smrzavanje vrata

smrzavanje vrata

Član
ArminM je napisao(la):
evo da i od vas cujem, boritel se vi s ovim stvarima
sad kako je poceo minus vjerujem da ce mnogi imati problema sa smrzavanjem vrata

volio bi da cujem vasa iskustva, kako se borite s tim i tako

ja sam jutros izvezao auto iz garaze, i u 9 sam ponovo htio da udjem u auto i nisam mogao, zadnja se otvaraju, ali prednja ne
ostavio malo na suncu i otvorio bez problema

kupio sam neku tekucinu, neki nitroglicerin pa sam namazao po kederima, cisto da vidim efekat
mada mislim da od toga nema nista, al et

e taj nitro koristim otkako vozim, nikad nisam imao problema, nekad sam znao i vazelinom namazat kedera kad nemogu da nađem nitro, i vazelin bude OK al nitro mi je bolji....
 
Član
bitno je glicerin nanijet na suh keder i da napolju nije minus :) da se fino razmazte.. dugotrajan je u odnosu na ulje i slicno koje se spere posle par pranja... ma ako smrzne a nemozete u auto, smao zaliti vodom otpusta :) ali odna voziti bar pola sata sa grijanjem da pushe u varta-staklo :)) bez obzira kakav je minus vani :)
 
Član
Franki je napisao(la):
Je li to glicerin onaj iz ljekarne za gume ili je neki drugi? Gdje ga ima kupit?

ima u marketima gdje je autokozmetika ili autodijelovi, glicerin za kedere/dihtunge vrata
 
Ma glicerinom dobro namazes da se sjaji guma, i nemas problema s vratima, otvarat ces ih svako jutro bez problema ;)
 
Početnik
Moze privremeno i Permant rijesit' problem Hahaha....

Sinoc ja i stari namazali , kad stvarno otvaraju jutros k'o luda :lol:

PS: Nek se nek'o sjetio dok nismo namackali Permantom , odvalili smo kedere sa obje strane na Jetti :(
 
Član
glicerin nema gdje nema nije više od 2 markice....

Ja to našpricam na krpu prvo i onda tako premažem kedere sve, ostaviti vrata gepek otvoren jedno vrijeme da se osuši fino... i nema frke

To sam uradio čim je zima počela dok je bilo lijepo vrijeme a inače redovno mažem jel volim da su kederi čisti sjajni i softli mekani :)
 
Član
Ja na svom Seatu imam problem da izvana mogu otvoriti al ne mogu iznutra dok se ne ugrije unutrašnjost , tj. na ručici imam osjećaj kao da je pala poluga , sve dok se ne ugrije iznutra.
Jutros krenem na posao , stanem ispred pekare da uzmem nešto jesti , kad ne mogu izići iz auta (iznutra ne ide a izvana ne mogu pošto su mi sve 4 el. podizača zaledila pa ne mogu spustiti prozor), 15 minuta sam trubio da neko iziđe da me oslobodi iz auta:lol:<xy

Imal' riješenja za to?
 
Član
djordjep je napisao(la):
Ja na svom Seatu imam problem da izvana mogu otvoriti al ne mogu iznutra dok se ne ugrije unutrašnjost , tj. na ručici imam osjećaj kao da je pala poluga , sve dok se ne ugrije iznutra.
Jutros krenem na posao , stanem ispred pekare da uzmem nešto jesti , kad ne mogu izići iz auta (iznutra ne ide a izvana ne mogu pošto su mi sve 4 el. podizača zaledila pa ne mogu spustiti prozor), 15 minuta sam trubio da neko iziđe da me oslobodi iz auta:lol:<xy

Imal' riješenja za to?

i kod mene ti je to, uzmi onaj glicerin pa probaj, jbg nista ne gubis
ja sam isto danas spricao malo glicerinom, vidjet cemo sutra da li ce bit isto
 
Član
ja sam kupio nekakve sredstvo par markica u bingu, ima spuzvicu na sebi da se moze fino namazat.. iako mi auto stoji u garazi, malo obidjem wd-om brave na vratima,ne gdje kljuc ide nego ona zeljeza i nikad problema..
 
molio bih da mi neko kaze sta je dobro protiv smrzavanja brave :icon_question: :icon_biggrin: sto se tice kedera ja nisam imao problema samo mi mehanizam nece da otvara prednjim vratima
 
Član
Ako nemaš daljinsko imaš kupit onu tekicinu neku uvalis kljuc u to i par puta otkljucas zakljucas i nece ti ledit. (To radiš dok nije sleđeno)
Meni na daljinskom orga unutra kad otkljucam ali otkljuca :lol:
 
Top