Spisak radara u BiH

Spisak radara u BiH

Član
Uh.. mene ima samo u intervalima, jel postoji mogucnost da se sve ove pozicije saberu sa GPS koordinatama za POI?

Recimo da se moze prilicno dobro ocitati pozicija preko GoogleEartha i ako postavite koordinate, napravicu POI file za vecinu navi sistema na trzistu.

Pozz
 
Ha77ucinogen je napisao(la):
Cuo sam de je i u Brckom postavljena kamera, na izlazu prema Loncarima pored Anutnovic pumpe. Neko iz BC da potvrdi?

Potvrdjujem!

Izmedju Antunovic pumpe i Babic pumpe onaj pravac postavljen radar sa lijeve strane kad se ide iz pravca loncari - brcko,al kazu navodno da pocinje blicat tek poslije 1.maja,ja ipak 50 furam tim dijelom,bolje sprijecit nego lijecit :)
 
Član
da i ja dam provjerenu informaciju za one koje krecu put travnika,kamera na kalibunaru je uklonjena i prebacena u vitez,ostala je kutija ali najbitnije je da vise ne škljoca :D
 
Član
badboy je napisao(la):
hehehe...ovako evo da pomognem koliko toliko ...

u sanskom mostu tj.na tranzitu prijedor-sanski most-kljuc stoje kod raskrsnice za Caplje radar,a patrola cega kod Missana i kod energopetrola ..... najcesce ih ima subotom jer je tu moze dobro piciti autom jednih do 160 km/h pa hvataju ...

eto hvala....

a kod bihaca na OMV mi je stari platio kaznu 100 KM ...40 preko ogranicenja i mjesec dana vozacka oduzeta ..:lol:

U Bihacu sad imaju 2 fiksna radara

1. Smjer Centar- Izacic-Hr, poslije OMV-a nekih 1-1.5Km
2. Smjer Centar- Krupa (Cazin- Banja Luka), znaci opet vas doceka OMV, pruga, i nakon pruge nekih 1-1.5Km

i jos nesto sto ovdje ocito funkcionira, posto se radar aktivira senzorima u cesti ali su postavljeni tako da kad idete prema radaru (nije bitan smjer) samo preci na suprotnu stranu pored radara bez obzira na brzinu nikad ne slika :123::123::123:
 
Član
B203R je napisao(la):
Uh.. mene ima samo u intervalima, jel postoji mogucnost da se sve ove pozicije saberu sa GPS koordinatama za POI?

Recimo da se moze prilicno dobro ocitati pozicija preko GoogleEartha i ako postavite koordinate, napravicu POI file za vecinu navi sistema na trzistu.

Pozz

evo koordinata na google earth za radare u Bihacu

Sirina 44°49'32.33"S

Duzina 15°50'44.87"I


Radar 2

Sirina 44°49'36.04"S

Duzina 15°52'54.11"I

pa ako nekom na GPS-u moze pomoci
 
Član
Kocka je napisao(la):
badboy je napisao(la):
hehehe...ovako evo da pomognem koliko toliko ...

u sanskom mostu tj.na tranzitu prijedor-sanski most-kljuc stoje kod raskrsnice za Caplje radar,a patrola cega kod Missana i kod energopetrola ..... najcesce ih ima subotom jer je tu moze dobro piciti autom jednih do 160 km/h pa hvataju ...

eto hvala....

a kod bihaca na OMV mi je stari platio kaznu 100 KM ...40 preko ogranicenja i mjesec dana vozacka oduzeta ..:lol:

U Bihacu sad imaju 2 fiksna radara

1. Smjer Centar- Izacic-Hr, poslije OMV-a nekih 1-1.5Km
2. Smjer Centar- Krupa (Cazin- Banja Luka), znaci opet vas doceka OMV, pruga, i nakon pruge nekih 1-1.5Km

i jos nesto sto ovdje ocito funkcionira, posto se radar aktivira senzorima u cesti ali su postavljeni tako da kad idete prema radaru (nije bitan smjer) samo preci na suprotnu stranu pored radara bez obzira na brzinu nikad ne slika :123::123::123:

zar ti senzori u cesti nisu za semafor tj. crveno, a radar slika onako bez senzora u cesti. bar koliko se ja sjecam na autoputu nema senzora u cesti, il ja nisam dobro upratio... :icon_confused:
 
Član
emir_89 je napisao(la):
zar ti senzori u cesti nisu za semafor tj. crveno, a radar slika onako bez senzora u cesti. bar koliko se ja sjecam na autoputu nema senzora u cesti, il ja nisam dobro upratio... :icon_confused:

imaju takvi senzori i ispred semafora ali nisu jos u funkciji+KAMERE, uglavnom isti takvi (kao iscrtana dva pravougaonika jedan ispred drugog u svakoj traci) su ispred radara i rade na principu brojanja 1-2 (prelazak preko oba pravougaonika), ako predjes na suprotnu stranu onda ''ne radi'' jer si tad presao 2-1 a ustvari prvo registrira prelazak preko jedinice pa onda preko dvice....ako si skontao sta hocu da kazem
 
suca_tragac je napisao(la):
LudoA je napisao(la):
OffTopicharite...
Dajte konkretno slikajte te kamere vise, ove do sad sto imam fino sam sortirao, fale mi SAMO jos slike iz:

EVO OD JA SA PUTA M17 RELACIJA ZENICA-ZEPCE (ne znam jeste li i ovu registrovali)...

ova me je klepila......................


:lol:

Ovo su glupe kamere koje u svetu niko neće pa ih uvaljujiu nama.

Rade na principu mjerenja prolazne brzine u dve tačke, t.j. na cesti se nalaze t.z.v. papuče koje mjere brzinu a ono iznad je obična kamera i crveni blic koji ne zaslepljuje.

Praktično samo na mestu na cesti koji je zaliven katranom (raspon 1 m) usporite do praga tolerancije i nemate bojazni.


Najgluplji sistem koji sam video




radar kamera I

nalazi se odmah posle benzinske pumpe Petrol (slovenački) koja se nalazi odmah uz kasarnu Kozara na putu Banja Luka Laktaši.
Snima u pravcu Laktaša obe trake i brzu traku iz suprotnog smera

ako ideš iz Laktaša idi skroz desno i ne sekiraj se .............

radar kamera II

nalazi se na zapadnom tranzitu kroz Banja Luku, nalazi se između dve pasarele, pešački nadvožnaci. Okrenuta je u smeru kretanja prema Jajcu, snima obadve odlazne trake i brzu traku iz suprotnog smera (u smeru Laktaša)

radar kamera III

nalazi se na istočnom tranzitu kroz Banja Luku, neposredno uz Audi centar na raskrsnici Borik-Toplana. Kamera je okrenuta u smeru Laktaša i pokriva sve tri trake u tom smeru, levo skretanje za Borik, ravno za Laktaše i desno za Toplanu i Incel.
Za razliku od ove predhodne dve ova kamera prima signal i id semafora, tako da je ustanju da snimi i prolazak kroz crveno.
Ima jednu manu što ne razlikuje uslovno zeleno za desno T.J za Toplanu i Incel.


Napomena: Sama činjenica da znate gde se nalaze kamere vas navodi da u tom delu puta usporite, što je za mene veći efekat nego i same kamere koje su postavljene. Primetno je da se mnogo opreznije vozi kroz Banja Luku. Nadam se da im je to bio i cilj, a ne naplaćivanje kazni.
 
Član
nisam cito temu pa neznam jel neko vec napisao ....- na putu sarajevo olovo u Srednjem oko 1 km od benz. pumpe Ina imaju senzori i postolje za kameru sto znaci da ce ubrzo i kamera bit pa se pazite...pozz
 
Legend
dinozzo je napisao(la):
da i ja dam provjerenu informaciju za one koje krecu put travnika,kamera na kalibunaru je uklonjena i prebacena u vitez,ostala je kutija ali najbitnije je da vise ne škljoca :D
gdje je u vitezu, na onom semaforu na ulazu ili ?
 
Član
radar je napisao(la):
nisam cito temu pa neznam jel neko vec napisao ....- na putu sarajevo olovo u Srednjem oko 1 km od benz. pumpe Ina imaju senzori i postolje za kameru sto znaci da ce ubrzo i kamera bit pa se pazite...pozz

Brojac prometa...

stoji godinama tu...
 
Top