ŠTA JE BOLJE 1.4 TSI ILI 1.9 TDI

ŠTA JE BOLJE 1.4 TSI ILI 1.9 TDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Molio bi da mi odgovorite koja Škoda Octavia je bolja kupnja. Ona sa novim motorom 1.4TSI (122 KS) ili Octavia sa provjerenim 1.9 TDI (105 KS). Godišnje prelazim oko 45.000 km. Koji se auto bolje ponaša na cesti, vozi...

Nemojte se misliti niti trena. Ako godišnje prelazite 45.000 km, kupite temeljito provjerenog turbodizelaša 1.9 TDI, s ubrizgavanjem po sustavu pumpa-brizgaljka. Premda je taj motor klopotaviji od 1.4 TSI i, na papiru ima lošije performanse (192 km/h, 11,8 s prema 202 km/h, 9,7 s) u praksi, odnosno normalnoj vožnji, 1.9 TDI ide najmanje jednako dobro, zahvaljujući najvećem okretnom momentu od 250 Nm prema 200 Nm. Uz to je s prosječnom potrošnjom od 5,1 litar znatno štedljiviji, iako je i 1.4 TSI sa 6,3 litre, za benzinca, vrlo štedljiv. Provjereni dizelaš je uvjerljiviji dugoprugaš, od filigranski, tehnološki prvoklasno napravljenog 1.4 TSI. No taj hi-tech turbobenzinski motor s direktnim ubrizgavanjem znatno je osjetljiviji na loše gorivo i neredovito servisiranje. Na kraju je važno i što ćete 1.9 TDI neusporedivo lakše i bolje prodati kao rabljenoga, kad se na to odlučite, nego bezinca 1.4 TSI, koliko god uvjerljiv bio.

NAPOMENA: Ovo se ne odnosi na mene, vec je ovo C/P jednog upita sa druge info stranice.
 
Član
Ovaj motor 1.4 TSI nikad nisam vozio pa ja ne mogu reći ali definitivno se slažem sa ovom konstatacijom:

Na kraju je važno i što ćete 1.9 TDI neusporedivo lakše i bolje prodati kao rabljenoga, kad se na to odlučite, nego bezinca 1.4 TSI, koliko god uvjerljiv bio.
 
Član
1.4 TSI slabije medjuubrzanje, veca potrosnja, sporiji od tdi-a ruku dajem, za tdi se nema sta govorit, kad budes prodavao kazes tdi i posao rjesen :D
 
Član
da sam na tvom mjestu odlucio bi se za ovaj dizelski motor,prelazis toliko koliko prelazis i onda ti je bolji dizelas,a i sto neko rece,sutra recimo kad htjednes prodat auto teze ces ga prodat kao benzinca
 
Član
moj glas ide za tdi - bosnjo ne zna niti prihvata drugacije koje moze biti i bolje
ljetos sam vozio ovaj 1.4 tsi - golf plus jeste da je bila kratka relacija ali motoric je za svaku pohvalu
 
Član
Dobar je i 1.4tsi, zivahan a ne trosi puno i za razliku od 1.9 mnogo, mnogo tisi. Ali moj bi izbor bio 1.9tdi, provjeren-kvalietan, trosi manje a ide solidno, malo muziku treba vise pojacati i vozi dalje. Jos ako su vise prelazi, jos jedan + za dizela. ;) I na kraju, za oktaviu nekako vise ide "veca" kubikaza i 250Nm, dakle 1.9tdi.
 
Član
9.7 benzin i 11.8 diesel do 100 km sto se tice performansi disel nije mu ni do papuca al sad kolko ce koji izdrzat i potrosit tu dajem prednost dieselu:)

al opet bi ja sebi benzinjaru uzeo:)
 
ja bi licno vise volio benzinca jer je motor bolji i ni9je dzaba dobio nagradu za ENGINE OF THE YEAR.al gledajuci malo aspekt u bosni gdje ni hibridni pogon nije bolji od dizela....bolja je solucija dizel,jer se bolje prodaje sutra... ;)







jbg,kod nas kad bi izmislili motor na vodu opet bi svi govorili kupi dizela... :D
 
Član
ma i ja bi definitivno uzeo 1.9 em sto vec provjereno i sve to em sto ce se prije prodat kao sto pise u textu
 
Član
cek malo ljudi jel vi uzimate novo auto samo da bi ga sutra bolje prodali???
ako je to jedini razlog onda vama ne treba novo auto...
Daki 1.9tdi je bucan i previse u tom autu..jer sam presao sa njim 80 hiljada...a vozio sam se u Octaviji sa 1.4 motorom i to su dva razlicita svijeta kad je buka u pitanju....
ako ti to nesmeta i ako nisi peka i ako ces gledati na potrosnju u pfening onda 1.9tdi....s druge strane ako pratis tehnologiju onda definitvno 1.4...neznam samo kolika je razlika u cijeni izmedju ta dva motora?....
Meni licno su svi ovi novi benzinci sa novom tehnologijom privlacniji dosta od dizela...Ovaj 1.9 tdi PD je proslost od motora...ali sve zavisi od tebe sta je krajnji cilj tebe kao kupca...da ustedis pare,da uzivas,ili nesto trece.....
 
BHT Ovisnik
NAPOMENA: Ovo se ne odnosi na mene, vec je ovo C/P jednog upita sa druge info stranice.
ne kupuje daki pa mu se ne morate obracati,samo pisite vase misljenje:cool:
 
Legend
Heheh, pa ja napisao da se ne odnosi na mene.

btw igrom slucaja imam i jedan i drugi manje vise samo nije turbo. Znaci imam Octaviu sa 1.9 motorom TDI i imam ovog forda sa 1.4 ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top