ŠTA JE BOLJE 1.4 TSI ILI 1.9 TDI

ŠTA JE BOLJE 1.4 TSI ILI 1.9 TDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ja sam imao Golfa 4 1.9 TDI 90 ks i mogu ti sigurno tvrditi da nema nista bolje od tog TDI motora, benz je benz al TDI je zakon
 
Član
Ako se prevozi od tacke A do B, uzmes DIZLO..
ako hoces da uzivas u voznji, tisi motor, lijepa ubrzanja, dobar zvuk, svakako lakse za odrzavanje je TSI...onda definitivno TSI ;)

Zimi manje problema sa akumulatorom i grijacima,znaci palis ko mina...
Ako zimi te zadesi akumulator u solidnom stanju a vozis DIZLO..ostat ces na parkingu, dok ce ove benzinjare bez problema upalit ako sipaju na provjerenim pumpama benzin koji ne sadrzi vodu..:lol:

Taj TDI bar po meni nema sanse sa ovim TSI, vozio sam TSI i TDI mogu samo rec ljepota kako ide i kakav zvuk ima... T S I;)
 
Član
tsi se moze napusiti kurca tdi-u iste konjaze i kubikaze, evo ja pozivam 1.4 TSI 120 ks protiv mene da stane na cestu, a taj 1.4 SI crveno 2.0 tdi ni do kurca nije.. ne pricajte gluposti.. to su dobri motori stoji, ali tdi-u ni do koljena nisu nit ce ikada biti..
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
Ako se prevozi od tacke A do B, uzmes DIZLO..
ako hoces da uzivas u voznji, tisi motor, lijepa ubrzanja, dobar zvuk, svakako lakse za odrzavanje je TSI...onda definitivno TSI ;)

Zimi manje problema sa akumulatorom i grijacima,znaci palis ko mina...
Ako zimi te zadesi akumulator u solidnom stanju a vozis DIZLO..ostat ces na parkingu, dok ce ove benzinjare bez problema upalit ako sipaju na provjerenim pumpama benzin koji ne sadrzi vodu..:lol:

Taj TDI bar po meni nema sanse sa ovim TSI, vozio sam TSI i TDI mogu samo rec ljepota kako ide i kakav zvuk ima... T S I;)

Ma samo ti uporedi istu snagu u KS pa ces vidjeti koji ima sanse;)
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
ja bi licno vise volio benzinca jer je motor bolji i ni9je dzaba dobio nagradu za ENGINE OF THE YEAR.al gledajuci malo aspekt u bosni gdje ni hibridni pogon nije bolji od dizela....bolja je solucija dizel,jer se bolje prodaje sutra... ;)







jbg,kod nas kad bi izmislili motor na vodu opet bi svi govorili kupi dizela... :D

hahahahahha
potpis;)
 
Član
Dobio si mislim dovoljno razloga a evo ti jos jedan, to je pretezak auto za tako mali motor, problem je i obrtni moment koji je bitniji od snage na papiru, vjerujem da ga ima i TSI ali.... i jos jedan razlog, za nekih 4-5 stoja stavis fabricki chip odnosno remap i dobijes 120 130 konjica bez ikakvih poslijedica po motor i zavrsio si posao.
To ti je moj savjet.
 
Astra je napisao(la):
tsi se moze napusiti kurca tdi-u iste konjaze i kubikaze, evo ja pozivam 1.4 TSI 120 ks protiv mene da stane na cestu, a taj 1.4 SI crveno 2.0 tdi ni do kurca nije.. ne pricajte gluposti.. to su dobri motori stoji, ali tdi-u ni do koljena nisu nit ce ikada biti..

o čemu ti pričaš, hoćeš da kažeš da je tdi brži od tsi,
prvo pročitaj što je napisano (192 km/h, 11,8 s prema 202 km/h, 9,7 s)
u korist turbo benzinca,
al što me nasmija sa ovom konstatacijom CITAT:tsi se moze napusiti kurca tdi-u iste konjaze i kubikaze,
to ne možeš naći zato što tsi iz daleko manje zapremine izvlači
mnogo više hp,
moj glas ide za tsi, bolje ide, tiši ,ljepši za vožnju , jedino litar goriva razlike, al bi se ja uvijek odrekao
i 2 a ne 1 litar
 
Član
pa ja se trkao sa 1.4 TSI podero ga... 125 ks, eto bujrum ko god zeli ja stavljam 200eur na 2.0 tdi-a chipanog protiv tsi-a od 175 ks..
 
Član
Chipas ti druze TSI i TDI..TSI ima manju zapreminu a vise ce snage izvuc i usput ce ga poderat..

No ovde se govori o fabrickim motorima..Gdje TDI sa 1.4 litara zapremine.. ?? nema ni 70 KS:lol:

Shhh... ;)

Napiso je vec neko fabricke podatke,tako da nema sta diskutovat ko je brzi ko ne.. :icon_smile::icon_smile:

Eto ti uzmi dvije Octavije fabricke RS.. TDI i TFSI ..sve ce ti bit jasno..ako jos dodas chip..bit ce ti jos jasnije .. :lol::lol:

skoda1.jpg


skoda2s.jpg


sorry za OFF.. samo da se kolega uvjeri..kakav je koji je brzi i bolji... Serijski RS TDI i TFSI.. ili chipana obojca.. :D
 
Član
Nelle_G, 2,0 TFSI koji se nalazi u S3, MTM filuje na 380Hp....

http://www.mtm-online.de/en/Audi/S3-8P/2-0-TFSI-195-kW-265hp-Quattro?FZID=S38P195Q&KIT=m1s3265380qx

Vozilo je brže od vjerovao il ne R8 V8, M3 V8, RS4, C63 AMG od 0-200kmH... ;)
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
Nelle_G, 2,0 TFSI koji se nalazi u S3, MTM filuje na 380Hp....

http://www.mtm-online.de/en/Audi/S3-8P/2-0-TFSI-195-kW-265hp-Quattro?FZID=S38P195Q&KIT=m1s3265380qx

Vozilo je brže od vjerovao il ne R8 V8, M3 V8, RS4, C63 AMG od 0-200kmH... ;)

Druze ovo je motor koji se ugradjivao u RS Octaviju prije ove zadnje verziju i u Golfa V GTI,znaci turbobenzinac od 200KS.
Posto Srdjan nije stavio podatke od nove Octavije sa novim TSI motorima i dizelima..

A taj motor u Audi S3 je fabricki nasviran na 265KS, nesto slicno kao sto ce bit u Golf R. Zato ga i moze solidno dic na 350+ KS... mada sumnjam da je tu samo Chip u pitanju. Tu je sigurno izduv,usis,turbo veci itd..u paketu cijene...
Da govorimo o motorima zapremine 2.0 litara..:D
 
Član
opet problem mentaliteta dobro covjek rece kod nas na vodu auto da naprave ljudi ce opet e vidi DIZELA, TSi je TSI, al to je novina i ljudi se boje novina (pogotovu kod nas), moj glas TSi mali turbak jest mali ali opet turbak, pokazase gore fino ljudi i kako stvari stoje sa chipom,
 
_JokeR_ je napisao(la):
opet problem mentaliteta dobro covjek rece kod nas na vodu auto da naprave ljudi ce opet e vidi DIZELA, TSi je TSI, al to je novina i ljudi se boje novina (pogotovu kod nas), moj glas TSi mali turbak jest mali ali opet turbak, pokazase gore fino ljudi i kako stvari stoje sa chipom,

problem je u tome što ovi vozači tdi-a ne mogu da shvate da je turbo
benzinac brži od turbo dizela, pa onda izmišljaju kojekakve smijurije tipa kod mene je 1,9 tdi sa čipom, ja se trkam sa benzincom 1,4 bez čipa ja ga derem ovo ono, tema je šta je bolje, a ne šta je isplativije, ko koga dere i sl. i tdi nikada ne može izvući ni blizu ks koliko to mogu benzinci,
tipa gti, tsi,tfsi, r i drugi i to je činjenica.
današnji turbaci sa malom zapreminom su spoj dobrih karakteristika,
i umjerene potrošnje, jbg ne mogu trošiti manje od tdi ali je užitak u vožnji znatno veći:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top