Switzer Panamera P680

Switzer Panamera P680

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Sve popularniji tuner Switzer Performance iz Ohio-a, poznat po extremnim povecanjima snage za Porsche 911 i Nissan GTR, uhvatio se posla i sa Porsche-ovom limuzinom.
porsche-panamera-turbo-tuned-by-switzer-to-produce-680-hp-medium_7.jpg

Njihova Panamera u odnosu na serijsku Panameru Turbo ima vece turbocharger-e i intercooler. Na taj nacin su snagu sa 490KS povecali na 680KS, a obrtni momenat je 970Nm.
porsche-panamera-turbo-tuned-by-switzer-to-produce-680-hp-medium_4.jpg

Da su od brze limuzine napravili luksuznu raketu, govore i cifre sa testiranja.
0-100km/h za samo 3.5s, 60-130mph (98-210km/h) nesto manje od 8s, dok je maksimalna brzina koju su postigli 346km/h.
porsche-panamera-turbo-tuned-by-switzer-to-produce-680-hp-medium_2.jpg

"Porsche je dao Panameri Turbo veliki tvin turbo V8 sa direktnim ubrizgavanjem i bilo je jasno da su ostavili puno prostora za daljnji rad. Uz pomoc nasih partnerau razvoju P680 mislim da smo to u potpunosti iskoristili, i napravili Panameru koju su mnogi od nas sanjali da ce Porsche napraviti." kaze Tim Switzer, osnivac i vlasnik kompanije Switzer Performance.
porsche-panamera-turbo-tuned-by-switzer-to-produce-680-hp-medium_1.jpg

Dakle , da bi vasa Panamera Turbo isla kao Ruf 911, za P680 paket treba izdvojiti 22.000$.

PS: Zanimljivo je da im je ovo bio "usputni" posao jer je ekipa bila zauzeta pravljenjem P1200 paketa za Nissan GTR
 
Član
sad mi naumpade danas vidio panameru , ma ni da je pogledam...nisam obratio paznju. nije to pravi porsche :cool:
 
Član
Odlican posao su napravili;) A sto se tice klasicne panamere, nije pravi porsh to stoji ali ljudi sline za njom kada prodje ulicom, i ja sam je video pre neki dan okrece se i star i mlad...kome je to cilj on ce je kupiti.
 
Član
ne prilici ti da te jedan 18-ogodisnjak uci sta je bolje, vjerovatno si stariji i imas 19 god :icon_biggrin:
a ocigledno je da si ogranicenih vidika, cim ti je ovo najbolje auto :icon_biggrin: nebitno :icon_exclaim:
 
Član
AnDel je napisao(la):
sad mi naumpade danas vidio panameru , ma ni da je pogledam...nisam obratio paznju. nije to pravi porsche :cool:
Potpis,porsh je uvjek porsh i ona je pojava ali meni najruzniji porsh.Porshe i limuzina,nije to to.
 
Super Moderator
Kako ja nikad ne razumijem ove vase komentare....strasno
cuj nije to pravi porsche ?? hahahahaha dajte ljudi molim vas........
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top