smrzavanje vrata

smrzavanje vrata

Sonax glicerin za kedere, 2-3KM u bingu. ima i spuzvu za nanosenje na flasici, bijela boca sa plavom naljepnicom. i ljeti i zimi nanosim jednom u dva mjeseca... nikad nisam imao problema sa smrzavanjem, niti izsusivanjem kedera ljeti...
 
djordjep je napisao(la):
Ja na svom Seatu imam problem da izvana mogu otvoriti al ne mogu iznutra dok se ne ugrije unutrašnjost , tj. na ručici imam osjećaj kao da je pala poluga , sve dok se ne ugrije iznutra.
Jutros krenem na posao , stanem ispred pekare da uzmem nešto jesti , kad ne mogu izići iz auta (iznutra ne ide a izvana ne mogu pošto su mi sve 4 el. podizača zaledila pa ne mogu spustiti prozor), 15 minuta sam trubio da neko iziđe da me oslobodi iz auta:lol:<xy

Imal' riješenja za to?

ista situacija i kod mene. imam prijatelja sa ovim modelom seata i on isti problem ima. valjda im je to mana. ja kako imam seata, svake zime mi se sve vise ogadi.
zadnja vrata rade uredno skoro uvijek. ali prednja..ma nema sanse.
doduse, ja ni iz vana ne mogu. kljucem otkljucam, ali kada treba otvoriti, kao da je idalje zakljucano. mazao glicerinom kedere, bruku tih tekucina izmijenjao...ma nista pomoglo nije..
 
Član
eh jedino provjeri stanje kedera, modza negdje vishe zadrzavaju vodu.. pa smrzne tj. ispere glicerin, ja bi krenuo od dihtunga...
 
Član
kome brava ledi nek ne ide u wc prije neko sto ce gdje s autom, vruca mokraca otapa vecinu vrata ;)
 
Član
Evo jutros prvi puta i to zato sto su mi saprali auto a nisu posusili pa povuklo nece se vise desavati otvorio suvozaceva i gurno i iznutra otvorio vozaceva u mene je rucka zaledila brave oker a komsija i u tebe u zavidovicima znaci ima minusa:D;)
U mene je u garazi bio pa sam uzeo fen i malo podgrijao.
 
Član
raymo je napisao(la):
Evo jutros prvi puta i to zato sto su mi saprali auto a nisu posusili pa povuklo nece se vise desavati otvorio suvozaceva i gurno i iznutra otvorio vozaceva u mene je rucka zaledila brave oker a komsija i u tebe u zavidovicima znaci ima minusa:D;)
U mene je u garazi bio pa sam uzeo fen i malo podgrijao.

jashta brate, ubi minus
valjda sam ga sinoc donio iz tog vaseg tamo kraja, ***** vam:D
namazao sam danas glicerinom, od sad nosim pajser, ako smrzne da znam izac:lol:

djordjep je napisao(la):
To je izgleda mana Seata 6K i VW 6N :icon_cry:

sjecam se da je prosle godine Igy otvorio ovu temu, jer je i njemu mrzlo na njegovoj Ibizi
ja sam tada pisao kako nemam problema, i fkt ih nisam ni imao
sinoc mi je prvi put smrzlo, i evo jutros opet
danas kad sam nekako usao auto, vozio se nekih 3-4 minute, kad sam htio izac ne moze:icon_eek:
debil odma poletim za prozor, smrzo je i on bio, sreca nije se nista pokidalo
inace bi razbio i vrata, i prozor i ko zna sta jos:lol:
 
ma nista, samo se navikni da ne parkiras u prometnoj ulici, da se ne sramotis dok ulazis u auto preko gepeka i zadnjih vrata :D i cekaj da dodje proljece..
 
Član
Death_beat je napisao(la):
ma nista, samo se navikni da ne parkiras u prometnoj ulici, da se ne sramotis dok ulazis u auto preko gepeka i zadnjih vrata :D i cekaj da dodje proljece..

pajser je cudo:lol::lol::lol::lol:
 
Član
antifriza na spuzvu i dobro namazat kedere i koju kap u steku i bravu i nema problema.. tako je kod mene:cool:
 
Član
Kupite tekucinu namjenjenu za to,a ne uljem mazati pa zaprljati odjecu prilikom ulaska u auto.
 
Član
Death_beat je napisao(la):
djordjep je napisao(la):
Ja na svom Seatu imam problem da izvana mogu otvoriti al ne mogu iznutra dok se ne ugrije unutrašnjost , tj. na ručici imam osjećaj kao da je pala poluga , sve dok se ne ugrije iznutra.
Jutros krenem na posao , stanem ispred pekare da uzmem nešto jesti , kad ne mogu izići iz auta (iznutra ne ide a izvana ne mogu pošto su mi sve 4 el. podizača zaledila pa ne mogu spustiti prozor), 15 minuta sam trubio da neko iziđe da me oslobodi iz auta:lol:<xy

Imal' riješenja za to?

ista situacija i kod mene. imam prijatelja sa ovim modelom seata i on isti problem ima. valjda im je to mana. ja kako imam seata, svake zime mi se sve vise ogadi.
zadnja vrata rade uredno skoro uvijek. ali prednja..ma nema sanse.
doduse, ja ni iz vana ne mogu. kljucem otkljucam, ali kada treba otvoriti, kao da je idalje zakljucano. mazao glicerinom kedere, bruku tih tekucina izmijenjao...ma nista pomoglo nije..

Ma ovo je boljka citavog VW koncerna, ne zaledi brava nego unutar vrata mehanizam, mozes ti mazati kedere glicerinom bravu sa onim tekucinama ali dok se ono unutar vrata ne otkravi nema pomoci

Ja sam juce ulazio na suvozaceva vrata pa jasi preko mjenjaca do svog sjedista :lol:
 
Član
umene alfa dok je bila popucale mi rucke sa vrata kako potegnes ona vrisne jbg a redovno vrata zamrznuta bila , jednom sam vozio 20 i nesto kilometara sa otvorenim vratima jaran ih drzo rukama dok se u autu nije smlacilo i onda su se mogla zatvorit ,a cesto sam znao upaljacom grijat bravu kljuc da mogu okrenut :lol: a sad kod pezoa nikakvih problema hvala bogu :cool:
 
Član
Ako koga put nanese kroz Jablanicu nek' se javi da pređemo krug po gumama i ubrizgamo u brave :D... imam ja bocu nekog nitroglicerina namjenjen za gume koje se naslanjaju na metal da ne mrzne ili se ljepi na velikim minusima... i da čuva gumu od oštećenja... bla bla...

Da ne bude zabune i pitanja "gdje si kupio" i sl... nije namjenski za automobile, nisam kupio, neznam ima li ovaj kupovati kod nas jer je namjenjen za veće količine i td... stari mi donio još lani s posla, kod njih to koriste na brani gdje je zimi stalno minus i led s jedne strane :)
 
Top