spuštanje vozila - potrebni savjeti

spuštanje vozila - potrebni savjeti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ja imam KW gewinde....... mogu ti reci da su super ali ih moras malo malo podmazivati,ocu reci moras jer inace neces moci odvrcati saraf koji steluje visinu.
jedino je cijena paprena..... muha ti je napisao:123:
a ja bi ti preporucijo daj 300keri za opruge i udri,nemas tu sta pametovat sto se tice toga......
 
Član
elmo je napisao(la):
Schumi je napisao(la):
Jbg Liga odmah gewinde,koji k će čovjeku gewinde,ne misli ga kucat skroz u pod pa da izvaljuje toliko para.Mislim da amortizere ne moraš mijenjati dok uzimaš opruge do -40mm a sve preko je obavezno.

Mišljenja su podijeljenja oko ove situacije vezano za zamjenu amortizera, neko kaže do 40 mm netreba se mijenjati, a neko kaže kraće opruge odmah i amortizeri drugi :icon_question:

U svakom slučaju bilo bi dobro promijeniti amortizere i poželjno je,kad se stavljaju kraće opruge..Međutim kod nas raja nema para pa onda samo opruge stavi ali eto kažem ti moguće je staviti kraće opruge na obične amortizere,neće baš crknuti za mjesec.Imao mi je drug -40mm opruge na običnim amortizerima 2 godine i nije imao problema,ja sam uzeo te opruge i staviću isto,kad mi ne bude mrsko otići :D
 
Legend
Znao sam da se se zakuhati... :lol::lol::lol:

Kao sto sam rekao... jedino ovako nije na gubitku... jer nece ni u kojem slucaju poslije reci, "e trebao sam ovo ili ono" radi 100KM ili slicno... dobije sve sto mu treba (po spisku koji je naveo)... a isto tako nisam rekao da mora uzeto FK... ja ih kupio i prenio iskustvo sa istim... to je to...

Zakljucak bi trebao biti slijedeci:

Prvo moras odluciti koliko si spreman uloziti u spustanje i sve ce ti se sloziti i biti puno jasnije...

;););)
 
Član
Liga je napisao(la):
Znao sam da se se zakuhati... :lol::lol::lol:

Kao sto sam rekao... jedino ovako nije na gubitku... jer nece ni u kojem slucaju poslije reci, "e trebao sam ovo ili ono" radi 100KM ili slicno... dobije sve sto mu treba (po spisku koji je naveo)... a isto tako nisam rekao da mora uzeto FK... ja ih kupio i prenio iskustvo sa istim... to je to...

Zakljucak bi trebao biti slijedeci:

Prvo moras odluciti koliko si spreman uloziti u spustanje i sve ce ti se sloziti i biti puno jasnije...

;););)

pošteno moram priznati :icon_smile:

Ja bih lično kupio gewinde, ali prijatelju treba zaspati pored supruge koja zna da si toliku lovu dao na nešto hajmo reći "nepotrebno" :lol:,
Mislim da bih naredno jutro našao "mališu" na jastuku :lol:

Naravno da mi je u interesu da za što manje para završim najbolju opciju.... ali sam sebi rekao ako neću odraditi stvari kako treba neću ih ni raditi....jer svaki puta kad sam htio da uštedim nešto koštalo me debelo.....
Vidio sam tu u oglasima da momak iz Tuzle daje nove opruge FK 55 mm i 40 mm sa dva prednja amortizera za 180 KM, za golfa IV (majstori kažu da je ovjes u mog auta isti kao u golfa IV i da to štima).

Šta mislite o tome ?
 
Član
elmo je napisao(la):
pozzz,

Razmišljao sam o spuštanju svog Toleda 1.9 TDI 110 KS 2000 godina, pa me interesuje nekoliko stvari.

1. S obzirom da nemam namjeru ići na trke i sl. koliko je optimalno da se auto spusti, tako da ne bih zapinjao za svaku izbočinu?

2. ne bih želio da dobijem osjećaj da se vozim u zaprežnim kolima tj. ne bih zelio da auto bude pretvrdo zbog ovih naših cesta, kako riješiti taj problem.

3. treba li mjenjati amortizere?

4. dali mi odgovaraju opruge od golfa 4 s obzirom da je ovjes sličan ako ne isti?
5. cijene opruga za moje auto?

Ako ima kakvih savjeta dobrodošli su..........

Hvala .........

Pozz,

ja sam taj sa oprugama i amortizerima prednjim za G4, 180 KM sve novo od FK, inace je 450 marak apreko kataloga

p.s. ako zelis gewinde ili sta drugo, mozemo se dogovoriti imam x drugih manjih brandova koji svi imaju tüv ina koej ja imam 2-3 godine garancije koju nazalost jos ne mogu proslijediti ali ti kazem TÜV njemacki + 3 godine garanicje koju daju znace neki kvalitet

Posto hoces i one spojlere, javi se sta te sve interesuje da ti napravim ponudu sa popustom.

Pozz,

Damir
 
Član
Seat je spušten :icon_biggrin:, od Damira kupljen FK set opruga i dva prednja amortizera. Naprijed -55 mm i nazad - 40 mm.

Generalno postignuto ono što se tražilo auto izgleda prelijepo, pragovi i karambolka nisu uopšte niski, šupljina u blatobranu oko točkova popunjena, jedino ona plastika zaštitna za motor je niža ali uz malo pažnje će sve biti ok.

Kao najvažniju stavku bih pomenuo udobnost, mislio sam da će auto biti pretvrdo ali sam se pozitivno iznenadio nije uopšte toliko neudobno, osjeti se da skakuće da je tvrđi, ugođaj za vožnju i osjećaj je extra, čak i drug koji mi je sve to montirao je išao na probnu vožnju i ostao pozitivno iznenađen, jer je tvrdio dok je sve to montirao da ću izgubiti više od 70 % amortizacije.

Sve u svemu ja prezadovoljan :icon_smile:

Damire još jednom hvala.......:cool:
 
Član
edoze je napisao(la):


Ma slikavao sam nešto ali još nisam priveo kraju neke sitnice koje sam planirao, pa čim to završim bit će slike kontam da ga metnem u garažu.

obećavm bit će :icon_smile:
 
Član
elmo je napisao(la):
Seat je spušten :icon_biggrin:, od Damira kupljen FK set opruga i dva prednja amortizera. Naprijed -55 mm i nazad - 40 mm.

Generalno postignuto ono što se tražilo auto izgleda prelijepo, pragovi i karambolka nisu uopšte niski, šupljina u blatobranu oko točkova popunjena, jedino ona plastika zaštitna za motor je niža ali uz malo pažnje će sve biti ok.

Kao najvažniju stavku bih pomenuo udobnost, mislio sam da će auto biti pretvrdo ali sam se pozitivno iznenadio nije uopšte toliko neudobno, osjeti se da skakuće da je tvrđi, ugođaj za vožnju i osjećaj je extra, čak i drug koji mi je sve to montirao je išao na probnu vožnju i ostao pozitivno iznenađen, jer je tvrdio dok je sve to montirao da ću izgubiti više od 70 % amortizacije.

Sve u svemu ja prezadovoljan :icon_smile:

Damire još jednom hvala.......:cool:

Jos jednom da napisem da mi je veoma drago sto je sve dobro leglo

cuj sto se tice udobnosti, raja da li nema para ili ih filuju glupostima pa raja ne zna, ali ja tvrdim da sve krace od -25/-30 mm ne treba kratiti bez odgovarajucih amortizera, znaci nije samo nabaci opruge i rokaj

ovo je dobro jer imas sportske amortizere naprijed koji su uskladjeni jednostavno na te opruge i ja sam uvijek bio uvjeren da takva sportska podvozja uopste nisu pretvrda jer je sve uskladjeno a mi zivimo u 21. vijeku, pa valjda su to dosad naucili kako da ne bude ko da se vozimo na trokolici.

helem, bas mi je drago, a uvjeren sam da ce ti se i ostalo svidjeti, jer dobio sam uvjerenja od firme gdje sam narucio ono da se radi i najkvalitetnijoj robi koja se trenutno moze naci u Njemackoj, ali vidjeces i sam.

Lijep pozz pa se cujemo!

Damir
 
Član
mtopic je napisao(la):
Damir_ je napisao(la):
... da se radi i najkvalitetnijoj robi koja se trenutno moze naci u Njemackoj, ...

FK je najkvalitetnija roba sto se Moze naci u Njemackoj??? :icon_rolleyes:

Drug

Ovaj citat se ne odnosi na FK i na opruge koje sam kupio, naručio sam još nekih sitnica i ova gore tvrdnja se odnosila na te sitnice.
 
Član
elmo je napisao(la):
mtopic je napisao(la):
Damir_ je napisao(la):
... da se radi i najkvalitetnijoj robi koja se trenutno moze naci u Njemackoj, ...

FK je najkvalitetnija roba sto se Moze naci u Njemackoj??? :icon_rolleyes:

Drug

Ovaj citat se ne odnosi na FK i na opruge koje sam kupio, naručio sam još nekih sitnica i ova gore tvrdnja se odnosila na te sitnice.

Upravo tako sam mislio...
 
Član
Spuštanje da,ali odradi to kvalitetno.
Same kraće opruge bez adekvatnih amortizera kao i obrnuto su ništa,nula bodova.
Ja sam primjerice platio opruge 35/40mm oko 300 maraka a prednje Bilstein B8 amortizere skoro 1.000km.
Moj savjet,nežali para na tome
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top