Stravična nesreća u Zenici: Adisa Gačić pregazila biciklistu

Stravična nesreća u Zenici: Adisa Gačić pregazila biciklistu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ovo je kriv. djelo nastalo zbog nepostivanja saobracajnih propisa sa smrtnim posljedicama, za koje je predvidjena vjerovali ili ne, max. kazna od 10god... sto znaci da je mogla ubiti komotno i ona 3 pjesaka, ubiti jos 2 ljudi u autu , eventualno pjesake na donjem pjesackom prelazu i dobila bi max. 10 god... sad se sprovodi vjestacenje da se utvrdi psih. stanje, ali ja vam garantujem da ce biti osudjena, za to se ne morate brinuti...buduci da zakonodavac-parlament nije nista detaljnije odredio, kazna je takva kakva je... znaci dobice oko 5,6 god, samo se nadam da ce je smjestit u ustanovu, gdje ce joj bit gore 100 puta nego u zatvoru.. ako se hocete ikom zalit, zalite se parlamentu, nije niko drugi kriv... javila se zena na jednom forumu, kaze 500m prije raskrsnice, prije one krivine je pretekla nju i jos 3 auta brzinom od cirka 130... znaci ovo je bio samoubilacki pohodo... nakon sto izadje, pokusace opet...
 
ovo sto je ona uradila kaznjivo je od jedne do osam godina zatvora prema nasem zakonu, clan 336 , a u vezi sa clanom 333 sto je uprvaljanje vozilom pod dejstvom alkohola ili drugih opojnih sredstava ( droga, lijekovi ), a posljedica je nesreca sa smrtnim ishodom.
Član 333.
Ugrožavanje javnog prometa zbog omamljenosti
(1) Ko pod uticajem alkohola ili drugih omamljujućih sredstava upravlja motornim
vozilom, iako je zbog toga očito nesposoban za sigurnu vožnju i time tako ugrozi javni
promet na putevima da dovede u opasnost život ili tijelo ljudi ili imovinu većeg opsega,
kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.

(2) Ko krivično djelo iz stava 1. ovog člana učini iz nehata,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

Član 336.
Teška krivična djela protiv sigurnosti javnog prometa

(4) Ako je krivičnim djelom iz člana 332. stav 3.; člana 333. stav 2.; člana 334. stav 2. i
člana 335. stav 3. ovog zakona prouzrokovana smrt jedne ili više osoba, učinitelj će se
kazniti kaznom zatvora od jedne do osam godina.

tako da ne pisete nebuloze oko toga da nece vidjeti zatvora, da upravljanje automobilom pod dejstvom droga nije kaznjivo i bla bla.
 
Član
j*o vas clanovi cojk je mrtav i nema te kazne koju joj mozes dat da ce odplatit ono sto je ona napravila ... mislim strasno al fakat ...
 
eddo je napisao(la):
j*o vas clanovi cojk je mrtav i nema te kazne koju joj mozes dat da ce odplatit ono sto je ona napravila ... mislim strasno al fakat ...

strasno jest, al sta sad. mozes li ti uci u sve bolesne umove i sprijeciti ih u necemu. nemozes. takvih ce uvijek biti, i nemozes ih sprijeciti ni ti, ni ja, niti jedno pravosudje na svjetu.
 
almir_gr je napisao(la):
Mislim da ne mozes sve osudjivati, kao i vecina na forumu tamo, lahko je sjedit za racunarom i reci sto niko nije prisao, dajte ljudi, damije vidit vas da li bi mogli reagovati da pred vasim ocima leti raskomadano tijelo, evo ja prvi, jednostavno sam se izgubio gledajuci snimak, mogu zamisliti kako je ovim sto su bili, evo ja prvi mogu iskreno reci da ja ne bi smjeo prici truplu, ne bi znao kako reagovati. Mozemo mi govoriti 'vako - 'nako, trebalo je svasta tu, treba ostat pripbran u tom trenutku i znati razmisljat, znaci ne pravdam nikoga, ja samo za sebe govorim da bi vjerovatno i ja bio izgubljen i da ne bi smjeo prici ovako raskomadanom tijelu!

Potpis, lahko je pricati, evo i ja sam npr. prvi rekao pa kako nije niko izasao iz auta da pomogne, ali malo sam razmisljao, jednostavno u takvim situacijama svasta covjeku prodje kroz glavu i ne zna sta uopce uraditi...
 
Član
veoma zalosno,ovde se preko 100km/h vozilo to je sigurno cim je auto preletjelo korita rijeke...i stalo iza 500metara

i razumijem ove ljude sto od njih niko nije prisao..
imao sam i ja situaciju prije oko 2god gdje su momak i djevojka ispred ociju mi poginuli, prijatelju u auto udarili sa motorom sa 130km/h i od tada slika dogadjaja mi je pred ocima..tak da razumijem i ove ljude okolo...

RIP:icon_sad:
 
Član
RE: Stravična nesreća u Zenici: Ćazim Gačić pregazio biciklistu, pa pokušao pobjeći

Dti je napisao(la):
R.I.P.

Ma ovi iz dijaspore su sve oni žešči seljoberi sto je s traktora preslo u auto....p*deri jedni kupe auto za 4000eura i dođu ovjde se k**cit..Sramota više...ja često vozim biciklo, i imao sam slican slucaj i to bas na ovoj rasksnici udario me golf V i pobjegao...sreca nisam puno stradao...sramota

Daj molimte, za vas "domace" je alkohol uz voznju ko dobar dan. Vidio sam i ja ljetos kako vi "domaci" kulturno vozite..

Zena je bila drogirana a i psihicki slucaj, strane tablice nema 1% veze sa ovim slucajom.

pogledaj samo statistiku udesa i nesreca na putu.
 
Član
RE: Stravična nesreća u Zenici: Ćazim Gačić pregazio biciklistu, pa pokušao pobjeći

Polo_6R je napisao(la):
Dti je napisao(la):
R.I.P.

Ma ovi iz dijaspore su sve oni žešči seljoberi sto je s traktora preslo u auto....p*deri jedni kupe auto za 4000eura i dođu ovjde se k**cit..Sramota više...ja često vozim biciklo, i imao sam slican slucaj i to bas na ovoj rasksnici udario me golf V i pobjegao...sreca nisam puno stradao...sramota

Daj molimte, za vas "domace" je alkohol uz voznju ko dobar dan. Vidio sam i ja ljetos kako vi "domaci" kulturno vozite..

Zena je bila drogirana a i psihicki slucaj, strane tablice nema 1% veze sa ovim slucajom.

pogledaj samo statistiku udesa i nesreca na putu.
Imaju veze kako nemaju ovde dodju dijasporci napiju se ko stoka i sjednu za volan zaustavi ga tipla 50 marki na kafu i vozi dalje,brzinu prebacuju za trostruko i o5 tipla 50 100 marki i vozi dalje nemoj ba te price ovde prodavat.Nisu ni domacii soferi bolji a sto se tice statistike logicno da domacih bude vise jer su "domaci" jbg nema 1500000 dijasporaca ovde al kolko se ne varam ona 2 A8 razbijena u sarajevu su dijaspora,onaj audi sto je zvekno trotinet u TZ je dijaspora i jos dosta drugih slucajeva.Sve ono sto tamo ne prolazi prolazi ovde bilo bice i ostat ce.
 
Član
RE: Stravična nesreća u Zenici: Ćazim Gačić pregazio biciklistu, pa pokušao pobjeći

saledoboj je napisao(la):
Polo_6R je napisao(la):
Dti je napisao(la):
R.I.P.

Ma ovi iz dijaspore su sve oni žešči seljoberi sto je s traktora preslo u auto....p*deri jedni kupe auto za 4000eura i dođu ovjde se k**cit..Sramota više...ja često vozim biciklo, i imao sam slican slucaj i to bas na ovoj rasksnici udario me golf V i pobjegao...sreca nisam puno stradao...sramota

Daj molimte, za vas "domace" je alkohol uz voznju ko dobar dan. Vidio sam i ja ljetos kako vi "domaci" kulturno vozite..

Zena je bila drogirana a i psihicki slucaj, strane tablice nema 1% veze sa ovim slucajom.

pogledaj samo statistiku udesa i nesreca na putu.
Imaju veze kako nemaju ovde dodju dijasporci napiju se ko stoka i sjednu za volan zaustavi ga tipla 50 marki na kafu i vozi dalje,brzinu prebacuju za trostruko i o5 tipla 50 100 marki i vozi dalje nemoj ba te price ovde prodavat.Nisu ni domacii soferi bolji a sto se tice statistike logicno da domacih bude vise jer su "domaci" jbg nema 1500000 dijasporaca ovde al kolko se ne varam ona 2 A8 razbijena u sarajevu su dijaspora,onaj audi sto je zvekno trotinet u TZ je dijaspora i jos dosta drugih slucajeva.Sve ono sto tamo ne prolazi prolazi ovde bilo bice i ostat ce.

Daj covjece to je cista ljubomora, ***** bi vi imali isto misljenje kad bi dijasporci dosli sa Golf II. Cim ti nabrajas auta. Zena narkomanja i psiholoski slucaj a vi o tablicama raspravljate.

A poznati ste brate mili po voznji, ni sumaher nezna preticati auto kao vi dole :)
 
Član
niste vi dijasporci, vi ste izbjeglice... da se odmah razumjemo ;)
a slazem se, ovdje nisu bitne tablice... covjek je "ubijen", to je najbitnije....
 
Član
Nema to veze sa ljubomorom imam ja komsije dolazile sa dvicom jednostavno to je relanost za ono za sta se tamo gubi vozacka ovde je uz potplatu ok,a sto se tice auta bolje ne vozit nista a zivit ko covjek nego da vozim a8 ili 530 a da mi riba placa kazen i sipa gorivo...msm boli mene neka stvar dal ce neko vozit 30 il 300 nit vozi moje nit mu ja naftu sipam al realnost je da se dijasporci kurce nenormlano,sad ima i izuzetaka meni jedino nije jasno sto se ti nadje uvredjen ako ne spadas u ove sto se kurce niko te nije direktno spomenuo,o tablicama se raspravlja iz razloga kako se bas desilo da to uradi u bih a ne u svici isuvise cudna situacija
 
Član
Dijaspora il' izbjeglice... gosti ili sta su vec... dodju s bjesnim autima i onda love koke po gradovima BIH, isticu se kako su oni zaboga uspjesni... zaradili za neki A8 ili skupocjeni BMW... Nisu svi dakako bezobrazni po cesti...:icon_twisted::icon_twisted:

bar ono sto sam ja vidio u Sarajevu.. totalno nepostivanje saobracajnih propisa... Ni ja ih nepostujem nekad, al brate ne divljam po cesti 180 km\h i to glavnoj saobracajnici...

A ovo sto je ova tuka uradila, za svaku je osudu... teska robija i oduzimanje vozacke dozivotno...:icon_mad::icon_mad:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top