* Tamne folije za auto*

* Tamne folije za auto*

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pa desava se.. kakve su nam ceste u svasta se moze uletiti :)
mad amoram priznati da me odavno nisu peglali za folije.. ne ureklo se :)
 
Član
Blah, moja 2 avta tintana, drugov Tipo takodje, po cijeli boziji dan na cesti, i ne obracaju paznju na nas uopste, ne urekao sad :) Ne znam, po Tz stvarno ne obracaju previse paznju na to, jedino ako te zahalta radi neceg pa ti trazi razlog da te prca....skoro mi na autopijaci, prilazi drot drugarevom autu, zagleda ga, dobar kae dobar, nego vidim imas i folije, znas li ti da se to ne smije i smije se :)
 
Legend
Bio sam sa jednim inspektorom juce, i koji kaze da on zna i da svaki policajac zna za zakon tacno ali da nikada nebi nikoga zaustavio na ulici ali u slucaju udesa bude velikih problema za vlasnika automobila sa flijom.

Extra je covjek bio, jako kulturan i obrazovan, zadivio me razgovorom ali nazalost ni on mi nije mogao dati odgovor sta sa autima sipe i ostalih. Nije mi rekao ni mogu oni, ni nemogu oni nego zbunjeno slegnuo ramenima. Ehhh pa sad ...
 
Član
... pa zar je tako tesko napraviai neki test za te folije, mislim za vidljivost...
ja stvarno nemam nikakvih problema sa vidljivoscu...
cak mi i vise prija sto nema onog blejstavila sa strane (kad je jako sunce)....
 

JD.

Član
evo to je ta izmjena u zakonu...



U članu 46. stav (3) se mijenja i glasi:
"(3) Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način dodatno zatamnjivati (npr. postavljanjem folija, dodatnim bojenjem stakla i sl.) u odnosu na fabričku ugradnju."

Poslije stava (3) se dodaju st. (4) i (5) koji glase:
(4) Izuzetno od stava (3) ovog člana, mogu se dodatno zatamniti:
a) zadnja i bočna stakla autobusa postavljanjem homologiranih reklamnih folija,

b) bočne staklene površine motornih vozila iza leđnog naslona sjedišta vozača i suvozača, homologiranim folijama bez refleksije.
 
Član
JD. je napisao(la):
evo to je ta izmjena u zakonu...



U članu 46. stav (3) se mijenja i glasi:
"(3) Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način dodatno zatamnjivati (npr. postavljanjem folija, dodatnim bojenjem stakla i sl.) u odnosu na fabričku ugradnju."

Poslije stava (3) se dodaju st. (4) i (5) koji glase:
(4) Izuzetno od stava (3) ovog člana, mogu se dodatno zatamniti:
a) zadnja i bočna stakla autobusa postavljanjem homologiranih reklamnih folija,

b) bočne staklene površine motornih vozila iza leđnog naslona sjedišta vozača i suvozača, homologiranim folijama bez refleksije.

sto znaci da je dozvoljeno zatamniti zadnja stakla...prednja ne...
@JD odakle si skinuo ovaj isjecak iz zakona bas me interesuje da procitam kakvih jos izmjena i dopuna ima
 

JD.

Član
neko je stavio na forumu na Pungas.com , a ne znam za ostale izmjene tj da li ima jos nesto novo.
 
JD. je napisao(la):
neko je stavio na forumu na Pungas.com , a ne znam za ostale izmjene tj da li ima jos nesto novo.

evo sad bas pola sata lista sluzbene novine i ne mogu da nadjem te izmjene, zadnje sluzbene novine su od jucer, a sve dok ne izadje u nekim, ne pika se
 
Član
ja na granici i kad je murija blizu spustam prednja stakla :)
pa nek se pitaju jesu li zatamnjenja ili nisu :)
 

JD.

Član
ma isao sam ja u zadnjih mjesec dana 3 puta preko granice niko mi rijeci nije rekao...
 
JD. je napisao(la):
ma isao sam ja u zadnjih mjesec dana 3 puta preko granice niko mi rijeci nije rekao...

dobili smo neformalnu naredbu da to ne diramo inace bi policajci pohrlili da zaarade poene, a samo zbrku napravili:lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top