Sto donosi novi saobracajni propisi!!!

Sto donosi novi saobracajni propisi!!!

Član
Nije problem u kaznama, oni ce i dalje sirotinju i postene ljude zaustavljat i lupat kazne. A guzonje ce i dalje voziti bez bojazni.

A u ze je ionako 50 dozvoljeno, ali valjda nece u Sa tamo gdje su tri trake smanjit ogranicenje, e to bi bio cirkus... opet gluposti uvode, a neke stvari ostaju nedorecene... Logicno je da povecaju kazne, budzet u banani, nesrece ceste, pa eto da ispadne kao da se brinu:icon_mad:
 
Limpi je napisao(la):
Nije problem u kaznama, oni ce i dalje sirotinju i postene ljude zaustavljat i lupat kazne. A guzonje ce i dalje voziti bez bojazni.

A u ze je ionako 50 dozvoljeno, ali valjda nece u Sa tamo gdje su tri trake smanjit ogranicenje, e to bi bio cirkus... opet gluposti uvode, a neke stvari ostaju nedorecene... Logicno je da povecaju kazne, budzet u banani, nesrece ceste, pa eto da ispadne kao da se brinu:icon_mad:

pa nece valjda na auto putu smanjiti ali kao sto pise u naseljenim mjestima to je ja mislim okolna naselja,opcine koje pripadaju znaci umjesto dosadanjih 60 sad 50 se mora ici ( a pocetnici bi onda trebali 50 ako se ne varam oni moraju 10 manje od onog sto pise) zamisli to sad ides kroz nenaseljeno nekih 80-100 da ne kazzemo vise i smanjis na 50 ... :lol::lol:
 
Član
Limpi je napisao(la):
Nije problem u kaznama, oni ce i dalje sirotinju i postene ljude zaustavljat i lupat kazne. A guzonje ce i dalje voziti bez bojazni.

potpis ovo je stvarno zalosno al istinito guzonje j*u policiji od do i nista inace idu s posla, a ovo kokuznu omladinu zaustave jos mi kulturni budemo i opet kazna...
nebi imao nista protiv policije da su korektni i posteni a ne korumpirani itd, slovenci su zakon mozes biti bog kazna ti je ako zaebes

i potpis za ovo sto cojk kaze povecajte plate, pa vece kazne za nas standard najveca kazna bi trebla biti 100 km s obzirom kako smo jadna zemlja a kod nas ko u njemackoj, samo sto njemc imaju koju milju eura platu prosjek, a mi treba da radimo tri mjeseca za jednu kaznu...uostalom kod nas je sve ko u zemjama EU 'samo' sto su nam plate 912 puta manje:lol:

a ok su zakoni, ovo za alkohol i voznju u naseljenom mjestu, ima mjesta za gas gdje nema djece i nije naseljeno, al novcane kazne su pogubne za nase uslove
 
Član
U nekim zapadnim zemljama ti naplaćuju kazne zavisno od visine plaće.To bi bilo fer.Nije isto direktoru ili menađeru dati 100 eura i jadnom studentu koji voli pržit gume:D
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
U nekim zapadnim zemljama ti naplaćuju kazne zavisno od visine plaće.To bi bilo fer.Nije isto direktoru ili menađeru dati 100 eura i jadnom studentu koji voli pržit gume:D

:lol:dobra ti je ova
 
Član
Ne vazi za pocetnike 10km/h manje u naseljenom mjestu, na sta bi to licilo, stoji 20km/h ogranicenje, a ja moram 10 ici:lol::lol:

A nisam mislio na autoput, nego na Sa, gdje je vise traka, tu je 60 presporo, kamoli tek 50km/h jer dolazi do zagusenja, a i kamere svuda... Ali opet, uzmite npr. put vitez-travnik i druga slicna... pa tamo su citavim putem naseljena mjesta, i sad da tu smanje na 50km/h...
 
MTR je napisao(la):
dabogda smanjili na 30 ko u Njemackoj :D

Pa ja mislim to gdje stave ogranicenje da ima nekog razloga za to ...... (lakse im na pravcu zaustavljat pa zato na pravcima stavljaju ogranicenja) :lol:
 
Član
meni je samo žao što se policija proređuje, idu ka specijalizaciji, u zaustavljanju vozila i kaznajavanju...

pa ako je to jedino sto policija treba da radi onda stvarno nemam riječi...

Što ne razmišlaju da smanje broj ovisnih od droge, dilera, svercera, picki materni... razbojnika, idiota koji misle da su naučili kung-fu, i sl.

j*eš našu policiju kad samo gleda, kako ce večeras sebi osigurati platu, kako ce nekog zaustavit i naplatit mu kaznu...

a kriminalci, drogeraši, pljačkaši i "mange" hodaju slobodno cestom, a zašto jer se oni specijaliziraju kako bi osigurali sebi fond plate, kaznjavajuci babe i djedove sto nisu vidili znak ili nekoga drugog sto ne nosi P, ili nekoga sto nije upalio svjetla, ili nekog kome su pregorile pozicije, ili nekoga tko se nije svezao ili slicne gluposti....
 
Salle je napisao(la):
meni je samo žao što se policija proređuje, idu ka specijalizaciji, u zaustavljanju vozila i kaznajavanju...

pa ako je to jedino sto policija treba da radi onda stvarno nemam riječi...

Što ne razmišlaju da smanje broj ovisnih od droge, dilera, svercera, picki materni... razbojnika, idiota koji misle da su naučili kung-fu, i sl.

j*eš našu policiju kad samo gleda, kako ce večeras sebi osigurati platu, kako ce nekog zaustavit i naplatit mu kaznu...

a kriminalci, drogeraši, pljačkaši i "mange" hodaju slobodno cestom, a zašto jer se oni specijaliziraju kako bi osigurali sebi fond plate, kaznjavajuci babe i djedove sto nisu vidili znak ili nekoga drugog sto ne nosi P, ili nekoga sto nije upalio svjetla, ili nekog kome su pregorile pozicije, ili nekoga tko se nije svezao ili slicne gluposti....

slazem se sa tobom ali takva nam je drzava,s jedne strane se zalimo na korupciju i mito ( tzv.tatin sin ovo ono ) a s druge svi bi da izbjegnemo kazne placajuci koju markicu u saobracajnu itd.... Jeste istina je treba nekad progledati kroz prste za neke sitnice zaustaviti pa samo nprr naspomenuti hej nije ti ovo ovako ili onako,napisat nesto napismeno da to izmjeni i da dodje do tehnickog da se vidi da je uradio i da ne placa kaznu,npr to nesto ne bi bilo lose a ne da ti zbog je//ene sijalice koja je crkla tokom puta pise 40 KM kazne.A ima i slucaj sam vidio policajac kaznio momka samo zato sto mu sijalice nisu bile u kutiji (rezervne) mozet e zamisliti kakvih likova ima u policiji....
 
Član
Sve ok samo nek ukinu onaj glupavi zakon iza 11 ebo ih on mene licno nikad nije zaustavila policija jer se vecinom priceka ona smjena oko pola 3 3 pa ond nijednog nema na cesti al fkt ako ces napravit neki prekrsaj napravit ces ga i prije i poslije 11 :icon_mad:
 
Član
vjerovali ili ne,u srijedu sad oko 12(navecer da nebude zabune) hitno morao otici na relaciji Sarajevo-Zenica-Sarajevo i odmah se vratiti...od Sarajeva do Zenice su me zaustavili ukupno 7 puta od toga jednom su bili oni "kornjacari" koji su mi pretresli auto...pa sad skontajte sta je i kako,a svi isto pitaju:"Gdje ides","Imas li sta za prijaviti","Hajde izadji malo stani na noge da vidimo jesil pio" i jos slicne gluposti,i umjesto da to odletim za nekih sat i po da odem i vratim se ja dosao kuci u 3 i 15...eto koliko su me peglali,al zato je putno na auto putu nema zivog roba MAXIMALNO isao...heheheheheh:cool::cool: malo sam ga procepio "malo":icon_smile::icon_smile:
 
Ovo i nije lose al da se primjenjuje isto za sve ucesnike u saobracaju mene samo nervira korupcija i sto policiji ispred nosa pravo brzo prodju auta od nekih guzonja i slicnih osoba i ne smiju ni pogledati ili parkiraju na sred ceste a kad neko od obicnih ljudi napravi i najmanji prekrsaj odmah ide rigorozna kazna ccc
Meni je neki dan dosla kazna za nevezanje pojasa iz 2007 godine koja sada iznosi 92km i da platim u roku 7 dana u protivnom ide 15 dana zatvorska kazna i lezanje u zatvoru ne utjece na ponistenje novcane kazne nego odlezi i ponovo plati hehehehehe ovo ima samo kod nas :p
 
Početnik
fala bogu na ljeto selim za swedsku .. nadam se da dotad necu platit ni jednu kaznu od 400 -1000 marki :lol::lol::lol::lol:
 
Top