sudar Sarajevo - Jedna osoba povrijeđena u sudaru Mercedesa i Citroena

sudar Sarajevo - Jedna osoba povrijeđena u sudaru Mercedesa i Citroena

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Nisu slike mjerilo, jer su vatrogasci rasturili citroen da spase putnike, a to i jeste sustina sigurnosti automobila, ne da bude NEOSTECEN poslije udesa, nego da putnici prezive udes... trebate se zapitati kako bi i sam mercedes izgledao da ga je citroen svojim prednjim dijelom udario bocno... malo googlajte... ;)

neko je 100% prosao na crveno, imaju kamere pa nek utvrde, bitno je da nije bilo smrtno stradalih... ;)
 
Član
Sad citam kazu zandarmerija safatala tog lika sa mercedesom izlezava se na pritvorskom krevetu, momak 94 godiste garant babin sin...
 
Član
ma cisto sumnjam da je ona prosla kroz crveno, ali eto sve je moguce. na onoj raskrsnici isto kao i na drveniji sam 1000 puta vidio idiote kojima je mrsko stati kad se crveno tek upali, nego prodju kroz crveno i 2-3 sec poslije paljenja. a u 99% slucajeva prelaze pjesaci na tim raskrsnicama. sreca u nesreci pa nije nekog pjesaka pokupio...
 
Administrator
evo više detalja

Nakon što je Source.ba objavio da je Tarik Aljević (1994) jučer u saobraćajnoj nesreći, svojim vozilom marke Mercedes (reg. oznake T57-A-049) udario mladu doktoricu, 28-godišnju uposlenicu Ginekološko-akušerske klinike KCUS-a, Ajlu Hadžismajlović, donosimo vam izjavu svjedoka događaja, koji je zamolio da njegovo ime i prezime ne objavljujemo.

„Mercedes je prošao kroz crveno svjetlo na semaforu i udario vozilo marke Citroen, koji se uključivao sa Čobanije. Djevojka iz Citroena je bila u lokvi krvi, a intervenisali su i pripadnici Profesionalne vatrogasne brigade Kantona Sarajevo, koji su djevojku izvukli razvlačeći lim hidrauličnim makazama. Momak koji je vozio Mercedes je prema izrazu lica više bio zabrinut za stanje svog automobila, nego za stanje unesrećene djevojke koja je ležala u lokvi krvi. Nakon incidenta kod Narodnog pozorišta došlo je do nagurivanja u kojem je grupica mladića 'očitala' lekciju Aljeviću“- tvrdi naš sagovornik.

Podsjećamo, Tarik Aljević, sin vlasnika ćevabdžinice „Zmaj“ na Željezničkoj stanici je uhapšen i nakon detaljnog ispitivanja je predat Tužilaštvu KS.

Povrijeđena Ajla Hadžismajlović je i dalje u kritičnom stanju.



Dakle, balavac sjeo za volan merdže i prošao kroz crveno:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
Mozemo pricat sta hocemo ali 90% nas je prolazilo kroz crveno sa 18-19 god. samo sto se neko opameti, neko nece nikad... Zao mi je ove djevojke ni krica ni duzna strada
 
Član
mara- je napisao(la):
Jadni mi ako ih 90% prolazi, ja bogami nikada nisam. Valjda će doktorica biti dobro.

Ako ćemo iskreno, poslije 12 sati ne gledam uopšte koje je svjetlo na semaforu, na crveno redovno prolazim, čak i na mjestima gdje postoje nadzorne kamere jer na osnovu njih ti ne može pisati kaznu.
E sad, stvar je u tome da nikad nisam prošao na crveno pod gasom, uvijek stanem kao da ću da sačekam zeleno, pogledam lijevo, desno, ako nema nikog na vidiku, vozi. Što kaže kolega, crveno u tim slučajevima je za besposličare.;)
Nadam se da će malac da odleži fine robije za ovo, pitaj Boga kako i kad će se jadna cura oporaviti.:icon_sad:
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
mara- je napisao(la):
Jadni mi ako ih 90% prolazi, ja bogami nikada nisam. Valjda će doktorica biti dobro.

Ako ćemo iskreno, poslije 12 sati ne gledam uopšte koje je svjetlo na semaforu, na crveno redovno prolazim, čak i na mjestima gdje postoje nadzorne kamere jer na osnovu njih ti ne može pisati kaznu.
E sad, stvar je u tome da nikad nisam prošao na crveno pod gasom, uvijek stanem kao da ću da sačekam zeleno, pogledam lijevo, desno, ako nema nikog na vidiku, vozi. Što kaže kolega, crveno u tim slučajevima je za besposličare.;)
Nadam se da će malac da odleži fine robije za ovo, pitaj Boga kako i kad će se jadna cura oporaviti.:icon_sad:
Nisam bio u Laktašima, ali mislim da i nema baš semafora puno :D

I da, jedno je proći punom brzinom kroz semafor na prometnoj raskrsnici, i proći 20 km/h kroz lokalni semafor, kuda prođe 5 auta dnevno....
Ovo što je ovaj papak uradio, nema opravdanja... bilo kakvo potezanje i vožnja preko 50 km/h gore poslije Skenderije nije sigurna, što zbog auta koja prolaze na crveno, što zbog pješaka koji iskaču iza tramvaja...
 
Član
gaga je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
mara- je napisao(la):
Jadni mi ako ih 90% prolazi, ja bogami nikada nisam. Valjda će doktorica biti dobro.

Ako ćemo iskreno, poslije 12 sati ne gledam uopšte koje je svjetlo na semaforu, na crveno redovno prolazim, čak i na mjestima gdje postoje nadzorne kamere jer na osnovu njih ti ne može pisati kaznu.
E sad, stvar je u tome da nikad nisam prošao na crveno pod gasom, uvijek stanem kao da ću da sačekam zeleno, pogledam lijevo, desno, ako nema nikog na vidiku, vozi. Što kaže kolega, crveno u tim slučajevima je za besposličare.;)
Nadam se da će malac da odleži fine robije za ovo, pitaj Boga kako i kad će se jadna cura oporaviti.:icon_sad:
Nisam bio u Laktašima, ali mislim da i nema baš semafora puno :D

I da, jedno je proći punom brzinom kroz semafor na prometnoj raskrsnici, i proći 20 km/h kroz lokalni semafor, kuda prođe 5 auta dnevno....
Ovo što je ovaj papak uradio, nema opravdanja... bilo kakvo potezanje i vožnja preko 50 km/h gore poslije Skenderije nije sigurna, što zbog auta koja prolaze na crveno, što zbog pješaka koji iskaču iza tramvaja...

Ma imaju 2, ni po danu se ne obazirem mnogo, a i kad odem negdje u drugi grad, desi se da neću da čekam k'o debil zeleno, a nema nikog i samo gas.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
mara- je napisao(la):
Jadni mi ako ih 90% prolazi, ja bogami nikada nisam. Valjda će doktorica biti dobro.

Ako ćemo iskreno, poslije 12 sati ne gledam uopšte koje je svjetlo na semaforu, na crveno redovno prolazim, čak i na mjestima gdje postoje nadzorne kamere jer na osnovu njih ti ne može pisati kaznu.
E sad, stvar je u tome da nikad nisam prošao na crveno pod gasom, uvijek stanem kao da ću da sačekam zeleno, pogledam lijevo, desno, ako nema nikog na vidiku, vozi. Što kaže kolega, crveno u tim slučajevima je za besposličare.;)
Nadam se da će malac da odleži fine robije za ovo, pitaj Boga kako i kad će se jadna cura oporaviti.:icon_sad:

I sada ja idem malo brze (recimo 70-80) i nisi me vidio i ja te poderem na semaforu... Pa ako te nisam dobro ozlijedio uzeo bi fino bezbolku pa te bar tad poslao do hitne...
Mislim kakvo je to razisljanje prolaziti korz crveno... nidje veze....
Cak kada bih radio to, bilo bi me stid priznati. Nisi ti buraz nista bolji od ovog balavca
 
Član
Ovaj semafor je posebno gadan jer ispred njega ima tramvajska stanica, a i zidic od miljacke, pa kada ides glavnom tesko je vidjeti ima li auta na mostu sa desne strane i kad prodjes kroz crveno bas je rizik da ce ti neko naletiti. Valjda ce se djevojka izvuci. A trebalo bi kod nas uvesti ono da prvu godinu-dvije vozis sa roditeljima, time bi se izbjegla vecina ovakvih stvari...
 
Administrator
Boki opet bi bilo djece koja sjednu za volan bez prisustva roditelja i opet bi divljali. Nekome bi roditelji pustili, neko bi uzeo sam ključeve...


Na žalost pa se ne razmišlja.

Al' volio bi da dobije malo robije, pa da skonta neke stvari, i on i njegovi roditelji!
 
Član
Neznam sta bi rekao teska je to situacija lako je nama pricato ovo -ono nedo bog nikome sta da se vam ovo desilo svi bi se duboko zapitali, nije djaba signalizacija. No momci i djevojke pamet u glavu svi mi volimo malo pritisnuti to je tako ali opet se treba uzdrzati toga znam tesko je ali bolje i to no ovake i slicne situacije gledati i komentarisati sta da se neko od nas naso ko pijesak i nastrado kolateralna steta ce te reci morgen, no pamet u glavu i ne brze od adjela koji vas cuva. ;)
 
Član
edvaE2 je napisao(la):
I sada ja idem malo brze (recimo 70-80) i nisi me vidio i ja te poderem na semaforu... Pa ako te nisam dobro ozlijedio uzeo bi fino bezbolku pa te bar tad poslao do hitne...
Mislim kakvo je to razisljanje prolaziti korz crveno... nidje veze....
Cak kada bih radio to, bilo bi me stid priznati. Nisi ti buraz nista bolji od ovog balavca

Prvo i osnovno, napisao sam kada nema nikog na cesti, a raskrsnica je pregledna sa svih strana da je nemoguće da neko "naleti", pa makar išao i 280.
Što se tiče prvog boldanog, tu bi se u startu mnogo zajeb'o i vjerovatno bi sam završio u istoj, ne vjerovatno, već sigurno.;)
Što se tiče drugog boldanog, nemoj me upoređivati sa ovakvim indijancima, a i ne poznaješ me. Još nikad nisam napravio bilo kakav incident, čak ni kaznu nisam nikad platio, pa ni policajca počastio, a skoro pola života sam za volanom, tj, oko 15 godina već vozim auto.
Svoj stil vožnje ne mislim mjenjati, a još manje slušati ovakve "savjete" od stručnjaka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top