Sto donosi novi saobracajni propisi!!!

Sto donosi novi saobracajni propisi!!!

Član
izgleda da se Vi niste još provozali Srbijom, pa da vidite lepotu zakona o saobraćaju vozila.:icon_smile:
 
Član
Fluorescentni prsluci za motociklisti!!!

Ljubitelje mopeda obradovat će da je korištenje ovog malog motocikla regulirano zakonom. Prije su morali polagati vozački ispit, a sada ne moraju, ako moped ima do 49 kubika. Novina za motocikliste je što noću moraju nositi fluorescentne prsluke. a što se tiče ovoga, znači ne treba ništa polagati, samo treba imati godina i vozi ili:icon_rolleyes::icon_question::icon_question::icon_question::icon_question:
 
Početnik
zlajaaa je napisao(la):
Fluorescentni prsluci za motociklisti!!!

Ljubitelje mopeda obradovat će da je korištenje ovog malog motocikla regulirano zakonom. Prije su morali polagati vozački ispit, a sada ne moraju, ako moped ima do 49 kubika. Novina za motocikliste je što noću moraju nositi fluorescentne prsluke. a što se tiče ovoga, znači ne treba ništa polagati, samo treba imati godina i vozi ili:icon_rolleyes::icon_question::icon_question::icon_question::icon_question:

ako imas 16 godina ... netreba polagati za ovo :cool:
 
Član
Pola ljudi nece imati platiti kaznu!!!
Pa tih 5k maraka je cjena automobila polovini stanovnistva BIH!!!
O boze dragi, msm kao i uvjek i kada su uvodili posle 11 nema voznje vecina je vozila (ili bar oni koji su imali mozda i konta da se snadju) tako ce i biti za ovo uvjek ce biti mjesta za "zezanje" samoako si pametan i znas sta radis!
A ako meni napise kaznu od 1k KM samo cu mu rec ev ti vozacka ODMAH koji ce mi vise
 
Član
E koja drzava, al kad bolje skontam, nisu ovi sto zakon pisu idioti, nego narod koji ih izabere i opet ce ih izabrati za koji mjesec, iako qrcu nevaljaju.

Jedino ovo za motoriste i prsluke je donekle ok, nije lose da su uocljiviji, po Parizu ima kamara motorista, i bas sam vidjao neke - dobrovoljno, voze sa prslucima :icon_biggrin: Mada mi je glupo prsluk po noci, a ne po danu. Po noci ces lakse skuziti motoristu ako ima upaljena svjetla i ispravan motor, nego po danu, kad se lakse stopi sa okolinom, posebno na otvorenoj cesti. Jedino ako ne racunaju na one koji voze bez svjetala, u toj situaciji je prsluk korisniji po noci, al ne znam da ima takvih ludjaka, po gradu znaju naletiti, al na otvorenom sumnjam da iko normalan vozi motor bez svjetala.

Eh sad ova glupost, 50 km/h u naseljenom mjestu, kao ovih 60 km/h je bilo prebrzo do sad :lol: Ne kontam sta hoce te budale? Povecati jos vise guzve u gradu? Tako ce neko duze putovati, trosit ce se vise goriva, pa ce i oni vise poreza naplatiti od toga. Genijalno! A mislim da se broj nesreca nikako ne moze smanjiti na 0, dok god ljudi upravljaju autima. 60 km/h ni do sad nije bilo nikakav problem, a ko ne drzi dovoljan razmak i uz to razgleda pejsaz za vrijeme voznje pa udari nekoga, zabit ce se bilo ogranicenje 30, 40 ili 50 km/h. To nema veze sa brzinom nego s ljudima i stvarno nemogu naci realno opravdanje za ovu odluku, s obzirom da kod skola i drugih kriticnih mjesta vazda stoje znakovi. A sto ce vecina, npr. glavnom djadom u Sarajevu morati umjesto 5-om sada voziti 4-om brzinom, zaboli njih neka stvar za to. Garant ce ovu odluku pokusati opravdati - ako to kome treba u ovoj drzavi, "brigom" za pjesake. A ako se policija aktivira upola oko sankcija pjesaka kao kod sankcionisanja vozaca, stvar ce se bez promjene zakona dirasticno promjeniti. Ali oni zele sve postici preko vozaca, jer njima mogu lakse naplatiti kazne. Da sprijece pjesake da rade gluposti, sprijecili bi i mnoge udese u kojim oni ucestvuju. Ne sjecam se kad sam zadnji put cuo za akciju sankcionisanja pjesaka u saobracaju, a akcije spremne za vozace su tu svaka 2 mjeseca. Statistike kazu ako pjesaka auto udari pri 60 km/h, 9 od 10 udarenih ce poginuti. Na 50 km/h ta brojka se smanjuje na 5, a na 30 km/h na 1 od 10. Pa bolje onda nek uvedu 30 km/h, vjerujem da ce i to doci za 3-4 godine, samo bolje prvo na 50, da razlika bude manje primjetna, a i zaradit ce bruku para na raji koja nije saznala za promjenu...

Naravno, kamara glupavih ljudi ce ovo podrzati, jer oni znaju da je za vecinu nesreca zasluzna "prevelika brzina", jer su culi onu "neprilagodjena brzina uslovima na putu", a pola ih ne zna da to ne znaci prevelika brzina. Udaris li nekog u gradu gdje je ogranicenje 60 sa 30 km/h, oni ce opet napisati, neprilagodjena brzina uslovima na putu. Nisu ovima ljudi i nesrece briga, njih interesuju "zelembaci" i sve se podredjuje skupljanju istih. Pa kad pocnu doletat, tad ce si opet povecevati plate, jer malo im je plata 6x veca od prosjecne plate u FBiH, ubi ih briga o sigurnosti u saobracaju i na svim ostalim poljima.
 

IGY

Član
>Boki to oko pjesaka se slazem sa tobom, papcima postave zebru da predzu, al jok oni ce radze na sred ceste prelaziti jer ko ce ici jos 10 metara nize do obiljezenog pjesackog prelaza
e sad postoji druga stvar u ovome, ako ce mjenjati sa 60 na 50 sta je sa znakovima ogranicenja na cesti, znaci na cijelokupnoj teritoriji BiH se moraju ti znakovi izmjenjati, jer samo nekolicina nas zna za ovu promjenu u zakonu, ima dosta vozaca koji ne prate forum-vijesti-dnevnik-ne citaju novine.... sta je sa tim vozacima koji su neupuceni:icon_question:
 
Član
Hahaha tako nam i treba kad mi u BiH vozimo konjska kola koja i ne mogu brže,nek nam ukinu i internet i tv i radio i fino nas izoluju pa ćemo biti pravi pećinski ljudi...Nek daju jedan valjan argument osim klempiranja ljudi kakva je razlika između 50 i 60 km/h...I ovako su gužve užasne,većina ih i sad vozi 40,e tek sad će da bude 30 km/h i guslaj brate..Do Ilidže će trebati kao do Mostara.. :lol: Umjesto da prilagode ograničenja koja su stara 30 godina kada su se fiće vozile,sada po istim ograničenjima se vozaju auta sa 100,200,300ks..O tome niko ne brine,a niko i ne poštuje ta ograničenja,eto spustite nekad brzinu po ograničenju da se skupa smijemo koliko je to sporo
 
Član
ama baš nikakve razlike 10km/h, samo ne volim one koji divljaju po gradu:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad: te treba kažnjavati rigoroznije... a u po šume nigdje žive duše stave 60 ograničenje, još uzbrdica, i šta valja u 2,3 i lagano:icon_rolleyes::icon_rolleyes: mislim da je veći problem alkohol, ne držanje odstojanja!
 
VR6Boki je napisao(la):
E koja drzava, al kad bolje skontam, nisu ovi sto zakon pisu idioti, nego narod koji ih izabere i opet ce ih izabrati za koji mjesec, iako qrcu nevaljaju.

Jedino ovo za motoriste i prsluke je donekle ok, nije lose da su uocljiviji, po Parizu ima kamara motorista, i bas sam vidjao neke - dobrovoljno, voze sa prslucima :icon_biggrin: Mada mi je glupo prsluk po noci, a ne po danu. Po noci ces lakse skuziti motoristu ako ima upaljena svjetla i ispravan motor, nego po danu, kad se lakse stopi sa okolinom, posebno na otvorenoj cesti. Jedino ako ne racunaju na one koji voze bez svjetala, u toj situaciji je prsluk korisniji po noci, al ne znam da ima takvih ludjaka, po gradu znaju naletiti, al na otvorenom sumnjam da iko normalan vozi motor bez svjetala.

Eh sad ova glupost, 50 km/h u naseljenom mjestu, kao ovih 60 km/h je bilo prebrzo do sad :lol: Ne kontam sta hoce te budale? Povecati jos vise guzve u gradu? Tako ce neko duze putovati, trosit ce se vise goriva, pa ce i oni vise poreza naplatiti od toga. Genijalno! A mislim da se broj nesreca nikako ne moze smanjiti na 0, dok god ljudi upravljaju autima. 60 km/h ni do sad nije bilo nikakav problem, a ko ne drzi dovoljan razmak i uz to razgleda pejsaz za vrijeme voznje pa udari nekoga, zabit ce se bilo ogranicenje 30, 40 ili 50 km/h. To nema veze sa brzinom nego s ljudima i stvarno nemogu naci realno opravdanje za ovu odluku, s obzirom da kod skola i drugih kriticnih mjesta vazda stoje znakovi. A sto ce vecina, npr. glavnom djadom u Sarajevu morati umjesto 5-om sada voziti 4-om brzinom, zaboli njih neka stvar za to. Garant ce ovu odluku pokusati opravdati - ako to kome treba u ovoj drzavi, "brigom" za pjesake. A ako se policija aktivira upola oko sankcija pjesaka kao kod sankcionisanja vozaca, stvar ce se bez promjene zakona dirasticno promjeniti. Ali oni zele sve postici preko vozaca, jer njima mogu lakse naplatiti kazne. Da sprijece pjesake da rade gluposti, sprijecili bi i mnoge udese u kojim oni ucestvuju. Ne sjecam se kad sam zadnji put cuo za akciju sankcionisanja pjesaka u saobracaju, a akcije spremne za vozace su tu svaka 2 mjeseca. Statistike kazu ako pjesaka auto udari pri 60 km/h, 9 od 10 udarenih ce poginuti. Na 50 km/h ta brojka se smanjuje na 5, a na 30 km/h na 1 od 10. Pa bolje onda nek uvedu 30 km/h, vjerujem da ce i to doci za 3-4 godine, samo bolje prvo na 50, da razlika bude manje primjetna, a i zaradit ce bruku para na raji koja nije saznala za promjenu...

Naravno, kamara glupavih ljudi ce ovo podrzati, jer oni znaju da je za vecinu nesreca zasluzna "prevelika brzina", jer su culi onu "neprilagodjena brzina uslovima na putu", a pola ih ne zna da to ne znaci prevelika brzina. Udaris li nekog u gradu gdje je ogranicenje 60 sa 30 km/h, oni ce opet napisati, neprilagodjena brzina uslovima na putu. Nisu ovima ljudi i nesrece briga, njih interesuju "zelembaci" i sve se podredjuje skupljanju istih. Pa kad pocnu doletat, tad ce si opet povecevati plate, jer malo im je plata 6x veca od prosjecne plate u FBiH, ubi ih briga o sigurnosti u saobracaju i na svim ostalim poljima.

POTPIS-
slazem se sa tobom kakve razlike ima sad to 10 km/h kad ti opet mozes ici 60 nece te zaustaviti radar sto si isao 60 a mozda zbog toga i uvode da bi se odrzavalo na 60 :lol:
stvarno nema logike ovo nikakve samo treba podostriti kazne za voznju u alk.stanju i ogromna prekoracenja brzine a ne sad za svaku sitnicu jos zesca kazna pa oni ne prate izgleda koliko su plate bosanske,ustvari gledaju ali svoje.Stvarno nikakve logike nema,jos povecavaju brzine autobusa (kakve to logike ima kad ih nemaju gdje voziti)stvarno su experti...
 
Član
banala primjer mene zaustavlja prosle nedelje oko pola 3 ujutro vracao se iz pravca vogosce prema sarajevu,i ima na jednom mjestu pise skola 40 km/h(ovi koji poznaju cestu znaju gdje se nalazi znak),a ja vozio 60km/h i to dobro sam upratio,jer sam znao da stoje i cekaju,i zaustve me i vjerovalili ili ne nadmurivao sa se s njim pola sata...
kakve reko veze ima skola u ta doba..znaci sto je skola i to je nedelja u pola 3 ujutro gdje nema zivog roba sem ovim "drotova" ja trebam smanjiti na 40...dajjjj znaci u 2 i guslaj od vogosce do sarajeva...

a sto se tice ovog prsluka,ovi koji imaju xenone,vrlo dobro znaju da uoce na vecu udaljenost kako ovi prsluci svijetle,i na kraju neces znati jer lik na motoru il drot koji stoji....:cool::cool:
 
Član
aha slazem se sa tobom MTR daj napravi mi neku pistu sta bilo ne znam samo da ima pravca kako treba da ocejfim i onda ne moram po gradu divljat ha ja...
 
Član
eto svi smo mi fini vozaci jednino je policija u qrcu nevjerovatno je kakve gluposti citam " dajte nam pistu da se ispusemo" samo bolestan covijek moze napisati
ne vidim razliku izmedju 60 i 50 km/h malo je i komicno to sto si vidio da je 40 a ti vozis 6o prijatelju moj
 
Član
audi_s2 je napisao(la):
eto svi smo mi fini vozaci jednino je policija u qrcu nevjerovatno je kakve gluposti citam " dajte nam pistu da se ispusemo" samo bolestan covijek moze napisati

:icon_question: :icon_question:

Po cemu bolestan?
 
Top