ŠTA JE BOLJE 1.4 TSI ILI 1.9 TDI

ŠTA JE BOLJE 1.4 TSI ILI 1.9 TDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Administrator
1.9 TDI moj izbor... a ako bi sad uzimao skodilaka radje bi doplatio jos malo pa uzeo 2.0 TDI 140 KS:icon_biggrin:
 
Član
ma 1.4 tsi 150 - 160 -170 ks koliko znam ima... kao prvo... odrzavanje MORA biti lakse i jeftinije od TDI :lol: a i drugo ovi novi tsi motori su pravi madafakeri
 
Početnik
prijatelju moj savet 1.4 TSI,evo bas citam automagazine znaci i u svakom usporednom testu 1.4 TSi i ovih dizelasa pobjeduje TSI....zasto evo napisat cu ti isjecak iz jednih HR auto novina...ugl ovako test je bio u golfu 6 generacije s motorima 1.4 TSI 122ks i motora 1.6 TDI 105 ks.:

Ogromna potisna sila vec od praznog hoda,uz to i agilnih 122ks pridonose da je 1.4TSI motor iz snova koji se vozi kao da je dvolitreni stroj..mnogo je kultiviraniji i zabavniji u voznji od dizela,ali su po pitanju troskova izjednaceni...samo jedno nam se nije svidjelo,pri punom gasu i brzini od 200 km/h potrosnja je bila nesto ispod 20 LITARA....ali gdje ces ti njeg voziti punim gasom i to jos 200 km/h....a evo isjecak i o testu izmedu Pola 1.2 TSI i 1.6 TDI...

samo oni koji godisnje prelaze ogromnu kilometrazu i duge dionice mogu bit zadovoljni sa TDi.....za sve dr je zivahni TSi bolji auto:benzinac se vozi ekstremno brzo,ima odlican ovjes,djeluje okretnije i tise.a KO bude ,alp pazljiviji sa papucicom gasa pri djelimicnom opterecenju potrosnju ce spustiti na okruglo 5 litara....MOZELI SE POZELJETI VISE...

eto isjeci iz tih novina,naravno da je ovo vw a to skoda ali u biti to je sve isto sve su ostalo nijanse..to su dakle isti motori pa nebi trebalo bit neke pretjereane razlike..pozz;)
 
Legend
Lija je napisao(la):
prijatelju moj savet 1.4 TSI,evo bas citam automagazine znaci i u svakom usporednom testu 1.4 TSi i ovih dizelasa pobjeduje TSI....zasto evo napisat cu ti isjecak iz jednih HR auto novina...ugl ovako test je bio u golfu 6 generacije s motorima 1.4 TSI 122ks i motora 1.6 TDI 105 ks.:

Ogromna potisna sila vec od praznog hoda,uz to i agilnih 122ks pridonose da je 1.4TSI motor iz snova koji se vozi kao da je dvolitreni stroj..mnogo je kultiviraniji i zabavniji u voznji od dizela,ali su po pitanju troskova izjednaceni...samo jedno nam se nije svidjelo,pri punom gasu i brzini od 200 km/h potrosnja je bila nesto ispod 20 LITARA....ali gdje ces ti njeg voziti punim gasom i to jos 200 km/h....a evo isjecak i o testu izmedu Pola 1.2 TSI i 1.6 TDI...

samo oni koji godisnje prelaze ogromnu kilometrazu i duge dionice mogu bit zadovoljni sa TDi.....za sve dr je zivahni TSi bolji auto:benzinac se vozi ekstremno brzo,ima odlican ovjes,djeluje okretnije i tise.a KO bude ,alp pazljiviji sa papucicom gasa pri djelimicnom opterecenju potrosnju ce spustiti na okruglo 5 litara....MOZELI SE POZELJETI VISE...

eto isjeci iz tih novina,naravno da je ovo vw a to skoda ali u biti to je sve isto sve su ostalo nijanse..to su dakle isti motori pa nebi trebalo bit neke pretjereane razlike..pozz;)

DRUZE, netreba meni ovo napisao sam, cisto diskutujemo o motorima
 
Početnik
daki je napisao(la):
Lija je napisao(la):
prijatelju moj savet 1.4 TSI,evo bas citam automagazine znaci i u svakom usporednom testu 1.4 TSi i ovih dizelasa pobjeduje TSI....zasto evo napisat cu ti isjecak iz jednih HR auto novina...ugl ovako test je bio u golfu 6 generacije s motorima 1.4 TSI 122ks i motora 1.6 TDI 105 ks.:

Ogromna potisna sila vec od praznog hoda,uz to i agilnih 122ks pridonose da je 1.4TSI motor iz snova koji se vozi kao da je dvolitreni stroj..mnogo je kultiviraniji i zabavniji u voznji od dizela,ali su po pitanju troskova izjednaceni...samo jedno nam se nije svidjelo,pri punom gasu i brzini od 200 km/h potrosnja je bila nesto ispod 20 LITARA....ali gdje ces ti njeg voziti punim gasom i to jos 200 km/h....a evo isjecak i o testu izmedu Pola 1.2 TSI i 1.6 TDI...

samo oni koji godisnje prelaze ogromnu kilometrazu i duge dionice mogu bit zadovoljni sa TDi.....za sve dr je zivahni TSi bolji auto:benzinac se vozi ekstremno brzo,ima odlican ovjes,djeluje okretnije i tise.a KO bude ,alp pazljiviji sa papucicom gasa pri djelimicnom opterecenju potrosnju ce spustiti na okruglo 5 litara....MOZELI SE POZELJETI VISE...

eto isjeci iz tih novina,naravno da je ovo vw a to skoda ali u biti to je sve isto sve su ostalo nijanse..to su dakle isti motori pa nebi trebalo bit neke pretjereane razlike..pozz;)

DRUZE, netreba meni ovo napisao sam, cisto diskutujemo o motorima

ma dobro nema veze ja samo kazem sta ljudi koji znaju bolje od nas svih zajedno..sta oni preporucuju ;) pozz
 
Član
evo citam... u skodama motori koji ce zamijeniti 1.2htp motore 1.2tsi 105ks ne treba ti nista bolje potrosnja minimalna... preformanse i vise no solidne :D
 
Član
Evo ovako sto se tice cijene sa istom opremom

Elegance 1.4 TSI 90 122 6 Brzina 31.234

Elegance 1.9 TDI 77 105 5 Brzina 31.368

Vidi drug po ovome cijena je skoro ista,znaci razlika sto i nesto maraka.
Moje misljenje po ovome,isplati se uzeti dizelasa definitivno.

Evo i jedan clip,oba auta iste snage

<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/MUJF-9vJAas&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/MUJF-9vJAas&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>[/quote][/php]
 
Član
Iskreno ne bih znao koji je bolji izbor,

mnogo ce reci TDI jer je provjerena tehnologija.

Mada meni se sve vise dopadaju ovi mali turbaci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top