Street Race 402. Živinice

Street Race 402. Živinice

N

nenad

Zadnji put kad je bilo na Ciljugama bilo je nesto izmedju koride i vasara u Puracicu! Cobanluk i divljanje na sve strane, ne zna se ko pije a ko placa, ko je bio zna o cemu je rijec i koliko je ljudi reklo da nikada vise nece doci (mislim na malo ozbiljnije racere).
 
Član
nenad je napisao(la):
Zadnji put kad je bilo na Ciljugama bilo je nesto izmedju koride i vasara u Puracicu! Cobanluk i divljanje na sve strane, ne zna se ko pije a ko placa, ko je bio zna o cemu je rijec i koliko je ljudi reklo da nikada vise nece doci (mislim na malo ozbiljnije racere).

Baš tako, a znalo je biti i 10-15000 ljudi.. Šteta...
 
Član
nenad je napisao(la):
Zadnji put kad je bilo na Ciljugama bilo je nesto izmedju koride i vasara u Puracicu! Cobanluk i divljanje na sve strane, ne zna se ko pije a ko placa, ko je bio zna o cemu je rijec i koliko je ljudi reklo da nikada vise nece doci (mislim na malo ozbiljnije racere).

Druze ne razlikujes izglda pojmove :) drugo je bilo druzenje a drugo je ovo znaci...
Onad kad je bilo na Ciljugama to je bilo samo opklada da cu dobit pistu.
A sam je sad dobio 1/1 za nas AMK Bad-Boys Zivinice na koristenje.
Ovo je sad organizovano znaci nije klasicno druzenje kao sto je bilo prije mjesec dana znaci.
Znaci razlika izmedju tog druzenja i ovog takmicenja ce biti drasticna.


Little Dragon je napisao(la):
Zadnji put je bio incident tako da je to dosta raje otjeralo a pored toga Mostar ima svoje cari tako da ce ti prije raja otici tamo , s tim da nema style u Mostaru sigurno ce tu vise raje biti al Race ne ocekuj puno :D

Nista bruda zivi bili pa vidili :) gdje ce kako bit :) :) ;)
 
N

nenad

Nexus je napisao(la):
Vratimo se temi:icon_exclaim:

Izvini kolega ali neke stvari moramo razjasniti.

Mensur84 - ti si taj koji ne razlikuje pojmove: Little Dragon, Zlaja i ja mislimo na zadnji SR koji je bio organizovan prije par godina (mislim 3 godine) na Ciljugama, a ne neko okupljanje i individualno izivljavanje po pisti. Posto si novi u ovome svemu, da ponovim zadnji SR je bio KATASTROFA, zavrsio se fizickim obracunom, tako da znas o cemu pricamo.
 
Član
:lol::lol::lol: Mislio sam da mislis na onaj sto je bio prije mjesec ili dva :icon_question::icon_question::icon_question: Izvini jbg. moja greska stvarno sam mislio da na to ciljas ;);) Evo znaci jos jednom IZVINI NA GRESCI ;)

adi187 je napisao(la):
Ovo na dB-u samo dvije klase :icon_question:

Evo ga sto se tice DB rijesili smo taj nedostatak :cool:
PRAVILA dB NATJECANJA ZA SEZONU 2013

Klasa Mini.
Auta sa svakodnevnim ozvučenjem, pojačala snage do 700w RMS-a, uz obavezan osigurač na instalaciji.
Instalacija se sastoji maximalno i ukupno od 70mm2 kabla koja idu od izvora struje prema pojačalu.
Odnosno kabla promjera 35mm2 ukupno za pozitivan pol i kabla 35mm2 ukupno za negativan pol,
ili samo kabla od 35mm2 za pozitivan pol koji ide od izvora struje prema pojačalu i kabla koji ide sa
šasije vozila prema pojačalu, 50, 60 ili 70mm2 za isti pol nisu dozvoljena...
Aero portovi i SPL kutije nisu dozvoljene.
U Mini Klasi se koristi muzika koja u vozilu služi za svakodnevno slušanje, kutija za takmičenje.
Mini Klasi kutija mora biti tapacirana ili urađena tako da se stapa sa kompletnim
izgledom prtljažnika (Lak, Stakloplastičarenje...)
U Mini Klasi pored jednog izvora struje je dozvoljeno i korištenje kondenzatora.
Natjecatelji mogu puštati samo muziku...
Muzika koja se pušta je stvar ličnog izbora.
Korištenje filtera za instaliranje frekfencija u muziku je zabranjeno, i svaki takmičar koji ih bude koristio
bit će diskvalificiran.
Mjerenje SPL_a u mini klasi traje 60 sekundi, u obzir se uzima najjači rezultat.

Snaga pojacala u mini klasi se računa SAMO putem formule JOX14,4X0,8 = jačina amp.a
(gdje je JO ukupna jacina osiguraca na amp. u) jačinu osigurača na instalaciji ne uzimamo u obzir...
Pa ako amp ima 2x30A osigurače to ce izgledati ovako:
60x14,4x0,8=691,2w RMSa i sa tim ampom se može takmičiti u mini klasi...
Što se tiče tolerancije jačine amp_a ona će biti 10% pa kad se izračuna da je amp 770rms_a i dalje ostajete u mini klasi...
Sve preko 770rms_a ide na diskvalifikaciju odnosno u jednu od street klasa...


Klasa A.
2x10"sub, 1x12sub ", iz kutije za subove nije dozvoljen izlaz više od jednog para kablova za
povezivanje sub_a/va i pojačala, 1. akumulator na tvorničkom mjestu...

Klasa B.
3x10"sub, 2x12"sub,1x15sub", 1 akumulator na tvorničkom mjestu...

Klasa C.
3x12"sub, 2x15sub" 1x18"sub, 2 akumulatora od kojih jedan mora biti na tvorničkom mjestu ili
1 akumulator na tvorničkom mjestu i kondenzator u gepeku...

Klasa Max.
Sve je dozvoljeno, zidovi, podovi, plafoni, avioni...


Auta mogu raditi u toku mjerenja, do 2000 RPM...
Takmičari smiju biti u vozilima ili izvan vozila...
U Mini, A, B i C Klasama kutije moraju biti u gepeku i ne smiju prelaziti donju liniju zadnjih stakala...
Ograničenja na frekfencije nema...

all rights reserved AMK CARBON
 
Član
A sta je sa nitrom, i to posebna klasa? Nije dobro da svaki auto ima klasu, mislim da bi trebali ubaciti indexe za mnozenje kubikaze i odredjivanje klase, npr.turbo je kubikaza x 1.4, nitro kubikaza x 1.5, pa awd x 1.2, dizel x 0.8 itd itd...i onda se lako odredi ko je u kojoj klasi.
 
Član
:lol::lol::lol::lol::lol: Ma daj ba sta vam kakav zabrana ne dizit cijenu jedni drugima kalo klubovi i mani te gluposti.....
Svi su dobro dosli ;)
@Dellas do pon.cese sve iz detaljisat tacno znaci znace se koliko klasa ce da bude i sta i kako....
@Nexus nemoj se puno bacat u razmisljanja po tom pitanju svi su dobro dosli i manite mi toga cula kazala ;)
 
Član
Prvi Tuzlanski "Street Race Show 402m"+Styling+Db Drag-Organizuje SR Club "T4B"Tuzla i AMK "BAD BOYS"Živinice

Za sve ljubitelje i gledaoce organizujemo takmičenje koje se održava 23.6.2013(Nedelja ) Živinice-Aerodrom Ciljuge u sljedećem:

-Street Race 402m

-Po kubikaži vozila:

Do 1300ccm 1,2 i 3 mjesto
Od 1300ccm do 1600ccm 1,2 i 3mjesto
Od 1600 do 1800ccm 1,2 i 3 mjesto
Od 1800 do 2000ccm 1,2,3
I preko 2000ccm

Diesel:

Do 2000 ccm 1,2,3
I preko 2000 ccm 1,2,3

1.Mjesto Pehar i Novcana nagrada
2.Mjesto
3-Mjesto

Za prva mjesta u klasama su obezbjedjene NOVCANE NAGRADE

Pored trka ubrzanja, posetioci će prisustvovati takmičenjima u Styling-u.

-Takmičenje u Stylingu će biti na principu najljepšeg po klasama:
Biramo najljepše Auto po klasama:

Extreme Style – 1. mjesto
Extreme Style – 2. mjesto
Extreme Style – 3. mjesto

Street Style – 1. mjesto
Street Style – 2. mjesto
Street Style – 3. mjesto

Best German Style - 1.mjesto
Best German Style - 2.mjesto
Best German Style - 3.mjesto

Best Race Look

Best Interier

Best Clean Look

Old Timers

Najudaljeniji takmicar


Za Styling zadužene profesonalne sudije iz različitih gradova BiH

-Za Db Drag je glavni i odgovorni krivac :) AMK CARBON :)

Klasa MINI:
1.Mjesto Zlato
2.Mjesto Srebro
3.Mjesto Bronza

Klasa PROFI:
1.Mjesto Zlato
2.Mjesto Srebro
3.Mjesto Bronza

-Kotizacija za styling i dB bit ce 25KM a za 402 30 KM
-Cijena Ulaznice je po osobi 3 KM s autom je 5KM
-Za Djevojke ulaz besplatan
-Sve utrke 402m će propratiti Safety Car.
-Angažovan je profesionalni sudijski tim.
-Prijave za takmičenje (sve kategorije) počinje od 09h do12h.
-Piće nije dozvoljeno unositi.
-Piće i Hrana obezbijeđena po najnižim cijenama.
-Za red na manifestaciji zaduzeni su profesionalni zaštitari agencije "COBRA SECURITY"
Pozivamo sve zainteresirane da svojim prisustvom ili učešćem podrže i uveličaju ovu manifestaciju!

sve informacije na br.tel: 062/000-434 (Predsjednik SR Club"T4B" Tuzla)Vedad
sve informacije na br.tel 066/655-544 (Podpredsjednik SR Club"T4B" Tuzla)Davor

sve informacije na br.tel:061/600-301(Predsjednik AMK "Bad Boy"Žvinice Mensur Redzic

Zahvaljujemo Sponzorima:
Akm Commerce
Mesnica "Bašć"-Tuzla
Al.PVC I INOX "PARGAN"
Auto Servis "HURA"
"NIPEX"
Agencija za zaštitu imovine i lica "COBRA SECURITY"-
RH-Saloni Zivinice
Auto Elektrika Papac Zivinice
Slep Sluzba Perava Zivinice
Auto Servis Perava Zivinice
Boje i Lakovi Lechler Zivinice

-I naravno tu je nas Photograp Damir Cakor koji je uz nas svaki event i Dj DJ Adnan Jakubovic
(Frequenz Booking / DAR Digital / Mistique Music) koji ce da vodi racuna oko mixete da nebi bilo dosadno dok se takmicari pripremaju
 
Mene cisto onako zanima ne samo vi nego svi organizatori tuning show-a zasto nema novcana nagrada za styling i dB? Dosta se raje prijavi i ima tu nekog novca mogao bi se bar neko nekada i obradovati bar prva mjesta?
 
Član
Hehehe pa sto bas sad kod nas heheh al vjeruj da nije iskljucivo ni to ;) ja sam najvise za 50% od ucesnika jbg. Pa sad koliko ih bude..
 
ma dobro ne mora to biti sad nesto aman neg et nako motivacije radi , kupon goriva , pranje auta , neka dzidza za auto i sl a ako se nakupi dosta takmicara sto da ne srediti neki novcani procenat od ukupne prijave . Ipak ljudi potrose dosta vise s tim samo sto dodju na show a ne jos placanje kotizacije mislim da bi im se trebalo sta i vratiti pored naravno pehara
 
Top