Stigao Mercedes C klasa:-)

Stigao Mercedes C klasa:-)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Faya_M5 je napisao(la):
drug nek je sa srecom...al to sto si ti vozio 220, pa mogo i 230 je nemoguce...il ti laze sat il ti lazes...max. brzina tog modela je oko 200 km/h (tacnije 203), tako da tu brzinu nije mogo postic...
nemoj se sta ljutit, al ako ne vjerujes pogledaj malo po netu...

http://www.upsolute.com/index.php?option=com_upsolute&task=car&id=481&id_marke=14&id_model=13189&virtuemart=0fd13b5b03cddc8aad6381f32f763814

Nista ti fabricka brzina ne znaci...Mojoj Fabiji pise 164km/h, a isla je autoputem brze od 180 i ostalo jos gasa malo ;)


A to da laze sat moguce je, cak i ako ima digitalno pokazivanje, jer opet obadva pokazivanja dolaze od istog izvora...nasigurne je izmjeriti brzinu poreko GPS-a :icon_smile:
 
Član
Rijetko gdje se ima nabiti max brzina hebo to,bitna su ubrzanja.
Auto je ko bombona nek ti traje dok ti sluzi :)

off: sat mozete malo provjeriti tamo na skenderiji gdje ima onaj mjerac pored puta,ne znam ni koliko je on tacan ni koliko sat u autu,ali kad se te dvije vrijednosti saberu i podijele sa 2 mislim da dobijamo prilicno tacnu brzinu.Mene sat laze na 60 kmh oko 2-3 kmh...
 
odlican mercedes, meni jedan od najdrazih modela, odmjeren, nije prevelik, a samo kad kazes mercedes dovoljno si reko, a pametno ti je to sto ti otiso gore i izabro auto, tako znas sta si kupio i znas da je servisiran redovno...
 
Super Moderator
tibor987 je napisao(la):
Faya_M5 je napisao(la):
drug nek je sa srecom...al to sto si ti vozio 220, pa mogo i 230 je nemoguce...il ti laze sat il ti lazes...max. brzina tog modela je oko 200 km/h (tacnije 203), tako da tu brzinu nije mogo postic...
nemoj se sta ljutit, al ako ne vjerujes pogledaj malo po netu...

http://www.upsolute.com/index.php?option=com_upsolute&task=car&id=481&id_marke=14&id_model=13189&virtuemart=0fd13b5b03cddc8aad6381f32f763814

Nista ti fabricka brzina ne znaci...Mojoj Fabiji pise 164km/h, a isla je autoputem brze od 180 i ostalo jos gasa malo ;)


A to da laze sat moguce je, cak i ako ima digitalno pokazivanje, jer opet obadva pokazivanja dolaze od istog izvora...nasigurne je izmjeriti brzinu poreko GPS-a :icon_smile:

jel to fabia 1.4 MPI (I crveno :icon_biggrin:) ???
P.S. kako znas da GPS pokazuje tacno :pP salim se :lol:
 
Super Moderator
Fin merc... Avantgarde uhu :D... 200 CDI dovoljan motor a trosi ko upaljac (znam po E220 CDI :D)
nek je sa srecom :D
 
Član
Jaran mi ima istog, ali sa slabom opremom, ali ipak mi se i takav svidio, a kamoli ovo tvoje...

Fakat je predobar, za moj ukus malen, ali preljep, pogotovo interier sa lcd-em a joj....

sto se tiče te max brzine, ne budite djeca, nije isto i ako ides uz lagano uzbrdo i uz lagano nizbrdo, i ovisi od gustoce zraka, i temp, svega i svacega.... tako da ta max brzina je u nekome prosjeku oko 203, naravno da moze uz dobre uvjete biti vece, ali isto tako uz lose uvjete manje odstupanje !!!
 
Član
na ovoliko auto ja smatram da je 115 ks premalo,ali eto ako si ti zadovoljan i ja sam.. a sto se tice same kvalitete i opreme,mecka je mecka
 
Član
CocaCola je napisao(la):
E moj Faya opet ti:) Ajd neka te, vidi sa petom ga naguram na 200 bez pola muke, i u sestu prebacim i treba mu tad dok dodje do 220,nije da lijepi, ali nije bas ni da se previse muci!
A ovaj sat sto je kod njeg da laze??Nasmijat cu se samo:) Ima i dig pokazivanje a isto tako i analogno! Znam da fabricki max brzina iznosi 203km/h, ali vjeruj podaleko od toga on ide!
Toliko sto se toga tice...Mada vjeruj brzina me toliko i ne zanima, da me zanimala za iste pare cak i jeftinije sam dobijao 270CDI sa slicnom opremom! Ali iz poznatih razloga oko tog motora,nisam se ni predomisljao...

Bekire hvala ti na prijedlogu, razmislit cu o tome, jer tada bih stvarno bio extra....Imao bi dosta vise obrtnog momenta, bas bi extra bilo..
Hvala svima..pozz
nisam ovim nista lose mislio...samo nako kazem...opet svaka cast na izboru, bitno je da se tebi svidja, a max brzina je najmanje bitna...
 
Član
Salle je napisao(la):
sto se tiče te max brzine, ne budite djeca, nije isto i ako ides uz lagano uzbrdo i uz lagano nizbrdo, i ovisi od gustoce zraka, i temp, svega i svacega.... tako da ta max brzina je u nekome prosjeku oko 203, naravno da moze uz dobre uvjete biti vece, ali isto tako uz lose uvjete manje odstupanje !!!

ima i toga sto ti kazes...uz nizbrdicu i vjetar da gura otpozada je mozda i moguce...al najbolje sto tibor rece sa GPS-om mjerit, ne moze slagat...
 
Član
Vozio istog takvog, Avantgarde s tim motorom, i stvarno s lakocom nabire, odlicno za 110 ks, vozio ga 210, a bio vozen 220, tako da....da nisam bio tu, ne bih ni ja vjerovao :D

Moja zamjerka, strasno je skucen unutra, nikako se nisam mogao namjestiti ni kao vozac, nema prostora za noge nikako.

Nek je sa srecom drug, da ga se navozas, meca je mrcina ;)
 
Član
Hvala puno na cestitkama...
Faya ne ljutim se uopste, tu smo da razmjenjujemo misljenja....
trizex- upravo iz tog razloga sam se iznenadio za 116ks, kako lijepo povuce,za ovu karoseriju i 225gume...Jer bas ja i drug gledali da on sa BMW530d 184ks, od mene do trece skroz malo ispred ide, bas ga pratim,uz njeg sam...Mada karoserija ovog mercedesa nije toliko teska, tehnika dosta napredna, tako da je ovo za ocekivati...A za unutrasnji prostor, ne mogu reci da je malen,zaista...Jer ja sa 188cm visine kada sebi podesim sjediste kako meni odgovara,iza mene moze bez problema sjediti neko iste visine,a da mu moje sjediste nesmeta...Ja inace malo spustim sjediste u dubinu,posto sam visok:)))
Potrosnja je nekih 7-8l po gradu...A na autoputu 5l...
Pored svega navedenog nisam uzimao auto za trke, uzeo sam da uzivam s njim, ali vidim da ipak ima i vise nego dovoljno snage...
A to za sat, nemam potrebu da idem da provjeravam, jer znam da je njegovo max u petoj brzini 200km/h i on taman toliko postigne....A i vidi se da je to ta brzina....
pozdrav
 
Član
E potrosnja mu stvarno jeste smjesna, prica mi daidza kako mu trosi malo bla bla bla, sutim kontam serenda tipicno, dje cu kontra cojka starijeg 3 put od mene :) I bogami na putu od 1300 km dokaza mi covjek sve :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top