Sto donosi novi saobracajni propisi!!!

Sto donosi novi saobracajni propisi!!!

Član
Ograničenje brzine smanjeno na 50 km na sat.
Rigorozne kazne, za dva promila alkohola u krvi od 400 do 1000 KM, kazne i za zauzimanje javnog prostora i ometanja saobraćaja.

Vozači će se uskoro iznenaditi kada na snagu stupi novi dopunjeni zakon o osnovama sigurnosti saobraćaja na putevima u BiH. Stari je bio dobar, ali je imao mnogo praznina, sada su popunjene, a uvedeni su neki novi članovi, kaže Elvedin Muratspahić, pomoćnik komandira saobraćajne policije KS.

Tako je smanjeno ograničenje brzine u naseljenom mjestu na 50km/h, dok je do sad bilo 60km/h. Muratspahićeve prognoze su, da će se stanje sigurnosti saobraćaja sigurno popraviti.
Poenta je u strogom provođenju zakona, niko neće izbjeći kaznu. Izbjegavmo svaku subjektivnost i kontakte saobaćajaca i vozača. Stacionirane kamere se ne mogu prevariti, one kažnjavaju svakog ko napravi prekršaj. Uveden je i novi član koji se tiče onih, koji ometaju saobraćaj, oštećuju cestu, kao i onih koji zauzimaju javni prostor, tako što izlažu gajbe i ostale stvari. Oni mogu biti kažnjeni od 400 KM do 1000 KM.
Za one koji voze u alkoholiziranom stanju, kazne će biti mnogo rigoroznije. Ukoliko bude zatečen da vozi u pijanom stanju sa 2 promila alkohola u krvi, vozač može biti kažnjen od 400 - 1000 KM, a u starom zakonu je to bilo od 100 - 300 KM.

Ako vozač prekorači brzinu za 50 km/h bit će kažnjen od 400 - 1000KM, a ako napravi nezgodu, kazna je 1000 - 5000KM i oduzimanje vozačke od 2 - 6 mjeseci. Željko Klisura, inspektor za saobraćaj MUP-a KS kaže da su sve izmjene koje MUP KS predložio usvojene.

Autobusi mogu voziti brže!!!

Autobusima je dozvoljeno da autoputem idu brže. Prije im je zakon dozvoljavao da idu brzinom od 80km/h a po novom je do 100km/h.

Kazneni bodovi!!!!

Vozači su prije morali sakupiti 10 kaznenih bodova za ponovo slušanje saobraćajnih propisa, a po novom zakonu je to maksimalno 5. Za 15 kaznenih bodova oduzimana je vozačka na mjesec, a po novim propisima to ce biti 7 kaznenih bodova.

Fluorescentni prsluci za motociklisti!!!

Ljubitelje mopeda obradovat će da je korištenje ovog malog motocikla regulirano zakonom. Prije su morali polagati vozački ispit, a sada ne moraju, ako moped ima do 49 kubika. Novina za motocikliste je što noću moraju nositi fluorescentne prsluke.
 
Član
***** im materina. Jedina drzava na svijetu gdje se ogranicenja brzine smanjuju kako godine prolaze.
 
Ma na biciklo i vozi:cool:, smanjio im se budzet pa si ne mogu podici plate, pa ovako im je najlakse da ga napune, handre svijet, umjesto da ulazu u puteve, da povecavaju standard i sigurnost, oni povecavaju kazne, a rupa na rupi, il se asfalt sareni od razno raznih krpljenja! mamicu im.............:icon_mad:
 
Član
ma j..... ti nasu drzavu oni samo u nazad idu ne napred
nek oni sebi plate podignu a ko nas j.......:icon_mad:
 

MTR

Član
aj nemojte tako , tamo u crnoj hronici zalite a ovdje vam ne pase npr. samnjenje ogranicenja na 50 . Po meni ja bi sve gradske trkace pokaznjavao do bola ....
druga strana medalje je sto mi u BiH nemamo niti jedne kvalitetne piste da se malo ispusemo , nego ga svi gazimo dje se stigne , a to u momentu vodi do katastrofe
 
Po meni ja bi sve gradske trkace pokaznjavao do bola ....

U redu je to, ali da se kazni [size=medium]SVI, bez izuzetaka, ali to je u nasoj drzavi je prosto nemoguce, jer ce tajini sinovi po starom, za njih ne vazi ni jedan zakon!:icon_mad:
 
Član
a mamicu im njihovu!5 kaznenih bodova.Uzmu ti vozačku za bilo koji prekršaj.neplatio im ja nijednu ovu kaznu,prije ću u zatvor ići.mrš gamad jedna
 
Član
znao sam ja jesam li ja polozio i poceo se vozat oni jos gori mater im j*em uhljupsku... do prije 2 godine mogo si sa 20km sve, ubijes lika na pjesackom das cvaju i mirna Bosna, a sad :icon_sad:
 
Početnik
:lol::lol::lol: sve ce te vi da platite,s rogatima se nemozes bost...:lol:

lopovi jesu,ali sta im mozemo,kreiraju zakone kako im se k* digne i kakoce najbolje ici u njihovu korist....

mada u sustini i nije los toliko zakon samo da se sprovodi na svima...:icon_rolleyes:
 

LSD

Član
dobar zakon....ko sisa :D:D
ima ovde neke realnosti...ali zasto ne isprave ostale greske :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
Super zakon, laganini 40 po gradu, barem nek se prolaznici mogu diviti ljepoti moje skode:lol::D
 
Član
nek naprave puteve kako treba pa nek bude onda kazna kako su i predvidili
vako se vozas po makadamu i opet te kazni e jbg
 
Glupost. Moze me kaznit za 1000 km, nije problem, ja te pare i onako nemam da platim, pa mi svejedno :D!

Ma nista bolje i ne mozes ocekivati od ovih kretena, bitno da kad njih gdje ufate u prekrsaju "kolega, imal' kakvih problem" i odgovor "nema, nema, sretno kolega". I evo na kraju sta dobijemo, opet po dzepu ce biti onima koji para nemaju, a oni sto su puni love, njima nista!
 
Član
almir_gr je napisao(la):
Glupost. Moze me kaznit za 1000 km, nije problem, ja te pare i onako nemam da platim, pa mi svejedno :D!

Ma nista bolje i ne mozes ocekivati od ovih kretena, bitno da kad njih gdje ufate u prekrsaju "kolega, imal' kakvih problem" i odgovor "nema, nema, sretno kolega". I evo na kraju sta dobijemo, opet po dzepu ce biti onima koji para nemaju, a oni sto su puni love, njima nista!

ma hebe mi se za druge,ostaneš bez vožačke na par mjeseci zbog par bezveznih prekršaja
 
Top