao BMW 520d sa CR motorom imao sam osjecaj da sjedim za volanom benzinca,i od tada sam znao da je CR bolji..eto deckici bilo mi je lijepo raspravljati s vama:123:
 
Član
MTR: Eto vidiš,lupetaš bezveze:D sljedeći put bez prepirke:lol::lol:

elvir: Godine ne moraju imati nikakve veze sa znanjem. Ovo je forum, ubuduće svoje postove potvrdi argumetima pa će biti manje prozivki i vrijeđanja
 
elvirjahic je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
ti kalesijski slavuje nemoj da uzimas naseg inzinjera u usta,vidis da momak zna...zar nikad nisi vidio kako kod nurije onaj golf stekce ko ferguson kad ostavlja onaj crni dim iza sebe...jest stvarno je losh za okolinu,uvjek mu se protivnici zakaslju od dima,i cini mi se uspore zbog slabe vidljivosti(zbog onog dima,od onih PD motora) prije cilja...pa cak su se organizatori bunili jer se od silnog dima nikada nije vidjalo vrijeme na kraju,koliko ono bjese njegovo vrijeme?????????????????????????




Nema smisla ova rasšprava vise,jer kad vidjeh koliko godina imate (slavuj,Nermin)grohotom se poceh smijat:lol::lol::lol: dok ste vi mastali o polaganju vozackog ispita inzinjer je vec vozao i PD i Cr motore i tad sam dosao do zakljucka da je PD ferguson za Cr:Dna nihovu zalost,mada mi se svidio GOLF IV GTI TDI PD sa 115KS kad sam ga prvi put provozao tamo neke 2001 godine ali opet kad sam probao BMW 520d sa CR motorom imao sam osjecaj da sjedim za volanom benzinca,i od tada sam znao da je CR bolji..eto deckici bilo mi je lijepo raspravljati s vama:123:

izvini direktore,ali neznam kako si tako neozbiljan ako vec imas toliko godina....
a kao sto moj kolega zela kaze,godine nemaju veze sa znanjem,jer da su uvijek stariji pametniji bili jos bi mi bili u kamenom dobu...
 
ZELA GTI je napisao(la):
MTR: Eto vidiš,lupetaš bezveze:D sljedeći put bez prepirke:lol::lol:

elvir: Godine ne moraju imati nikakve veze sa znanjem. Ovo je forum, ubuduće svoje postove potvrdi argumetima pa će biti manje prozivki i vrijeđanja

Nemaju veze sa znanjem ali imaju sa iskustvom mr. zela:D
 
Član
Ne moraju imati veze ni s iskustvom. Ne bitno, ubuduće nas počasti sa svojim AUTO znanjem i iskustvom. Tvoje izjave tipa:"pd motori su kao drndavi traktori" su daleko od toga;)

:icon_exclaim:
 
ZELA GTI je napisao(la):
Ne moraju imati veze ni s iskustvom. Ne bitno, ubuduće nas počasti sa svojim AUTO znanjem i iskustvom. Tvoje izjave tipa:"pd motori su kao drndavi traktori" su daleko od toga;)

:icon_exclaim:

Zela jel se ti mozda pravis pametan:icon_question::D PD motori su kao drndavi traktori kad se porede sa CR motorima,svaki dan uzivam u poredjenju takvih motora pa na osnovu toga i pisem da su ko Ferguson traktori..budite mi fini i pametni a ti zela jos pametniji:lol:samo se salim
 
Član
Odoste od teme da CR ne valja ne bi danas bio u masovnoj upotrebi, ali pd motori iz tog doba i CR pojedinih proizvođača su imali podjednake performanse ili pd čak bolje (posmatrajuci pribliznu zpreminu, i snagu) e sad što je bučniji ili je izrada više koštala pa su povučeni to je druga stvar....Po nekim postovima dalo bi se zaakljuciti da je jedno savrsenstvo tehnlogije a drugo smeće...Činjenice govore svoje...Sad što neko voli ovo ili ono to već raspravi oduzima dozu realnosti ;)
 
Član
ja vam mogu rec iz prve ruke, dakle 1.9 chipan pd, i 170ks 2.0 tdI crveno CR 4motion, to su potpuno dva razlicita svijeta... PD je nekako sportskiji za vozit, i dosta bolje prima gas, citaj skace na najmanji pritisak papucice, kod CR-a ima laga malo, ali ide i on odlicno! potrosnja identicna, ali je CR ljepsi za vozit-normalna voznja, ne tandrce, ne trese se auto pri niskim obrtajima, pri kretanju, dosta se manje cuje, ko benzinac, mnogo mnogo ugladjeniji rad, meni se licno CR vise svidja zbog tog, mada ni PD-u nista ne fali... jednostavno godine idu, mora se ponuditi nesto novo...
 
Top