* Tamne folije za auto*

* Tamne folije za auto*

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
JD. je napisao(la):
evo to je ta izmjena u zakonu...

U članu 46. stav (3) se mijenja i glasi:
"(3) Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način dodatno zatamnjivati (npr. postavljanjem folija, dodatnim bojenjem stakla i sl.) u odnosu na fabričku ugradnju."

Poslije stava (3) se dodaju st. (4) i (5) koji glase:
(4) Izuzetno od stava (3) ovog člana, mogu se dodatno zatamniti:
a) zadnja i bočna stakla autobusa postavljanjem homologiranih reklamnih folija,

b) bočne staklene površine motornih vozila iza leđnog naslona sjedišta vozača i suvozača, homologiranim folijama bez refleksije.

Oci moje drage gdje ovo iskopa?
Na forumu 3-4 srodne teme, a ni u jednoj niko ne spominje iz kojeg je ovo Sluzbenog lista, novina ili glasnika!?

Iskopa li neko ovo sluzbeno i zvanicno i gdje?

@mijo_16v,
imas li ti koju pametnu na ovaj Q: tekst gore :icon_rolleyes:

pozdrav!
 
Legend
goldenboy je napisao(la):
JD. je napisao(la):
evo to je ta izmjena u zakonu...

U članu 46. stav (3) se mijenja i glasi:
"(3) Stakla na vozilu ne smiju se na bilo koji način dodatno zatamnjivati (npr. postavljanjem folija, dodatnim bojenjem stakla i sl.) u odnosu na fabričku ugradnju."

Poslije stava (3) se dodaju st. (4) i (5) koji glase:
(4) Izuzetno od stava (3) ovog člana, mogu se dodatno zatamniti:
a) zadnja i bočna stakla autobusa postavljanjem homologiranih reklamnih folija,

b) bočne staklene površine motornih vozila iza leđnog naslona sjedišta vozača i suvozača, homologiranim folijama bez refleksije.

Oci moje drage gdje ovo iskopa?
Na forumu 3-4 srodne teme, a ni u jednoj niko ne spominje iz kojeg je ovo Sluzbenog lista, novina ili glasnika!?

Iskopa li neko ovo sluzbeno i zvanicno i gdje?

@mijo_16v,
imas li ti koju pametnu na ovaj Q: tekst gore :icon_rolleyes:

pozdrav!

Isto ovako sam ja procitao na tehnickom kada sam bio i oni se po tome vode, inace tehnicki ti je tito, kako oni kazu tako je.
 
[/quote]

@mijo_16v,
imas li ti koju pametnu na ovaj Q: tekst gore :icon_rolleyes:


[/quote]

ne znam nista nisam zadnjih dana to pratio, imam neke ispit ovaj mjesec, pa to rjesavam

vidit cu danas, sutra pa javim
 

JD.

Član
goldenboy je napisao(la):
Oci moje drage gdje ovo iskopa?
Na forumu 3-4 srodne teme, a ni u jednoj niko ne spominje iz kojeg je ovo Sluzbenog lista, novina ili glasnika!?

Iskopa li neko ovo sluzbeno i zvanicno i gdje?

pozdrav!

tako ti je kako pise. nazalost
 
Član
A cekaj otkud drot zna jesu li meni fabricki tamnjena stakla ili ne?

u saobracajnu mogu upisati sta god hocu i sta on onda moze?
 
Član
zaustavili su mog prijatelja ,koji vozi novu bmw 5 ,na prednjim staklima je imao preko 50% ,a nazad cini mi se 100% ,morao je platiti 150 km,folije mu naravno nisu ni takeli ,on je platio i nastavio dalje... :D tako da znate da se ne zajebajete,nema veze sta vozite .. ako vec hocete da imate,stavite 20% sasvim dovoljno
 
Legend
Astra je napisao(la):
zaustavili su mog prijatelja ,koji vozi novu bmw 5 ,na prednjim staklima je imao preko 50% ,a nazad cini mi se 100% ,morao je platiti 150 km,folije mu naravno nisu ni takeli ,on je platio i nastavio dalje... :D tako da znate da se ne zajebajete,nema veze sta vozite .. ako vec hocete da imate,stavite 20% sasvim dovoljno

Kako je mogao da plati 150KM kada je predvidjena kazna za to 40KM.
 
Legend
Heh pa nije onda to to... Ja neznam, da ne ureknem ali mene jos niko nije zaustavio jos ovih dana neke kontrole pojacane, mada to je valjda do srece.
 
Član
daki je napisao(la):
Heh pa nije onda to to... Ja neznam, da ne ureknem ali mene jos niko nije zaustavio jos ovih dana neke kontrole pojacane, mada to je valjda do srece.

A jesu se naklatili nesto. A srece ima svakako, ja sad izazivam :) ali me nijednom dosad nisu ni pogledali, kamoli peglali radi folija. A imas opet hajvana koji su vec 2-3 puta gulili
 
Danas je mene neki papak zaustavio, imam audija 80 bila su mi zatamljena zadnja stakla
i hoce da me salje na vandredni tehnicki, ili da platim kaznu od 2000 din, ja sam iz BiH a zaustavio me u srbiji.
Platio sam 1000 dinara. imao sam samo bosanske marke i u po nekog sela stoji patrola i kraj njih diler koji im mjenja devize i ostalo. Nisam mogao da vjerujem.

Malo pre sam poskidao sve folije. Ovo je luda kuca majkemi.
 
Član
ja idem za 2 sedmice u lumar,pa kontao sam sljedece .. cijelo auto 20% ili 20% nazad ,10% naprijed zbog tog novog zakona ... imate li vi kakvih prijedloga?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top