Spisak radara u BiH

Spisak radara u BiH

Član
cera-fiero je napisao(la):
Meni je neki dan doslo da me uhvatila kamera negdje kod ulaza na Ilidzu,pise da sam vozio 61,zna li neko gdje je ta kamera,ja je nisam nigdje vidio...........

bili su neki dan gore odma iza ulaza za poligon gdje pocinje onaj niz avanti pa igman i ono 500m prije kruznog toka :icon_rolleyes: da nije odatle i kazna ?

BMW 316i 90god je napisao(la):
SARAJEVO

1. RTV Dom – pravac prema Ilidži (slika na 81km/h)

2. Stupska petlja – pravac prema Ilidži (slika na 81km/h)

3. Dobrinja – raskrsnica iza IMZIT pumpe prema Lukavici (slika na 81km/h)

Kučište se prenosi na novu lokaciju kod Aerodroma (slika na 81km/h)

4. Pofalići – kod srednje ekonomske škole (slika na 81km/h)

5. Stari Grad – raskrsnica iza vječne vatre u pravcu Marin Dvora (slika na 81km/h)

Kučište se prenosi na novu lokaciju Otoka u pravcu prema Baščaršiji (slika na 81km/h)

6. Kasarna Maršal Tito – raskrsnica na ulazu u kasarnu prema Ilidži

(slika na 81km/h)

7. Binježevo – pravac Ilidža prema Hadžičima i obratno (slika na 81km/h)

8. Autoput sa jedne i druge strane ceste Sarajevo – Podlugovi i obratno

(slika na 141km/h)




ovo sad nasao

e na koliko tacno slika jer znam da je bilo izmjena



Neslužbeni popis mjesta na kojima se nalaze fiksni policijski radari i kamere. Svaka kamera je uredno označena natpisom "Radarska kontrola" i slika obično kad pređete više od 20km/h brzinu ograničenja na tom području.

Dopuštena brzina u naseljenim mjestima je 50 km/h ako nije znakom regulirano drugačije.

ovo sam poslije nasao


ovo za pofalice nisam siguran ali mislim da je daleko ispod 81 km/h slikanje ogranicenje je 40 km/h na tom dijelu :icon_confused:
 
Član
to c0d14c
to ti pasko moj nista nije tacno.. sad je dozvoljeno gaziti ogranicenja za 10 km/s sve preko slika. Znaci, 50 je ogranicenje, radar slika na 61 ;)
 
Član
eh hvala

bio se zabrinuo da nije nize jer svaki put kad idem prema ilidji ili nazad uvjek blica u retrovizorima se vidi
 
Član
legionar je napisao(la):
menjic je napisao(la):
Ja sam cuo da nemaju dovoljno kamera jos nisu nabavili sve pa ponekad premjeste a ona kutija i sve ostane tu kao da ima kamera, sad koliko je vjerovati to ne znam.

A drugo da ce da povecaju limit na 10 preko ogranicenja, jer su sada valjda slikale cak i na 1 preko pa im je to previse posla izgleda :):):)

Tako je, ima puno vise kucista nego kamera unutra, al ce uskoro da bude vise :)

Ja koliko znam ni jedna kamera ne reaguje na 1 preko ogranicenja nego se raspon krece od najmanje 17 do 20 preko ogranicenja, a samo zbog praga tolerancije koji je oko 7-10% za tvoj mjerni uredjaj, tj pokazivac brzine kao i za njihov mjerac ;)

elmir je napisao(la):
ja mislim da svaka kamerica-radar koja nema onu kao antenu na kutiji da je prazna da je postavljena il samo za ukras il ceka da legne u nju kamerica i da proradi..

Ta koja ima antenu ima solarno napajanje i te obicno nemju senzora na cesti nego slikaju kao i onaj radar sto cika policajac drzi kad te "upuca" :icon_smile:



ljudi mene je skoro uslikao radar kod saobracajnog fakulteta i dosla mi plava
i isao da vidim sliku
i vidio sam 5 ljudi da ih je uslikao na 61km/h a 60 ogranicenje
ja moron vozio 91
 
Sinoć na dnevniku sam čuo da je nabavljeno 10 novih mobilnih radara koji će biti u neobilježenim vozilima i da su juče u Sarajevu predati policiji, pa zato pamet u glavu i otvorite širom oči, jer ovi ne opraštaju.;)
 
Top