Street Race 402m Mostar - 30.06.2013.

Street Race 402m Mostar - 30.06.2013.

Član
.nOKe je napisao(la):
esso_sa je napisao(la):
Opaaaa ! Old school organizacija ? Ovo ima da dam sve od sebe da se pojavim i podrzim ! ;) Auto mi je trenutno svo rastavljeno al ima da ga sklopim za ovo :123:

to to, ima da kecman bude spreman, il bar sa audijem dodji pa da se probamo :D

Sad ces mislit da te za*ebavam ali i Audi je rastavljen :lol:
 
Član
Bilo je jedno pitanje od ucesnika, pa da podijelim sa vama. Iako cemo mi izbaciti pravilnik u petak, vecina vas je vozila i prije po tom pravilniku.

Pitanja:
1: jel se moze voziti vozilo koje posjeduje neatestiran plin (naravno vozi se na benzin, boca plina zavrnuta)

2: jel se moze voziti full slick

3: jel se moze voziti opusteno u majici kratkih rukava, kratkim hlacama i bez kacige na glavi?

4: jel dozvoljeno probijanje klase u finalu

Odgovori:

1. Ako takmičar posjeduje potvrdu tehničkog pregleda ili je validno registrovan automobil.
2. a) Gume na takmičarskom automobilu moraju biti sa oznakom DOT ili E, gume ne smiju biti protektirane.

3. a) Vozaći moraju biti propisno odjeveni. Takmičar ne može voziti bos, bez majice u potkošulji ili kratkim pantalama.

4. Probijanje klase:
a) Takmičaru je dozvoljeno da vozi brže od klase u koju se kvalificirao/prijavio i tada prelazi u bržu klasu.

b) U slućaju da takmičar ponovo vozi brže od klase slijedi automatska diskvalifikacija.

c) Automobilu je dozvoljeno samo jednom da vozi brže od vremena klase i to u finalnoj utrci. Takmičar koji je vozio brže u finalu, ako je prešao granicu od 0,5 sec prelazi u sljedeću bržu klasu, a njegov protivnik se smatra pobjednikom klase.

Simboličan nagradni fond organizator je obezbijedio i za drugo i trece mjesto:

1. Prva nagrada su uplate od kotizacije

2. Druga nagrada, Full syntetic q8 (metalmerc doo) 4l ulja

3. Treca nagrada bonovi za benzin u vrijednosti od 50 KM za svaku klasu
(hifa petrol group)
 
Član
JOCA_AMSTERDAM je napisao(la):
lijepa stara dobra pravila ;)

;) naravno... pa jel old school ili nije :D

Da ponovo napomenem, moguca je i online prijava. ;)

http://www.streetraceclub.com/ ili http://www.crx.ba/?page_id=49
 
Član
Svaka cast ,obavezno podrzati,vidimo se dole :D Moze mini objasnjenje za probijanje klase,npr odvozim 14 na kvalifikacijama i prvu trku odvozim unutar 14 klase,iduci trku odvozim 13.xxx jeli idem u brzu klasu ili sam diskvalifikovan ?? Po onim dobrim starim pravilima je bilo dozvoljeno jedno probijanje a onaj sto je izgubio ide u iduci krug takmicenja. Hvala i sretno sa organizacijom :cool:
 
Član
RedLine je napisao(la):
Svaka cast ,obavezno podrzati,vidimo se dole :D Moze mini objasnjenje za probijanje klase,npr odvozim 14 na kvalifikacijama i prvu trku odvozim unutar 14 klase,iduci trku odvozim 13.xxx jeli idem u brzu klasu ili sam diskvalifikovan ?? Po onim dobrim starim pravilima je bilo dozvoljeno jedno probijanje a onaj sto je izgubio ide u iduci krug takmicenja. Hvala i sretno sa organizacijom :cool:

napiso je da moze na 4. stranici
 
Član
sve je to lijepo al me najvise nervira sto ce se ljudi prijavit u klasu 17 a voze klasu 15 i onda pred kraj piste koci samo da bi uzeli 1mjesto i pare:icon_mad:,sve u svemu dolazim i ja sa svojim sepetom pa cemo vidjeti morel meda haha :lol::lol:
 
Član
c) Automobilu je dozvoljeno samo jednom da vozi brže od vremena klase i to u finalnoj utrci. Takmičar koji je vozio brže u finalu, ako je prešao granicu od 0,5 sec prelazi u sljedeću bržu klasu, a njegov protivnik se smatra pobjednikom klase.

Sta je napisano na cetvrtoj stranici ?

a) Takmičaru je dozvoljeno da vozi brže od klase u koju se kvalificirao/prijavio i tada prelazi u bržu klasu.

Dakle napisano je da moze i napisano je da moze ali samo u finalu,zato sma i pitao jeli samo u finalu ili moze jednom u klasi ne bitno jesu li finali ili ne ;)
 
Top