Sto radis 2.0 16v ?

Sto radis 2.0 16v ?

Član
esso_sa je napisao(la):
SoundLunatic je napisao(la):
pa kvalitetno i trajano slaganje turba po meni zahtjeva tu cifru..

a koliko si ti potrosio i sta si sve radio na motoru? nekazem ja da se nemoze sloziti turbo za manje para ali koliko je uopce pouzdano..

Posto si mi vec pokazao da pricas napamet, besmisleno bi bilo da ja sad trosim vrijeme i tebi objasanjavam sta sam ja sve radio sa svojim motorom
Bitno je da me sluzi vec solidno vrijeme, ne trosi ni kapi ulja a uredno proizvodi povisoku snagu... Ja bi reko da sam ga kvalitetno slozio i da je pouzdan a nisam potrosio par hiljada eur ;)
Potrošio si ti da nisi ni svjestan :lol: , a možda ti i supruga sada provjerava po forumu pa ne smiješ da napišeš koliko si tačno potrošio :D:D
 
Član
EDO_GTI je napisao(la):
02A je oznaka menjaca,ovaj momak sto prodaje mi je reko da ima speru

dobar je mjenjac ali opet provjeri u kakvom je stanju, a za tu lamelu ako mislis auto vozit svaki dan ta lamela nije za tu "svakodnevnu" voznju jer nakon nje kvacilo je tvrdo tako da ti nebi preporucio ... barem iz mog iskustva
 
Član
NaneVR je napisao(la):
EDO_GTI je napisao(la):
02A je oznaka menjaca,ovaj momak sto prodaje mi je reko da ima speru

dobar je mjenjac ali opet provjeri u kakvom je stanju, a za tu lamelu ako mislis auto vozit svaki dan ta lamela nije za tu "svakodnevnu" voznju jer nakon nje kvacilo je tvrdo tako da ti nebi preporucio ... barem iz mog iskustva

Aha ,al to auto nije za svakodnevnu voznju,jedino za merak ga vozim kad je lijepo vrijeme se provoza i to je to :)
 
Član
EDO_GTI je napisao(la):
02A je oznaka menjaca,ovaj momak sto prodaje mi je reko da ima speru

02A je tipa kucista mjenjaca a ne i njegova tacna oznaka. Oznaka mjenjaca ti se nalazi na kucistu mjenajca sa gornje strane, kod samog ruba zvona. Idu 3 slova i nekoliko brojeva. E ta 3 slova nas zanimaju ;)
Takodjer, koji je saltebl ? Jel na sajle ili je na poluge ?
Takodjer, imam ti ja chip za ABF-a ako ti je taj motor u autu (motor iz Golfa 3 GTI 16V)

Alen_P je napisao(la):
Potrošio si ti da nisi ni svjestan :lol: , a možda ti i supruga sada provjerava po forumu pa ne smiješ da napišeš koliko si tačno potrošio :D:D

Jel to ti iz svog iskustva provokatore jedan stari ? :lol: Ja sam to zato pozurio da sve zavrsim prije svadbe kako me draga nebi opstruirala u sred projekta :lol:
Sad cekam da se malo slegne prasina pa da joj iskopam kanal u garazi da imam gdje sarafat :D
 
Član
esso_sa je napisao(la):
SoundLunatic je napisao(la):
naravno, ako covjek ima par k€ viska.. :icon_biggrin:

EDO turbo je jako skupa prerada, daje puno snage, al je preskupo..

izduv, usis, chip i dosta.. za svakodnevno, za trkanje maybe nitro bolja opcija..

Jel ti to iz iskustva ili sta posto sam ja sam sebi slozio turbo i nisam potrosio par hiljada eura kako ti kazes :icon_confused:


SoundLunatic je napisao(la):
valja li ovaj menjac za Golfa 3 GTI sa sperom je ,i ova sinter lamela?
Razmisljam da uzmem a ne znam jel odgovarajuci.

A ko ti je rekao da je ovaj mjenjac sa sperom ? Koja je oznaka ?

esso to je fino odradito kod tebe!
tu treba pohvalit trud!
ali ti i sam znas da je to kod tebe jeftin tuning a,pouzdan kako si ti i zelio vjerojatno!
da bi se slozio kvalitetan motor na dvije stvari ti ode 1500eura znaci nemoramo dalje pricat!
da se raspravlja o tome koji je motor bolji otislo bi u nedogled mada je recimo tvoja verzija turbo motora meni puno draza i jednostavnija za odrzavanje!
nije problem sastavit turbo motor,problem je sastavit jak turbo motor ;)
 
Početnik
da imam golfa poput tebe sa tim motorom ja bi samo filter izduv cip sipaj i vozi i to je to jer ja MISLIM(bez iskustva)da je to i vise nego dovoljno da "otrese" dooooooosta novije masine...ali tvoje pare tvoja muzika...sretno kako god
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
da imam golfa poput tebe sa tim motorom ja bi samo filter izduv cip sipaj i vozi i to je to jer ja MISLIM(bez iskustva)da je to i vise nego dovoljno da "otrese" dooooooosta novije masine...ali tvoje pare tvoja muzika...sretno kako god

Nije to ceif : ) taman da imas 600 ks pod haubom kad tad ces se naviknuti i zasvrbi te "da ti je jos"

cista ljudska priroda :) brze vise bolje : )
 
Početnik
trizex je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
da imam golfa poput tebe sa tim motorom ja bi samo filter izduv cip sipaj i vozi i to je to jer ja MISLIM(bez iskustva)da je to i vise nego dovoljno da "otrese" dooooooosta novije masine...ali tvoje pare tvoja muzika...sretno kako god

Nije to ceif : ) taman da imas 600 ks pod haubom kad tad ces se naviknuti i zasvrbi te "da ti je jos"

cista ljudska priroda :) brze vise bolje : )

ma ja sam zadovoljan i sa svojih 110(moglo bi vise al et)jer ja volim exterijer i interijer radit,kako god nek mu je sa srecom
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
trizex je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
da imam golfa poput tebe sa tim motorom ja bi samo filter izduv cip sipaj i vozi i to je to jer ja MISLIM(bez iskustva)da je to i vise nego dovoljno da "otrese" dooooooosta novije masine...ali tvoje pare tvoja muzika...sretno kako god

Nije to ceif : ) taman da imas 600 ks pod haubom kad tad ces se naviknuti i zasvrbi te "da ti je jos"

cista ljudska priroda :) brze vise bolje : )

ma ja sam zadovoljan i sa svojih 110(moglo bi vise al et)jer ja volim exterijer i interijer radit,kako god nek mu je sa srecom

sto ljudi sto cudi, dosta off topica
 
Član
MADA FAKA je napisao(la):
da bi se slozio kvalitetan motor na dvije stvari ti ode 1500eura znaci nemoramo dalje pricat!
da se raspravlja o tome koji je motor bolji otislo bi u nedogled mada je recimo tvoja verzija turbo motora meni puno draza i jednostavnija za odrzavanje!
nije problem sastavit turbo motor,problem je sastavit jak turbo motor ;)

Jel ti ovo iz sopstvenog iskustva ili.... ??? Zapitkujes me putem PP-a kako i sta treba uraditi da se slozi motor ko kod mene a sad ovdje drzis lekciju o kvalitetnom slaganju turbo motora :icon_eek:
I mozes li mi pojasniti po cemu je moja verzija motora jednostavnija za odrzavanje od nekog motora koji ima kovane komponenete u bloku ??? :icon_question:

Nemoj se uvrijediti, to nije cilj ovog posta, ali jednostavno ne volim kad ljudi pricaju napamet. Na osnovu svega gore napisanog, lako je zakljuciti da ti upravo tako pricas - napamet
 
Član
esso_sa je napisao(la):
MADA FAKA je napisao(la):
da bi se slozio kvalitetan motor na dvije stvari ti ode 1500eura znaci nemoramo dalje pricat!
da se raspravlja o tome koji je motor bolji otislo bi u nedogled mada je recimo tvoja verzija turbo motora meni puno draza i jednostavnija za odrzavanje!
nije problem sastavit turbo motor,problem je sastavit jak turbo motor ;)

Jel ti ovo iz sopstvenog iskustva ili.... ??? Zapitkujes me putem PP-a kako i sta treba uraditi da se slozi motor ko kod mene a sad ovdje drzis lekciju o kvalitetnom slaganju turbo motora :icon_eek:
I mozes li mi pojasniti po cemu je moja verzija motora jednostavnija za odrzavanje od nekog motora koji ima kovane komponenete u bloku ??? :icon_question:

Nemoj se uvrijediti, to nije cilj ovog posta, ali jednostavno ne volim kad ljudi pricaju napamet. Na osnovu svega gore napisanog, lako je zakljuciti da ti upravo tako pricas - napamet

koliko se sjecam!a,mozda se i varam ono sta smo ja i ti pricali jeste o trgovini izmedu nas za abf dijelove!
ujedno nepricam napamet niti sam kad pricao pogotovo oko tih stvari!
jer neznam sto sam rekao u nebulozi????????
nezelim rasprave oko ovoga ali mi se cini da te nesto pogodilo ak sam sto pogresno rekao sorry majstore!
iza mene stoje 2 projekta turbo motora i jos ce toga biti!
nisam ovdje da bih se hvalio i pametovo vec sam iznio cinjenicu za koju vjerujem da je jasna!
nisam kudio tvoj rad vec dao pohvalu!
pa onda????
ujedno ak sam te sto pitao bilo je to iz ciste informacije i dobro je uvjek znati nesto novo!(moj slucaj konverzija ace na abf tipa ecu,chip)
tako da no hard feeling mate!

ujedno!
da nebi ispalo da pricam napamet pitaj HONEY-A sta je kod mene napamet!!!!
 
Član
MADA FAKA je napisao(la):
koliko se sjecam!a,mozda se i varam ono sta smo ja i ti pricali jeste o trgovini izmedu nas za abf dijelove!
ujedno nepricam napamet niti sam kad pricao pogotovo oko tih stvari!
jer neznam sto sam rekao u nebulozi????????
nezelim rasprave oko ovoga ali mi se cini da te nesto pogodilo ak sam sto pogresno rekao sorry majstore!
iza mene stoje 2-3 projekta turbo motora i jos ce toga biti!
nisam ovdje da bih se hvalio i pametovo vec sam iznio cinjenicu za koju vjerujem da je jasna!
nisam kudio tvoj rad vec dao pohvalu!
pa onda????
ujedno ak sam to sto pitao bilo je to iz ciste informacije i dobro je uvjek znati nesto novo!
tako da no hard feeling mate!

Ma stoje iza tebe 2-3 kite od ovce a ne 2-3 turbo projekta... Pitanja koja si mi postavio onako iz "ciste informacije" ne postavlja ni onaj ko iza sebe ima i djelimican turbo projekat.... Eto..... Ne osjecaj se lose..... mate :lol:

I ne uzimaj HONEY-a bezveze u usta, covjek ima i vise nego dovoljno znanja i iskustva da sam sebi sarafa motor a ne da tebe pita (ako svojim prijedlogom, da ga pitam za tebe, zelis da aludiras na to da si mu ti nesto pomogao u praxi)
 
Top