Tehnološka rješenja koja nisu potrajala (pumpe duse, SMG, Sensotronic...)

Tehnološka rješenja koja nisu potrajala (pumpe duse, SMG, Sensotronic...)

Član
I pd i cr imaju direktno ubrizgavanje, samo pd imaju na svakoj dizni visokotlačne "pumpe". Na diznama su gubili ulje kod 16v motora.

Imaš direktno ubrizgavanje i kod sdi motora. Pd = pumpe - duse
 
elvirjahic je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
nisi druze skontao,PD tehnologija jeste bolja i ekonomicnija(manja potrosnja) ,ali problem je u emisiji i euro-normama... :)

Jesi li siguran da je bolja,ko je to potvrdio,mozda ti:lol:

buhahahahahahaha,profesor dipl. ing prim. Elvir Jaaahić
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


technoGeek je napisao(la):
darko13 je napisao(la):
Pa kad uporedis potrošnju po fabrici naravno TDI pd sa priblizno isto konja i priblizne zapremine ima nižu potrošnju, ne mnogo ali nižu i bolje performanse ne puno ali ima i od HDI i JTD motora koji su CR!!!

Ja ne vidjoh ni jednog TDI-a da je ostvario neki rekord po najnizoj potrosnji s jednim punim rezervoarom goriva ? Cini mi se da sam najvise vidio bas te HDI motore kako prelaze najvise, a tvrditi da ima bolje performanse na osnovu nicega je smijesno.

3L Lupo?????????


a nije ni 2.0l 16v turbo iz coswortha oborio cini mi se ni jedan rekord,ali je motor poznat po neunistivosti i prvi serijski motor koji je imao preko 100konja po litru kubikaze.....nek me ispravi neko ako grijesim...
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
I pd i cr imaju direktno ubrizgavanje, samo pd imaju na svakoj dizni visokotlačne "pumpe". Na diznama su gubili ulje kod 16v motora.

Imaš direktno ubrizgavanje i kod sdi motora. Pd = pumpe - duse

Konkretno me interesuje Opelov tj Isuzu DTI, znam da nije CR, da li to znači da je PD? Hvala
 

MTR

Član
Deyo je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
I pd i cr imaju direktno ubrizgavanje, samo pd imaju na svakoj dizni visokotlačne "pumpe". Na diznama su gubili ulje kod 16v motora.

Imaš direktno ubrizgavanje i kod sdi motora. Pd = pumpe - duse

Konkretno me interesuje Opelov tj Isuzu DTI, znam da nije CR, da li to znači da je PD? Hvala

koji Deyo , 1,3 ili 1,7 ? , bez obzira oba su CR
 
elvirjahic je napisao(la):
Death_beat je napisao(la):
elvirjahic je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
nisi druze skontao,PD tehnologija jeste bolja i ekonomicnija(manja potrosnja) ,ali problem je u emisiji i euro-normama... :)

Jesi li siguran da je bolja,ko je to potvrdio,mozda ti:lol:

a ti kao vrsni poznavalac tehnologije tvrdis suprotno i imas razlog da ismijavas necije tudje misljenje?!

ako nemas sta reci, nemoj biti ni serator :spam:

Kalesijski slavuju,ja nikog ne ismijavam ali ako zelis mogao bih poceti sa tobom:lol: Da je valjao za auto industriju svi proizvodjaci bi presli na VW PD sistem ubrizgavanja,ali hebiga,svi su glupi,oni su najpametniji.Dok su ostali poceli sa CR oni gurali i gurali PD i od samog pocetka pa do kraja to je bilo smece koje je drndalo kao traktor Ferguson(ti bi to terbao bolje znati):lol: ali eto hvala bogu,okrenuse se i oni kud i normalni svijet:123:Slavuje Vozdraaaa
inzinjer, to sto se PD tehnologija nije dugo godina koristila, ne znaci da je automatski i los motor. ako ne zadovoljava npr ekoloske norme, taj motor nije nekvalitetan sa gledista izdrzivosti, dugotrajnosti itd. ti sigurno mislis da su "moderni" wankel motori smece, jer eto niko ih drugi nije koristio osim mazde..
djeciji argumenti tipa "drndav","smece" i ne zasluzuju paznju.
licne prozivke ostavi za neke druge osobe i na drugim mjestima, ne ocekuj od mene da cu se spustati na taj nivo ;)
 
Bez obzira koliko je PD za neke dobar za neke loš, činjenica je da je VW odustao od tog sustava, a to znači samo jedno, common rail je bolje riješenje.
 
Član
MTR: Mislim da 1.7 nije comon rail

Death beat: Ti si prvi počeo s prozivkama. Znači da si već na "tom" nivou :D
 

MTR

Član
Porschefan je napisao(la):
Bez obzira koliko je PD za neke dobar za neke loš, činjenica je da je VW odustao od tog sustava, a to znači samo jedno, common rail je bolje riješenje.

jeftinije i masovnije ;)
 
ti kalesijski slavuje nemoj da uzimas naseg inzinjera u usta,vidis da momak zna...zar nikad nisi vidio kako kod nurije onaj golf stekce ko ferguson kad ostavlja onaj crni dim iza sebe...jest stvarno je losh za okolinu,uvjek mu se protivnici zakaslju od dima,i cini mi se uspore zbog slabe vidljivosti(zbog onog dima,od onih PD motora) prije cilja...pa cak su se organizatori bunili jer se od silnog dima nikada nije vidjalo vrijeme na kraju,koliko ono bjese njegovo vrijeme?????????????????????????




:lol:
BACK TO TOPIC

Porschefan je napisao(la):
Bez obzira koliko je PD za neke dobar za neke loš, činjenica je da je VW odustao od tog sustava, a to znači samo jedno, common rail je bolje riješenje.

jadan nebio sto nas ti izdade,pa u tebe sam se uzdao :icon_sad:
 

MTR

Član
ZELA GTI je napisao(la):
MTR: Mislim da 1.7 nije comon rail

Death beat: Ti si prvi počeo s prozivkama. Znači da si već na "tom" nivou :D

1,3 CDTI je u stvari Fiatov JTD sa CR-om , a 1,7 je Isuzu isto sa CR-om
 
nermin suljagic je napisao(la):
Porschefan je napisao(la):
Bez obzira koliko je PD za neke dobar za neke loš, činjenica je da je VW odustao od tog sustava, a to znači samo jedno, common rail je bolje riješenje.

jadan nebio sto nas ti izdade,pa u tebe sam se uzdao :icon_sad:

Ma samo sam naveo činjenicu, možda je to samo sa financijske strane kako kaže MTR. :icon_question:
 

MTR

Član
Kako i znamo Bosch je tata za sve , samo mu je problematicno imat dvije linije za proizvodnju , bolje je jedna i svi su na njoj i doje :D , bolje 10.000.00 miliona CR pumpi i 40.000.000 dizni nego samo za VW 2.000.000 dizni koje jos imaju i pumpu na sebi hejjjjjjjj :D
 
Porschefan je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
Porschefan je napisao(la):
Bez obzira koliko je PD za neke dobar za neke loš, činjenica je da je VW odustao od tog sustava, a to znači samo jedno, common rail je bolje riješenje.

jadan nebio sto nas ti izdade,pa u tebe sam se uzdao :icon_sad:

Ma samo sam naveo činjenicu, možda je to samo sa financijske strane kako kaže MTR. :icon_question:
nemoj se sad izvlaciti,gotovo...pao si u mojim ocima.... :D
tebi krivo sto opel nema PD tehnologiju.... :lol:

mislim da smo skontali svi,trebala bi ova tema mozda katanac dobiti,jer ce se zavrsiti kao ona tema za SR u zivinicama.....
 
Top