Switzer Panamera P680

Switzer Panamera P680

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
AnDel je napisao(la):
nisam ja rekao da je ona losa ili da nije dobar auto, a mnogi ovdje 'stavljaju' jedni drugima rijeci u usta (dobro je dok su samo rijeci:D)

nego o filozofiji porschea , kao i svakog drugog brenda, a kako su krenuli da se stapaju sa komercijalom....za nekoliko godina nebi me iznenadio neki porsche od 20-30ak hiljda eura nov kojeg ce moci uzeti ogroman broj ljudi, i to porsche kao brend ce biti tek jos jedan onako usput, nista posebno za sto je do sada vazio.. moci ces birati audi a3 ili porscehe :)
cayena i panamera su narusili taj imidz, da njih nije bilo samo bi istinski zaljubeljnici uzimali porsch, a ne oni kojima je cilj da imaju 'dzipa' i 'limuzinu'...a za to postoje audi, bmw, jeep itd

da izvucem poentu : npr. kada vidim 911 okrecem se za njim i pokusavam vidjeti svaki detalj kako je to savrsenstvo dizajna, snage,entuzijazma, osobnosti... uvijek ostanem bez daha, ono ko malo dijete...
a kad vidim cayena ili panameru pih kao da sam vidio bilo koje auto, kako sam naveo cak ih i ne primjecujem zanimljivije mi je vidjeti nekog ML-a ili audi a7 i sl ako vec hocu da gledam te 'guzonjske' aute..al to je moj 'ukus'
;) Potpis na sve sto kazes.Porsh treba biti beskompromisni sportas.On nesmije biti isto sto Audi,Bmw,Mercedes....Porsh je ipak Porsh.
 
Član
Kod porsa nesmije biti kompromisa izmadju brzine i neceg treceg,nije bitno hoce li moci stati familija(bolje je da ne stane :D pa da prezivi) i hoce li biti dovoljno mjesta u gepeku i kolika je potrosnja,jeli pretvrd.Bitno je da je sto laksi,jaci,brzi brutalniji.Od porsha se ocekuje da je svaka sitnica podredjena brzini,to treba biti bolid :icon_biggrin:
 
Član
MyX-Mesha je napisao(la):
Mah, i lambo je ako se ne varam nekada radio samo traktore, a vidi ih danas.. :)
Da, traktorista je zelio dokazati Enzu da moze napraviti bolje auto i evo do cega je dogurao,mozda u buducnosti Ferguson ili Tomo Vinkovic budu radili beskompromisne bolide,ko zna ;)
 
Član
MyX-Mesha je napisao(la):
Eh, ali mozda sada nama porsche dokaze da zna raditi bolje traktore od lamboa, nikada se ne zna :D
Malo je vise gazda poput Ferdinanda ili Enza koji imaju svou djecacku viziju koju su proveli u djelo i nje se drze i ceife,danas je sve u vlasnistvu korporacija koje zele gomilati novac pa me nebi cudilo nista.
 
Pa napravili su najjace i najbrze auto u ovoj klasi. Uzeli su jos jedan segment "pod svoje". Nekima je lijep a nekim je ruzan ali performanse mu niko ne moze osporiti. Ko ima porodicu , a u njemu zivi onaj mladalacki sportski duh a pri tome ima para , zasto da ne kupi ovo. Jos kad cujem komentare "pa ovo nije trebalo Proscheu". Majku mu , da nije trebalo ne bi ga ni napravili. Kakav ugled i imidz ,valja odrzati korporaciju na nogama da ne padnu qrcu za usi. Za prave ljubitelje tu je jos uvijek 911 pa izvoli i uzivaj ;)
 
Član
^^^... a i nisu zbog panamere zapostavili razvoj 911 serije.
PS: Sad kad nova izadje... :icon_smile:
 
E pa ccccc ..... :icon_rolleyes:


Ima zaista smiješnih komentara u vezi nastanka i postojanja Panamere.
Kao prvo, prodaje se bolje nego mnogi auti obične srednje klase, a to je jako važna stvar za financijsko stanje ove kompanije, drugo, apsolutno je najbrži auto u svojoj klasi.














































A dokaz da pojednci izvaljuju gluposti su:

Cayman R...911 Turbo...911 GT3 RS....911 GT2 RS...ili Boxster Spyder... i još nekoliko njih... Uskoro dolazi novi Cayman i 911 a iza njih superauto 918
Razmislite malo propada li to imidž Porschea
 
Član
Porschefan je napisao(la):
E pa ccccc ..... :icon_rolleyes:


Ima zaista smiješnih komentara u vezi nastanka i postojanja Panamere.
Kao prvo, prodaje se bolje nego mnogi auti obične srednje klase, a to je jako važna stvar za financijsko stanje ove kompanije, drugo, apsolutno je najbrži auto u svojoj klasi.














































A dokaz da pojednci izvaljuju gluposti su:

Cayman R...911 Turbo...911 GT3 RS....911 GT2 RS...ili Boxster Spyder... i još nekoliko njih... Uskoro dolazi novi Cayman i 911 a iza njih superauto 918
Razmislite malo propada li to imidž Porschea
Propada Porsh skroz :lol:.Cayenne,Panamera,dogodine ce proizvesti Porshe golfa :lol: .Ferdinand se u grobu okrece.
 
Član
pa jbg porsche ima ime...
moraju biti degeni pa da to upropaste...
imali su nekoliko riskantnih projekata,ali izgleda da su uboli(i to bas dobro)
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
AnDel je napisao(la):
nisam ja rekao da je ona losa ili da nije dobar auto, a mnogi ovdje 'stavljaju' jedni drugima rijeci u usta (dobro je dok su samo rijeci:D)

nego o filozofiji porschea , kao i svakog drugog brenda, a kako su krenuli da se stapaju sa komercijalom....za nekoliko godina nebi me iznenadio neki porsche od 20-30ak hiljda eura nov kojeg ce moci uzeti ogroman broj ljudi, i to porsche kao brend ce biti tek jos jedan onako usput, nista posebno za sto je do sada vazio.. moci ces birati audi a3 ili porscehe :)
cayena i panamera su narusili taj imidz, da njih nije bilo samo bi istinski zaljubeljnici uzimali porsch, a ne oni kojima je cilj da imaju 'dzipa' i 'limuzinu'...a za to postoje audi, bmw, jeep itd

da izvucem poentu : npr. kada vidim 911 okrecem se za njim i pokusavam vidjeti svaki detalj kako je to savrsenstvo dizajna, snage,entuzijazma, osobnosti... uvijek ostanem bez daha, ono ko malo dijete...
a kad vidim cayena ili panameru pih kao da sam vidio bilo koje auto, kako sam naveo cak ih i ne primjecujem zanimljivije mi je vidjeti nekog ML-a ili audi a7 i sl ako vec hocu da gledam te 'guzonjske' aute..al to je moj 'ukus'
;) Potpis na sve sto kazes.Porsh treba biti beskompromisni sportas.On nesmije biti isto sto Audi,Bmw,Mercedes....Porsh je ipak Porsh.

hjoj al se ismijah citati ovo hahahah
pa znal neko od vas koliko kosta jedna panamera i koliko kosta jedan audi a7 ili jedan mercedes ml,govorim o pocetnim cijenama.
zna se sta je porsche i zna se sta su ostala super auta.
ne mozes porediti jbt panameru i neko auto te klase,recimo passata karavana sa najjacim benzinskim ili turbodizelskim motorom.

pa moraju i milioneri valjda imati porodicno auto u koje ce natrpati kolica djecija vrecu paprika i vrecu paradajza i krenuti na rostilj...
nece sigurno jedan milioner sebi kupiti pasata lubenicara i 911 gt3 rs da ima eto da kulira.

de sad da poredimo daciu sandera i njegove linije sa cayenom novim pa onda da krenemo porediti jednog scirocca r sa gt3 rs-om i njihovim performansama.

i naravno da se o ukusima ne raspravlja,al makar ljudi imaju neku tradiciju i neku cijenu,pa se zna valjda da je nesto sto je 200 000 maraka bolje od onog od 100 000,panamera vs a7.
i sad ce neko reci da imam 200 000 kupio bi sebi prije gtr-a,ne pricamo o ljudima koji bi volili da imaju 200 000 ili koji imaju 200 000 nego o ljudima koji imaju milione pa im kupovina ovog auta dodje kao nama kupiti vw polo 1.2 ili daciu logana...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top