SOPA vs. Anonymous

SOPA vs. Anonymous

Član
neko narusi sistem i odmah ga ruse kao i u titovo vrijeme npr. iako je se sistem drugacije zvao ili u bilo koje drugo vrijeme, to je jasno (iako se nijedan sistem nije odrzao niti ce)...tako to ide u svim sistemima, samo danas lucidnije , licemjernije pod izgovorom 'demokratije, postenja, pravde' itd....
niko fb nece oboriti niti to neko moze izvesti osim vlade ili samog vlasnika sto je apsurd , a i zasto bi (ugasio bi se zivot miliona mladih koji zive za njega i preko njega , kome smeta ne mora da pravi profil i sve 5 al nekim je to alter ego ;))
fb je svima dao priliku da imaju svoj 'zvanicni' web site, da budu 'popularni' u svom selu, gradu i sl., da se cuju sa davno zaboravljenim poznanicima... u biti super stvar kao i cijeli internet ako se racionalno koristi....
iako bi ja volio da anonimusi odrade sve sto su zamislil , cisto da pokazu da nijedan sistem nije savrsen i da se moze rusiti (u podsvijesti svi to prizeljkuju pa im nebi smetalo ni da obore fb iako im je to zapravo 'bitno'), buntovnicki duh :cool:
 
roki_actros je napisao(la):
Zivot je postojao i prije fejzbuka, i prije "interneta" pa tako i da ako sruse sve te "zanimljive" stranice, necemo umrijeti..Jedino cemo morati vise koristiti mozak, vise citati i listati knjige i to je sve..Isuvise smo se svi opustili i oslonuli na "internet"..Prezivjeli smo rat i mnogo gore stvari, pa zasto ne bi smo ove sitnice ;)

upravo ;)

prosli mi je post bio previse jednostavan i mogao se bas svakako protumacit ali to sto sam rekao da ukinu fejs, je iz razloga, sto pored svojih dobrih stvari ima duplo vise negativnih i glupih stvari, to je moje misljenje, privatnost je postala stvar za koju nisi siguran. Razumijem da je od koristi i sve treba koristit u granicama normale. Ali s ovim sto imamo na fejsbuku se pretjeruje. Neke stvari gube svoj smisao, prave se aplikacije koja ti prorice sudbinu i slicno :icon_rolleyes:. Za Boga su mnogi zaboravili. Account na fejsbook-u je spisak informacija koji sluzi za mnoge stvari nije to samo drustvena mreza, vec je to citav dosije kojim mi prestavljamo amerikancima, najglupljoj naciji. Mi se povodimo za njima i zelimo biti u modi, pa njihovo drustvo je po meni propalo, sve im se svodi na COCA COLU i FAST FOOD sjedi na fejs i truhni za racunarom. Ja koristim fejs samo zato da ne budem pojedinac koji je izuzetak. Imao sam jedan racun i trajno sam ga obrisao, odmorio sam se nemam sta drugo da kazem. Izlazak u grad i izlazak na kafu su bili dosta bolji, nakon dva mjeseca ponovo sam napravio profil i imam sasvim drugi pogled na fejs. I jos nase drustvo, vecina mladje populacije zivi od tih lajkova, slikanje po WC-u i tome slicno, ko ima stalu nek se i tamo uslika pod kravinim repom :D :lol:. uzme rep ko sekretarica slusalicu :lol: I jos mnogo bih pisao ali nema potrebe. Pa i Wi Fi po kaficima kvari gust kafe i izlaska i to mi smeta.
Covijek umre pa se naviknu najblizi bez njega, stara poznata "krv nije voda", a da mi sad tako gledamo na facebook je smijesno. Stoga neka ga i ukinu, zivit cemo ko sto zivili smo i bez fejs-a :cool:
 
GolFanatiCars je napisao(la):
roki_actros je napisao(la):
Zivot je postojao i prije fejzbuka, i prije "interneta" pa tako i da ako sruse sve te "zanimljive" stranice, necemo umrijeti..Jedino cemo morati vise koristiti mozak, vise citati i listati knjige i to je sve..Isuvise smo se svi opustili i oslonuli na "internet"..Prezivjeli smo rat i mnogo gore stvari, pa zasto ne bi smo ove sitnice ;)

upravo ;)

prosli mi je post bio previse jednostavan i mogao se bas svakako protumacit ali to sto sam rekao da ukinu fejs, je iz razloga, sto pored svojih dobrih stvari ima duplo vise negativnih i glupih stvari, to je moje misljenje, privatnost je postala stvar za koju nisi siguran. Razumijem da je od koristi i sve treba koristit u granicama normale. Ali s ovim sto imamo na fejsbuku se pretjeruje. Neke stvari gube svoj smisao, prave se aplikacije koja ti prorice sudbinu i slicno :icon_rolleyes:. Za Boga su mnogi zaboravili. Account na fejsbook-u je spisak informacija koji sluzi za mnoge stvari nije to samo drustvena mreza, vec je to citav dosije kojim mi prestavljamo amerikancima, najglupljoj naciji. Mi se povodimo za njima i zelimo biti u modi, pa njihovo drustvo je po meni propalo, sve im se svodi na COCA COLU i FAST FOOD sjedi na fejs i truhni za racunarom. Ja koristim fejs samo zato da ne budem pojedinac koji je izuzetak. Imao sam jedan racun i trajno sam ga obrisao, odmorio sam se nemam sta drugo da kazem. Izlazak u grad i izlazak na kafu su bili dosta bolji, nakon dva mjeseca ponovo sam napravio profil i imam sasvim drugi pogled na fejs. I jos nase drustvo, vecina mladje populacije zivi od tih lajkova, slikanje po WC-u i tome slicno, ko ima stalu nek se i tamo uslika pod kravinim repom :D :lol:. uzme rep ko sekretarica slusalicu :lol: I jos mnogo bih pisao ali nema potrebe. Pa i Wi Fi po kaficima kvari gust kafe i izlaska i to mi smeta.
Covijek umre pa se naviknu najblizi bez njega, stara poznata "krv nije voda", a da mi sad tako gledamo na facebook je smijesno. Stoga neka ga i ukinu, zivit cemo ko sto zivili smo i bez fejs-a :cool:


Na FB stavljas informacije koje ti zelis , niko te ne tjera da ti napises sve o sebi i to stavis na izvol'te ;) Jos sa ovim Timeline-om privatnost je povecana jer bukvalno SVE sto objavljujes i sto si nekad davno objavio ti regulises ko moze vidjeti.

A to da su Ameri najgluplja nacija , pa kako jebu cijeli svijet u zdrav mozak i niko im nista ne moze :icon_smile: Bosanac nema apsolutno nikakva prava da kaze nekome da je glup ali to je vec druga tema...

Nikad niko nece ukinuti FB , osim samog osnivaca koji po svojim ambicijama zadugo to nece uraditi ;)


Ma samo da ne diraju finalgear.com i sve je uredu :cool:
 
imao bi sta pisat dugo vremena ali mi nije do prepucavanja jer vecina tema tako i zavrsi ovdje

ja sam napisao svoje misljenje ;) a to sto mi se lagano bosanci pokolebamo i pustimo drugima da nas blate to je nasa losa strana nazalost
 
Član
ja sam za varijantu da se aktiviraju nuklearke da se vratimo u kameno doba . Luk i strijele macevi joj dobrile . Zamisli takmicenja ko ima boljeg konja , umjesto felgi nabacivati bolje sedlo na konja .

Podrzavam ovo sto rade . Pogledajte film v for vendeta pa ko skonta poentu filma mislim da ce i njih podrzavati.
 
ma ne moraju ukidat FB, samo nek trajno banuju one seljake i seljanke sto zive od lajkova, sto sami lajkuju svoje slike i postove....
ja bi to maljom u glavu:lol::lol:

imam i ja profil na FB i rijetko ga koristim al kad vidim sta djeca-ljudi rade od sebe zgadi mi se:icon_mad::icon_mad:
 
BFF best facebook friend
FFB -fuck facebook :lol::lol:

valjda sutra bude ko sto edo_benz jednom napisa decki razje*imo ovu gajbu KA BOOM :D:lol::lol::lol:
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
ja jedva cekam sutra , nisam u toku al volio bi da ih ne puste da sve poobaraju

takodjer, samo da vidim to :D

@serialgf jebo to brate, da se vrati americki divlji zapad, obracun u podne, joj sad bi iste sekunde :)
 
Internet, drustvene mreze, i spansko-meksicko-turske govnjive safunjare su razdvojile ljude (htjeli mi ili ne htjeli priznati to je tako)..Jeftinije je sjediti i chatati sa konom, nego otici na kafu pa sjesti u toplu sobu i razgovarati..Radje ugasi svjetlo uvuci nos u TV gledaj neko tursko-meksicko-spansko sranje..Njake ezele, mezele, tugovanja, radovanja, bolovanja i sl. nazive serijetina prokletih..Tako komsija misli da nisi kuci, pa nece ti ni doc' na sijelo..Cim se ljudi ne druze "in vivo" nema ni dobra..Izleti na sat u grad, pa trk kuci na fejzbuk, propustiti ces aman brdo informacija..Ljudi su postali ovisni..

Ovo je jako teska i opsirna tema, i normalno je da ima neslaganja, ali treba realno sagledati..Sve je moguce unistiti..Pricalo se da svasta nesto da je nemoguce, pa desi se..Eto i snijeg u Sahari pade..Mozda i fejzbuk umre..Tko zna.
 
roki_actros je napisao(la):
Internet, drustvene mreze, i spansko-meksicko-turske govnjive safunjare su razdvojile ljude (htjeli mi ili ne htjeli priznati to je tako)..Jeftinije je sjediti i chatati sa konom, nego otici na kafu pa sjesti u toplu sobu i razgovarati..Radje ugasi svjetlo uvuci nos u TV gledaj neko tursko-meksicko-spansko sranje..Njake ezele, mezele, tugovanja, radovanja, bolovanja i sl. nazive serijetina prokletih..Tako komsija misli da nisi kuci, pa nece ti ni doc' na sijelo..Cim se ljudi ne druze "in vivo" nema ni dobra..Izleti na sat u grad, pa trk kuci na fejzbuk, propustiti ces aman brdo informacija..Ljudi su postali ovisni..

Ovo je jako teska i opsirna tema, i normalno je da ima neslaganja, ali treba realno sagledati..Sve je moguce unistiti..Pricalo se da svasta nesto da je nemoguce, pa desi se..Eto i snijeg u Sahari pade..Mozda i fejzbuk umre..Tko zna.

Gledas li ti te serije ? Ne gledas , a imas im pristup , zar ne ?

Nije stvar u tome sto se takve stvari prikazuju nego sto narod nema pametnijeg posla pa se ubija takvim stvarima ;) Nije serija kriva , kriv je onaj sto sjedi i sto je gleda , kriv je njegov karakter koji bi isplivao na neki drugi nacin da nema tih serija ili cega vec ne ;)
 
Top