sta uraditi na golfu 1.6 turbo dizel 51kw

sta uraditi na golfu 1.6 turbo dizel 51kw

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
zdravo zdravo :icon_smile:
ima li netko iskustva sa doradom golfovog 1.6 turbo dizela 51kw fabricki
sta se moze uraditi po tom pitanju da se dobije na snazi
koje klipove uzeti ?
koje klipnjaece ?
karike?
koji mjenjac bi bio najbolji? :icon_question:
i jel isplatnije doradzivati ovaj fabricki motor ili kupiti od golfa 3 1.9 tdi 90 ps !:icon_rolleyes:[/size]



HVALA UNAPRIJED
 
Član
ovdje si zaboravio najbitnije, turbo...
mozes doradjivati sve se moze uraditi, gledao sam na yt 1.6 baca na valjcima 170ks, mada investicija je to, dok ti preradis to sve, a vjerovatno neznas dok pitas. lakse je uzeti gti motor ili 1.9td
 
Član
Ne isplati se tunirati motor koji je toliko slab i nema potencijala... može ono, ali mnogo para, a opet malo snage... ubaciti neki TDI i vozdra ;)
 
s obz da pitas ovdje..pretpostavljam da ciljas samo na doradu svog vec postojeceg motora..uz dodavanje malo snage :D vec postojecem dizelu..(te da je iskljucena svaka velika investicija te ugradnja drugog -ovo je moja pretpostavka)
a kao sto ti je vecina rekla..za vise snage treba barem 1.9 TDI..ili neki GTI jer od ovoga motora nemozes ocekivat nista pretjerano..on ima svoj neki maximum..
i ako su ti sve komponente ispravne..turbo,pumpa..karike..on bi trebao da ide solidno (s obz na kubikazu :D ) I PORED OVOGA MOZES STIMAT PUMPU..I TO JE TO :D
NEGO VJEROVALI ILI NE..NEKI DAN SAM VOZIO mk2 OD DRUGA..1.6 TD 51 KW..5 BRZ...I NISAM MOGAO VJEROVAT..DA IDE ONAKO :D...VJERUJTE TAJ MOTOR..ILI JE FABRICKI ISPRAVAN ILI STA VEC..UBJERE BOLJE NEGO POLOVINA GOLFOVA 1.6 66KW BENZIN I TIPA SLICNIH..BAS CU SNIMIT VIDEO :D MENE JE OZNENADIO SNAGOM (VOZIO SAM 30 TAK NAJMANJE OVIH DIZELA DUJA..OD 37 KW DO 59) ALI OVAJ JE BAS BLENTAV :lol::lol:
 
Član
Najpopularniji motor za tuning na forumu :D Ima jedno 10 tema gde mu povecavaju snagu, neki su povecavali pritisak turba i pustali vise goriva na pumpi, kazu ide bolje, samo je pitanje koliko dugo. Skupljaj kes lagano i ili menjaj auto ili kupis neki tdi motor pa je sa njim moguce igrati se.
 
Član
Od motora koji vec sa turbom na sebi ima samo 51 kw mozes samo jedno,prodati ga ciganima i ubaciti nesto drugo.:icon_biggrin:
 
Legend
ne isplati se pojacavati taj motor na duge staze
jedino da ti bude kratkorocno rjesenje :)
dugorocno ti je recimo 1.9tdi ili neka benzinjara
za pocetak stavi mu intercooler, povecaj pritisak turba i pusti malo vise goriva
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top