sta uraditi na golfu 1.6 turbo dizel 51kw

sta uraditi na golfu 1.6 turbo dizel 51kw

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
GTI FAN je napisao(la):
amko94 je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
čipuj to jarane :D

evo samo da svezem kosu i cipovat cu :S

.nOKe je napisao(la):
povecaj pritisak turba i pusti malo vise goriva

Upravo si opisao cipovanje,da ovaj motor se moze mehanicki "cipovati" jer cip pusta gorivo i zrak to je sve ;)
jest smao sto se tdi cipuje sa 3 klika il mapom, a ovog sam ja cipovao 2 godine da sve ustimam ;)
 
Član
.nOKe je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
amko94 je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
čipuj to jarane :D

evo samo da svezem kosu i cipovat cu :S

.nOKe je napisao(la):
povecaj pritisak turba i pusti malo vise goriva

Upravo si opisao cipovanje,da ovaj motor se moze mehanicki "cipovati" jer cip pusta gorivo i zrak to je sve ;)
jest smao sto se tdi cipuje sa 3 klika il mapom, a ovog sam ja cipovao 2 godine da sve ustimam ;)

;) to i je jedna od prednosti cipa noke .Ovako sarafciger u ruke i cipuj ga.
 
Član
black__anegllll je napisao(la):
s obz da pitas ovdje..pretpostavljam da ciljas samo na doradu svog vec postojeceg motora..uz dodavanje malo snage :D vec postojecem dizelu..(te da je iskljucena svaka velika investicija te ugradnja drugog -ovo je moja pretpostavka)
a kao sto ti je vecina rekla..za vise snage treba barem 1.9 TDI..ili neki GTI jer od ovoga motora nemozes ocekivat nista pretjerano..on ima svoj neki maximum..
i ako su ti sve komponente ispravne..turbo,pumpa..karike..on bi trebao da ide solidno (s obz na kubikazu :D ) I PORED OVOGA MOZES STIMAT PUMPU..I TO JE TO :D
NEGO VJEROVALI ILI NE..NEKI DAN SAM VOZIO mk2 OD DRUGA..1.6 TD 51 KW..5 BRZ...I NISAM MOGAO VJEROVAT..DA IDE ONAKO :D...VJERUJTE TAJ MOTOR..ILI JE FABRICKI ISPRAVAN ILI STA VEC..UBJERE BOLJE NEGO POLOVINA GOLFOVA 1.6 66KW BENZIN I TIPA SLICNIH..BAS CU SNIMIT VIDEO :D MENE JE OZNENADIO SNAGOM (VOZIO SAM 30 TAK NAJMANJE OVIH DIZELA DUJA..OD 37 KW DO 59) ALI OVAJ JE BAS BLENTAV :lol::lol:

ide on brate samo tako sve je ispravnoo turbina pumpa ma sve sve dobro zaklapa, motor nikad nije radzen jer nije bilo potrebe upaljen je tek 2002 godine stajo je u garazi od 90 godine do 2002 i to je auto amidza meni dao kao za nagradu no nije ni bitnoo ja sam kupio turbinu od golfa 2 59 kw to su one nove tipe sa fabrickim 59kw i intercoolerom pa cu staviti turbinu na ovog i intercooler ubavit da makar malo dobijem na snazi nedobije se nista posebno ali eto daj sta das ;)
stavio sam vec gljivu auspuh sam zamijenio od pocetka do krajaa iako nije bilo potrebe ali eto stavljena je velika rora nazad paa sam i na zvuku dobio jos vise sa tom gljivom vidjecemo kako ce se ponasati sa novom turbinom ;))
hvalaa svima djelimicno sam dobio ono sto me zanima ;))
 
jedino sto mozes podic pritisad zraka do 1-1.2 bar-a i dodat goriva, treba napravit dobru smjesu da ne cadi puno, moze se dobit nekih 10ks, a pusti ti ove sanere sto imaju na tom motoru po 100ks to nek okace macku o rep
ako si pripremio dijelove za 59kw-80ks iso bi na nekih 66kw-90ks sto je dovoljno za taj motor za svaki dan
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
jedino sto mozes podic pritisad zraka do 1bar i dodat goriva, treba napravit dobru smjesu da ne cadi puno, moze se dobit nekih 10ks, a pusti ti ove sanere sto imaju na tom motoru po 100ks to nek okace macku o rep
ako si pripremio dijelove za 59kw-80ks iso bi na nekih 66kw-90ks sto je dovoljno za taj motor za svaki dan

ma ovo sto hocu da stavim jaci turbo i intecooler to je samo eto reda radi da nebu mrtvi turbas sa dobrim izgledom aa slabim motorom
najverovatnije da ce u njega 1.9tdi da legne i da rijesim muke ;))
 
ako mislis ubacivat 1.9TDI onda pripremi puno para i zivaca, jer nije to samo ubaci motor i gas...
trebas citavu instalaciju promijenit, komplet prednji trap od mk3 jer nisu iste poluosovine i mjenjac, moze i na dvicin mjenjac ali nije to TO, ako bi iso na mk3 trap onda ide i hidraulicno kvacilo, ima dosta toga...
isplatnije je da kupis mk3 stranca i prepakujes sve sa mk2 i sto ostane dijelova proda se i smanjis trosak
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
ako mislis ubacivat 1.9TDI onda pripremi puno para i zivaca, jer nije to samo ubaci motor i gas...
trebas citavu instalaciju promijenit, komplet prednji trap od mk3 jer nisu iste poluosovine i mjenjac, moze i na dvicin mjenjac ali nije to TO, ako bi iso na mk3 trap onda ide i hidraulicno kvacilo, ima dosta toga...
isplatnije je da kupis mk3 stranca i prepakujes sve sa mk2 i sto ostane dijelova proda se i smanjis trosak

takoo sam i mislio jel mi isto dodze sa prepravkama kad ubacujes 1.9 td i 1.9 tdi ??
:icon_question:
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
isplatnije ti je 1.9TD jer pase na tvoj mjenjac, imas samo sitnih prepravki na istalaciji

hmm neznam jebg vidjecu sta cu uradit ima stranaca dosta na prodaju vidjecu sta cu i kako cu hvala uglavnom
 
sad se moze nac pojeftino stranaca, a da kupujes na otpadu kostalo bi te dosta skuplje...
imas link od Enesove Jette a pogledaj i moju garazu, ja sam to vec proso zato ti govorim da se ne zalijeces na slijepo
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
sad se moze nac pojeftino stranaca, a da kupujes na otpadu kostalo bi te dosta skuplje...
imas link od Enesove Jette a pogledaj i moju garazu, ja sam to vec proso zato ti govorim da se ne zalijeces na slijepo

brate ja nemgu da otvorim ni jednu sliku :S
 
amko94 je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
sad se moze nac pojeftino stranaca, a da kupujes na otpadu kostalo bi te dosta skuplje...
imas link od Enesove Jette a pogledaj i moju garazu, ja sam to vec proso zato ti govorim da se ne zalijeces na slijepo

brate ja nemgu da otvorim ni jednu sliku :S

jbg nije do mene sto nema slika, citaj onda:lol::lol::lol:
 
Član
ako hoces snage ubaci gti a ako hoces nesto malo bolje od svoga ubaci 66kw s tim da mijenjas sve kosto ti je devil reko,,a stranac bi ti bio pun pogodak i naravno ko se razumije sve u to da ti spakuje,i jos cip i imas preko 110konja tdi,,na piku je bio golf iz sa toledovim motorom 81kw prodaje se pa nacu ti link da vidis a evo ti jedna trojka..
golf-3-1-9-tdi-97-god-bijeli-5-vrata-stranac



ako hoces snage ubaci gti a ako hoces nesto malo bolje od svoga ubaci 66kw s tim da mijenjas sve kosto ti je devil reko,,a stranac bi ti bio pun pogodak i naravno ko se razumije sve u to da ti spakuje,i jos cip i imas preko 110konja tdi,,na piku je bio golf iz sa toledovim motorom 81kw prodaje se pa nacu ti link da vidis a evo ti jedna trojka..

golf-3-1-9-tdi-97-god-bijeli-5-vrata-stranac
 
Član
Dakle zakljucak :icon_biggrin:,ako nece benzinca a hoce oko stotinjak ks ,turbo dizlo sa vise kubika od 1.6 je jedno rijesenje a sa I dodatkom jos bolje ali drisi kume kesu sto GreenDevil kaze :icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top