SOPA vs. Anonymous

SOPA vs. Anonymous

MTR

Član
dabogda sve otislo u 3 PM , nije problem samo u free sadrzajima vec u tome da nekim glavonjama smeta sto se iznosi istina o njihovim djelima pa hoce to da blokiraju , mogu oni radit sta hoce ali ce sloboda UVIJEK postojati i UVIJEK ce se naci neko ko ce te slobode propagirati i braniti , cistio Hitler , cistio Staljin ...itd itd , opet narod osta na planeti i jos ga vise ima , opet se traca i zivi i radi , i ti isti ce krepat u nekoj bolnici od neke bolescuge kontajuci kako su se neke stvari mogle na drugaciji nacin rijesiti i svi ce boga zazivati na kraju .

u osnovi ovo su samo poceci u trazenju rijesenja za superbogate da zadrze svoju imovinu al djaba , para nema , smotaj tu vilu i ta auta sto imas u rolnu i ponesi ih sa sobom kad umres .

i sve se svodi na jedno , sve ono sto bi mi kao "potrosaci" trebali da placamo u nekim mizernim cijenama ili skoro pa djaba se napucava do nebesa i to je kao nesto vrijedno mi to moramo imati da bi se izdvojili iz mase , ma de ba boli me ***** istu jaknu ili farmerke koju cu u Fisu platit 50 maraka u nekom butiku stoji cijena od 300 , zasto ?? da se izdvajam iz mase ?? za istu robu 500% vise ???

e tako vam je i za ove sadrzaje koji se skidaju , snimio neko film za milion i hoce da zaradi 300 miliona , ma de ba , najbogatiji ljudi - glumci iz filmova , za 2 sata glume 20 miliona , ma mrs u pizdu materinu , ima i djaba na torentima :D
 
Legend
prijetnje u toku, ako budemo imali srece u nedjelju navece cemo ostati bez fb-a:D

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5LlaF2AoL-o[/video]
 

MTR

Član
nista prijetnje , JUST DO IT

srusi sve i usput preusmjeri sva sredstva kod mene na racun :D
 

IGY

Član
niste mi jasni vi sto mrzite fb
jednostavno ne kontam sto vam smeta, meni kad nesto smeta zaobidzem ti i gotovo
iskreno meni je face super pa vi kako god hocete
 
Član
Sto mrzim besposlicare koji govore srusi sve, ne svodi se internet samo na download-ovanje multimedije, facebook i slicno, mnogi ljudi koji rade su poslovno vezani za internet, i nezamislivo je poslovati baz interneta.
Kada bi doslo do ukidanja svih stranica sa skidanjem piratskih sadrzaja, najmanji bi problem bio to sto ne mozes skinuti neki film i slicno, veci bi problem bio ljudima koji koriste crackovani software, bilo ko ko se susreo sa CAD programima i slicnim zna koliko isti kostaju, a svaki inzenjer mora koristiti manjanje 5-6 razlicitih programa, zavisno sta radi...
 
Zanimljivo
Osnivaču Megauploada oduzeti automobili

Pravo bogatstvo na točkovima u svom posjedu je imao osnivač popularnog sajta za razmjenu fajlova

Vjerujemo da je većina čula za „aferu Megaupload“. Naime, američki FBI je ugasio popularnu internet stranicu uz opravdanje da se na serverima iste nalazi mnogo neovlaštenog i piratskog materijla koji je SAD-u nanio štetu koja se mjeri milijardama dolara. Nakon toga su hakeri u znak odmazde srušili neke web stranice američkih vladinih organizacija. Sada se pitate gdje su tu automobili ? Blizu smo njih.

Policija je na Novom Zelandu uhapsila osnivača Megauploada Kim Schmitza, a nakon toga oduzeli su mu i neku imovinu. Među tom imovinom je kolekcija automobila koja će svakom zaljubljeniku u četverotočkaše izmamiti uzdah. Policija je oduzela Mercedes-Benz CLK DTM iz 2005. godine na čijim je tablicama pisalo „Good“, potom Mercedes-Benz S65 AMG iz 2010. na čijim je tablicama umjesto brojeva stajalo „CEO“, tu se našao i jedan oldtimer iz 1959. godine Cadillac Series 62 i to u kabrio varijanti, a zaplljenjeni su i Lamborghini LM002 iz 1989. godine i Maserati GranCabrio iz 2010. Procjenjena vrijednost automobila je 6 miliona $.
 
Legend
jusuf je napisao(la):
Sto mrzim besposlicare koji govore srusi sve, ne svodi se internet samo na download-ovanje multimedije, facebook i slicno, mnogi ljudi koji rade su poslovno vezani za internet, i nezamislivo je poslovati baz interneta.
Kada bi doslo do ukidanja svih stranica sa skidanjem piratskih sadrzaja, najmanji bi problem bio to sto ne mozes skinuti neki film i slicno, veci bi problem bio ljudima koji koriste crackovani software, bilo ko ko se susreo sa CAD programima i slicnim zna koliko isti kostaju, a svaki inzenjer mora koristiti manjanje 5-6 razlicitih programa, zavisno sta radi...

tako je, 3d i graficki softveri su veoma trazeni, a isto tako i veoma skupi, tako da mislim da se piratstvo nikad nece iskorijeniti...
 
Član
Nexus je napisao(la):
jusuf je napisao(la):
Sto mrzim besposlicare koji govore srusi sve, ne svodi se internet samo na download-ovanje multimedije, facebook i slicno, mnogi ljudi koji rade su poslovno vezani za internet, i nezamislivo je poslovati baz interneta.
Kada bi doslo do ukidanja svih stranica sa skidanjem piratskih sadrzaja, najmanji bi problem bio to sto ne mozes skinuti neki film i slicno, veci bi problem bio ljudima koji koriste crackovani software, bilo ko ko se susreo sa CAD programima i slicnim zna koliko isti kostaju, a svaki inzenjer mora koristiti manjanje 5-6 razlicitih programa, zavisno sta radi...

tako je, 3d i graficki softveri su veoma trazeni, a isto tako i veoma skupi, tako da mislim da se piratstvo nikad nece iskorijeniti...
Mislim da su oni i najtrazeniji, jer cime god da se bavis manje-vise ti treba neki program za 3D.
Evo jedan cjenovnik, da se vidi koliko kosta legalno da se kupi

http://www.radimpex.rs/downloads/cenovnik_sr.pdf

Ja bi volio da mogu imati sav legalni software, ali bi trebao jedan dobar kredit da dignem da bi mogao kupiti sve ono sto mi treba :lol::lol::lol::lol:
 
IGY je napisao(la):
niste mi jasni vi sto mrzite fb
jednostavno ne kontam sto vam smeta, meni kad nesto smeta zaobidzem ti i gotovo
iskreno meni je face super pa vi kako god hocete

Ni meni to nikad nece biti jasno :icon_rolleyes: Jos paradoks , na fb-u objave status : Joj da hoce Anonimusi srusiti Facebook :lol:

A i onaj osnivac Megaupload-a , nemoguce da se onako obogatio :icon_eek:
 
Zivot je postojao i prije fejzbuka, i prije "interneta" pa tako i da ako sruse sve te "zanimljive" stranice, necemo umrijeti..Jedino cemo morati vise koristiti mozak, vise citati i listati knjige i to je sve..Isuvise smo se svi opustili i oslonuli na "internet"..Prezivjeli smo rat i mnogo gore stvari, pa zasto ne bi smo ove sitnice ;)
 
hamo_pipa je napisao(la):
Zanimljivo
Osnivaču Megauploada oduzeti automobili

Pravo bogatstvo na točkovima u svom posjedu je imao osnivač popularnog sajta za razmjenu fajlova

Vjerujemo da je većina čula za „aferu Megaupload“. Naime, američki FBI je ugasio popularnu internet stranicu uz opravdanje da se na serverima iste nalazi mnogo neovlaštenog i piratskog materijla koji je SAD-u nanio štetu koja se mjeri milijardama dolara. Nakon toga su hakeri u znak odmazde srušili neke web stranice američkih vladinih organizacija. Sada se pitate gdje su tu automobili ? Blizu smo njih.

Policija je na Novom Zelandu uhapsila osnivača Megauploada Kim Schmitza, a nakon toga oduzeli su mu i neku imovinu. Među tom imovinom je kolekcija automobila koja će svakom zaljubljeniku u četverotočkaše izmamiti uzdah. Policija je oduzela Mercedes-Benz CLK DTM iz 2005. godine na čijim je tablicama pisalo „Good“, potom Mercedes-Benz S65 AMG iz 2010. na čijim je tablicama umjesto brojeva stajalo „CEO“, tu se našao i jedan oldtimer iz 1959. godine Cadillac Series 62 i to u kabrio varijanti, a zaplljenjeni su i Lamborghini LM002 iz 1989. godine i Maserati GranCabrio iz 2010. Procjenjena vrijednost automobila je 6 miliona $.

Evo tu ima nekih fotografija pa koga zanima neka pogleda!!
www.autoevolution.com/news/megaupload-founder-kim-schmitz-cars-seized-by-fbi-photo-gallery-41977.html
 
Top