Stize Audi Rs1

Stize Audi Rs1

Član
Zela jarane, stoji ono što kazes za premium automobile da nisu zaštićeni od mnogih kvarova i grešaka.

ali šta talijani imaju u ponudi da se može porediti sa njemačkom grupacijom vozila...što ti kažeš za Fiata gdje ću njega porediti za BMW-om Mercedesom ili Audijem, ali svaki od ova 3 branda, proizvodi isto tako gradska vozila koja su (htjeli mi to ili ne) izravna konkurencija Fiatovim "bolidima"

Ferrari je priča za sebe, kao talijansko auto je super dizajnirano i sa vrhunskim perfomansama se najčešće i predstavlja sam ferrari, ali sa kvalitetom unutrašnjosti i same izrade mislim da još nije dokučio njemačke brand automobile...

ali svejedno ovo sve ode u off-topic ode u temu German cars VS Italy cars al et...što se mene tiče volim i jednu i drugu i treću vrstu :D
 
Član
Salle je napisao(la):
Zela jarane, stoji ono što kazes za premium automobile da nisu zaštićeni od mnogih kvarova i grešaka.

ali šta talijani imaju u ponudi da se može porediti sa njemačkom grupacijom vozila...što ti kažeš za Fiata gdje ću njega porediti za BMW-om Mercedesom ili Audijem, ali svaki od ova 3 branda, proizvodi isto tako gradska vozila koja su (htjeli mi to ili ne) izravna konkurencija Fiatovim "bolidima"

Ferrari je priča za sebe, kao talijansko auto je super dizajnirano i sa vrhunskim perfomansama se najčešće i predstavlja sam ferrari, ali sa kvalitetom unutrašnjosti i same izrade mislim da još nije dokučio njemačke brand automobile...

ali svejedno ovo sve ode u off-topic ode u temu German cars VS Italy cars al et...što se mene tiče volim i jednu i drugu i treću vrstu :D

Jesu konkurencija po dimenzijama u pojedinim klasama ali ne po cijeni. Tu se također dijele na nižu, srednju i visoku.;) Pusti Ferrari

Razumiješ li sada?
 
Član
ali se ovdje priča kao da se ne uzima to u obzir... znači njemac pravi kvalitetnija ali zato i skuplja (to jest tačno)

sve ovo u globalu rečeno...

a onda dodju pojedinci i kazu italijani prave kvalitetnija auta, od njemaca, mozda da al ako uzmemo u obzir cijenu njihovu a ako ne uzmemo onda su njemci top...

kontaš ti mene xD ?
 
Član
mali_cviko je napisao(la):
@anes_mo: po meni svi ružniji od ovih navedenih... ;)

dukat je napisao(la):
mali_cviko je napisao(la):
Porschefan je napisao(la):
Evo, prije nego se zaključa ova tema da i je nešto kažem u vezi ovog Audija.
Pretpostavljam da će koštati oko 40 tisuća (ili hiljada) € do registracije (najmanje), kod nas A1 1.4 TSi od 120 ks košta 50000 KM, moj prijatelj ga je probao u autokući Jelić, i vidio cijenu....
Što se tiče konkurencije, ustvari toga kako izgledaju pojedini auti iz ove klase, A1 je po mom mišljenju na dnu ove klase.
DS3 i Mini Cooper su za njega umjetnička djela.
O performansama i voznim osobinama svih tih auta ne bismo trebali donositi sudove ni zaključke osim kada ih netko od nas provoza i vidi kako stoje stvari.

to je ono što nas nekoliko ovdje pokušava reć...al zaboga, gdje će jedan francuz (u ovom slučaju Citroen, koji je pola inovacija u autoindustriji izmislio, za razliku od Audija), izgledat ljepše od auta iz VW grupe...
tačno, grohotom se smijem :)

Čitajući sve tvoje postove u ovoj temi mogu samo zaključiti da takve stvari može izjaviti samo neko samogromnom dioptrijom...Kod tebe komšija ima sigurno neko dobro vozilo iz VAG grupacije pa te to žulja pa sad ovde pljuješ po nečemu što je uvijek u vrhu prodaja...Šta sad svi treba tvoj ukus da smatraju univerzalno dobrim i sve što ti kažeš ili misliš tako je...ukus je subjektivna stvar...Svaki proizvođač ima dobrih i loših auta, ružnih i lijepih...mislim da svoje mišljenje bolje da zadržiš za sebe ako već neznaš parlamentarno diskutovati...Već si se jednom pozivao na automagazine i sl. pa pogledaj koju epizodu top geara pa ćeš vidjeti šta kažu za auid a šta za fiat ako uopšte nekom treba objašnjavti razliku između ova dva branda...u kvaliteti i dizajnu...Vw možemo reći da monotonije izgleda ali je zasigurno daleko kvalitetniji od fiata...uzmite samo sve generacije punta pa onda nešto recite o dizajnu i sl...Alfa je posebna priča ali eto neki stručni ljudi kažu da je prelijepa ali totalno ne kvalitetna...Malo realnosti ništa nije univerzalno savršeno ili loše!!!

ja ti kažem iz iskustva da sam više problema imo sa VW-om, nego sa Fiatom...fiata sam se u životu navozo, i nikad nekog ozbiljnijeg problema nisam imo...dok me na VW-u vazda elektronika handrila...
dalje, pričaju neki o kvaliteti izrade...ja još ne viđo Fiata il Alfu da se ogule unutra i izližu, dok je to sa VW grupacijom bogami čest slučaj...

dalje, džaba se ovdje raspravlja, očito su VW-ovci najpametniji...a svi koji vozaju francuze, talijane, japance su budale...
ma bravo za vas, vi ste izmislili svijet automobilizma...

ja ću samo jos jedno reć, kad se već priča o VW-Fiat temi...molim gospodu VW-ovce da pogledaju i malo statistike "automobil godine" Fiata i VW-a...





Fiati su poznati po izdrzljivost, nekvarljivostii i kvaliteti plastike nadaleko. :lol: , U vw nevalja nista, posebno kvalitet plastike.

http://www.youtube.com/watch?v=yVG_PEAHrLs
 
Član
Salle je napisao(la):
ali se ovdje priča kao da se ne uzima to u obzir... znači njemac pravi kvalitetnija ali zato i skuplja (to jest tačno)

sve ovo u globalu rečeno...

a onda dodju pojedinci i kazu italijani prave kvalitetnija auta, od njemaca, mozda da al ako uzmemo u obzir cijenu njihovu a ako ne uzmemo onda su njemci top...

kontaš ti mene xD ?

Koji pojedinci su to rekli?

Nekome je kvaliteta mekoća plastike u unutrašnjosti a nekome pouzdanost....
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Salle je napisao(la):
ali se ovdje priča kao da se ne uzima to u obzir... znači njemac pravi kvalitetnija ali zato i skuplja (to jest tačno)

sve ovo u globalu rečeno...

a onda dodju pojedinci i kazu italijani prave kvalitetnija auta, od njemaca, mozda da al ako uzmemo u obzir cijenu njihovu a ako ne uzmemo onda su njemci top...

kontaš ti mene xD ?

Koji pojedinci su to rekli?

Nekome je kvaliteta mekoća plastike u unutrašnjosti a nekome pouzdanost....

Ja mislim da se jedan auto gleda kao cjelina :icon_confused:
 
Predaleko je otišla rasprava, baš mi se sviđa tema, opet jedna od "onih".... :D

Evo nekoliko pitanja za VW/Audi ekipu: zašto A1 ima cijenu kao Golf 6 ili još i veću :icon_question:
Je li bolji auto, šta nudi više od Golfa, ili se tu samo plaćaju 4 prstena?



(p.s. namjerno sam uzeo Golfa za usporedbu jer je iz iste grupacije i iz više klase u odnosu na A1)
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Predaleko je otišla rasprava, baš mi se sviđa tema, opet jedna od "onih".... :D

Evo nekoliko pitanja za VW/Audi ekipu: zašto A1 ima cijenu kao Golf 6 ili još i veću :icon_question:
Je li bolji auto, šta nudi više od Golfa, ili se tu samo plaćaju 4 prstena?



(p.s. namjerno sam uzeo Golfa za usporedbu jer je iz iste grupacije i iz više klase u odnosu na A1)

Da zaj*ebu zensku populaciju :D
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Predaleko je otišla rasprava, baš mi se sviđa tema, opet jedna od "onih".... :D

Evo nekoliko pitanja za VW/Audi ekipu: zašto A1 ima cijenu kao Golf 6 ili još i veću :icon_question:
Je li bolji auto, šta nudi više od Golfa, ili se tu samo plaćaju 4 prstena?



(p.s. namjerno sam uzeo Golfa za usporedbu jer je iz iste grupacije i iz više klase u odnosu na A1)

Iz istog razloga što alfu više platiš od fiata plaćaš brand, a i kao kvalitetnije je i ljepše...čista glupost na tome i živi autoindustrija na glupostima...
 
Član
Anes mo: Ti uopće ne razumiješ o čemu govorim. Da li je tebi kvalitetan automobil koji se kvari kao i jeftinija konkurencija (ili više), a ima lijepu završnu obradu i kvalitetne materijale ili obrnuto? Pojam kvalitete se prepliće sa pojmom pouzdanosti.
 
Početnik
ZELA GTI je napisao(la):
Anes mo: Ti uopće ne razumiješ o čemu govorim. Da li je tebi kvalitetan automobil koji se kvari kao i jeftinija konkurencija (ili više), a ima lijepu završnu obradu i kvalitetne materijale ili obrnuto? Pojam kvalitete se prepliće sa pojmom pouzdanosti.

e to je nidje veze jer nemoze auto bit nepouzdano a u isto vrijeme kvalitetno,kvalitetno je auto koje zadovoljava sve segmente...to jest zavrsnu obradu,pouzdanost materijale...itd itd a tu se cijena nemize svrstat jer kolko para tolko muzike..a pouzdanost se itekako moze svrstati u kvalitete
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Anes mo: Ti uopće ne razumiješ o čemu govorim. Da li je tebi kvalitetan automobil koji se kvari kao i jeftinija konkurencija (ili više), a ima lijepu završnu obradu i kvalitetne materijale ili obrnuto? Pojam kvalitete se prepliće sa pojmom pouzdanosti.

e to je nidje veze jer nemoze auto bit nepouzdano a u isto vrijeme kvalitetno,kvalitetno je auto koje zadovoljava sve segmente...to jest zavrsnu obradu,pouzdanost materijale...itd itd a tu se cijena nemize svrstat jer kolko para tolko muzike..a pouzdanost se itekako moze svrstati u kvalitete

Pa šta ja govorim? :icon_rolleyes:Onda je jako malo Njemačkih auta kvalitetno:D
 
Početnik
ZELA GTI je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Anes mo: Ti uopće ne razumiješ o čemu govorim. Da li je tebi kvalitetan automobil koji se kvari kao i jeftinija konkurencija (ili više), a ima lijepu završnu obradu i kvalitetne materijale ili obrnuto? Pojam kvalitete se prepliće sa pojmom pouzdanosti.

e to je nidje veze jer nemoze auto bit nepouzdano a u isto vrijeme kvalitetno,kvalitetno je auto koje zadovoljava sve segmente...to jest zavrsnu obradu,pouzdanost materijale...itd itd a tu se cijena nemize svrstat jer kolko para tolko muzike..a pouzdanost se itekako moze svrstati u kvalitete

Pa šta ja govorim? :icon_rolleyes:Onda je jako malo Njemačkih auta kvalitetno:D

to ti mislis nisam ti ja kriv sto nevidis dalje od pezoa il sta vec vozas nebitno....probaj nesto drugo i uvidjeces da ima vise prednosti nego mana.....a nemislim samo VW kao drugo ima jos dosta dobrih i boljih marki od VW...tako da trebas malo vidike proisirit
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Anes mo: Ti uopće ne razumiješ o čemu govorim. Da li je tebi kvalitetan automobil koji se kvari kao i jeftinija konkurencija (ili više), a ima lijepu završnu obradu i kvalitetne materijale ili obrnuto? Pojam kvalitete se prepliće sa pojmom pouzdanosti.

e to je nidje veze jer nemoze auto bit nepouzdano a u isto vrijeme kvalitetno,kvalitetno je auto koje zadovoljava sve segmente...to jest zavrsnu obradu,pouzdanost materijale...itd itd a tu se cijena nemize svrstat jer kolko para tolko muzike..a pouzdanost se itekako moze svrstati u kvalitete

Pa šta ja govorim? :icon_rolleyes:Onda je jako malo Njemačkih auta kvalitetno:D

to ti mislis nisam ti ja kriv sto nevidis dalje od pezoa il sta vec vozas nebitno....probaj nesto drugo i uvidjeces da ima vise prednosti nego mana.....a nemislim samo VW kao drugo ima jos dosta dobrih i boljih marki od VW...tako da trebas malo vidike proisirit

:lol::lol::lol:

Ti uopće ne razumiješ o čemu se ovdje piše. A jedan balavac da meni govori da trebam proširiti vidike. Dok si se ti igrao s autićima po pjesku ja sam vozio Švabe, Talijane i Francuze;)

Mini rulz:D
 
Top